10 vlastností pěny, dát důvod k ohřívání jejich balkon

Obsah
 1. Izolace budovy s pěnou
 2. Obsah
 3. O výběru materiálu?
 4. Proč je pěnový plast?
 5. Charakteristika materiálu
 6. Krásné foto balkony?
 7. Instalace pěny na lepidlo a hmoždinky?
 8. Video tutoriály?
 9. Izolace fasád vlastním pěnovým plastem?

Izolace budovy s pěnou

\ t

Izolace balkonu dává možnost využít tento prostor co nejefektivněji a nejúčinněji, s kompetentní a profesionální izolací, i ten nejmenší balkon se může proměnit v útulný a pohodlný obývací pokoj. Nejjednodušším řešením je izolovat balkon nejběžnějším pěnovým plastem.

Obsah

 • O výběru materiálu
 • Proč pěna
 • Krásné foto balkony
 • Montáž pěny na lepidlo a hmoždinky
 • Výukové programy pro video
 • Izolace pěnových fasád vlastními rukama

Izolační materiály pro izolaci na bázi polystyrenu se již osvědčily ve velkém počtu budov. Nízká tepelná vodivost spolu s dlouhou životností vede k praktickému a ekonomickému výsledku

V tak malé, ale útulné místnosti bude možné i v nejchladnějším období snadno sušit prádlo, a také, pokud budete mít štěstí, pak obdivovat roztomilý vzhled z okna, ale co je nejdůležitější, že s takovou izolací, dostanete významné oteplování a celý byt jako celek. Samozřejmě musíte vědět, jak tuto práci dělatk tomu, aby bylo možné izolovat balkon (nebo lodžii) správně, pro tyto účely dnes existuje mnoho různých materiálů - od montážní pěny až po minerální vlnu, ale nejoblíbenější mezi lidmi stále používá izolaci fasádní pěny. Izolace balkonu vlastníma rukama prakticky pro každého, a cena těchto prací bude zcela přijatelná, zejména pokud se taková izolace provádí pěnou.

Zahřátí takové malé místnosti, jako je balkon, není tak složité, jak se zdá na první pohled. Je nutné jednoduše sestavit plán postupných akcí

.

Pro izolaci balkonu samotnou pěnou je žádoucí vypracovat plán práce. Pokud jste z tohoto svazku zčásti vyděšeni, bude vám nápomocen korozní trénink informací o tomto tématu. Je také užitečné sledovat video lekce, aby bylo možné prezentovat celý proces - není zbytečné naslouchat radám zkušených odborníků, protože tyto práce jsou na jedné straně poměrně jednoduché, ale mají různé nuance a nuance. Nejprve je třeba určit, zda bude provedena izolace balkonu zevnitř nebo zvenčí - každá z těchto dvou možností má svou vlastní zónu kondenzace, kterou je nutno vždy zohlednit. Proto říkám, že s nezávislou izolací potřebujeme odborné poradenství, protože v tomto případě potřebujeme nějaké znalosti fyziky a zkušenosti s prací s materiály pro izolaci. Doporučuji také vidět fotky a videa na našich stránkách - takový korekturní kurz bude vynikající.

O výběru materiálu?

Ochrana proti parozábraně se často provádí za použití běžného polyethylenového filmu

Pokud se rozhodnete ohřát váš balkon s pěnou, je to normální. Těsně předtím byste neměli zapomenout předem uzavřít všechny švy na stěnách. Samozřejmě, že je třeba předvídat instalaci teplých oken ve vašem designu, to je důležitá etapa globálního oteplování. To je povinné, než si zahřejete balkon vlastními rukama k provedení dobré a zvukové izolace. Pro hydroizolační práce se používají materiály, které vytvářejí bariéru pro průnik vlhkosti na stěnách (parní bariéra a hydrobariér).

V posledních letech se střešní a hydroizolační ochrana balkonů a lodžií provádí pomocí pěnových materiálů

.

Tyto materiály lze zakoupit dnes. Jsou vyrobeny ve formě filmu, který se jednoduše připevní k povrchu budovy před samotnou izolací, a tak je účinek izolace balkonu maximální, je důležité stále zvolit, je-li to možné, racionální vnější povrch této místnosti. Takové vnější obložení balkonu se nejlépe provádí pomocí materiálů odolných vůči povětrnostním vlivům, tj. Těch, které nejsou citlivé na vlhkost a srážky, nespalují se na slunci a jsou mrazuvzdorné. Než začnete ohřívat balkon zevnitř, vezměte v úvahu řadu faktorů, včetně materiálu, ze kterého byl dům postaven, slunečního záření a dokonce i síly větru - to vše může být velmi důležité. Je důležité předem pochopit, jak izolovat podlahu, parapetní lodžie, strop, protože to není o nic méně důležité než izolace hlavních a bočních stěn.

Proč je pěnový plast?

Materiálové charakteristiky

Snad nej praktičtější typ izolace balkonů nebo lodžií zevnitř, který je obvykle vybrán pro tyto účely - to je pěna. Nebo modernější materiál na bázi pěny, který má mnoho výhod oproti populárnímu prototypu - pěnovému polystyrenu. Proč - ptáš se.

 • Materiál má dostatečně vysoké tepelně izolační vlastnosti.
 • Nebude zatěžovat zdi, protože jejich hmotnost je dostatečně malá - váží čtyřikrát méně než minerální vlna, protože se skládá z téměř 98% vzduchu (vzduchové bubliny).
 • Podle obecných vlhkostních vlastností tohoto materiálu (nebo jeho blízkých protějšků) ještě nejsou stejné - pěna je "vlhká" vůči vlhkosti.
 • Má vysokou životnost.
 • Odolnost proti mrazu.
 • Neutrální vůči chemickým rozpouštědlům.
 • Není toxický.
 • Snadná manipulace. Vhodné pro upevnění a stohování.
 • Nereaguje na mikroorganismy (řasy a houby).
 • K dispozici za cenu.
 • Všechny tyto vlastnosti určují popularitu lidové pěny (pěnový polystyren a). Souhlasím, ukazuje se, že izolace s tímto materiálem je výhodná z několika důvodů. Nejedná se jen o dobrý ohřívač, ale také o trvanlivou ochranu balkonu, i když s lodžiemi z chladu.

  Krásné foto balkony?

  Nezařízený balkon typického městského bytu

  Než zahřejete balkon vlastními rukama, musíte nutně zaplnit všechny praskliny na balkóně, které jsou vždy příčinou průvanu, stejně jako průnikvlhkost a prach a vnější hluk z ulice. Takovou maltu lze vyrobit, pokud je to žádoucí, dokonce i nejpoužívanější montážní pěnu, a pokud je na balkóně kovový povrch, doporučuje se předčistit ji brusným papírem a poté ji potřít barvou odolnou vůči vlhkosti a teplotním změnám. Stěny balkonu musí být očištěny od nečistot a prachu, než budete moci balkon zahřát, můžete stěny ošetřit dalšími speciálními antiseptickými roztoky. Tyto přípravné operace lze provádět rychle a snadno.

  Balkon, izolovaný pěnovým polystyrenem, se může stát útulným doplňkovým pokojem v bytě

  Po dokončení přípravných prací můžete přistoupit k zahřátí balkonu. Pokud je tato práce prováděna poprvé, je lepší pečlivě prostudovat fotografii a video s popisem těchto prací a v tomto případě je ještě lepší získat odborné rady.

  Na balkoně můžete uspořádat pohodlnou kancelář ...

  ... nebo útulný pokoj odpočinku ...

  Instalace pěny na lepidlo a hmoždinky?

  Desky z pěny mohou být upevněny na hmoždinku

  Proces izolace s pěnou není příliš složitý, tento materiál je oblíbený a je snadno instalovatelný.

  Pro izolaci zevnitř je zpravidla lepší použít tloušťku pěnového polystyrenu 30-50 mm, což je více než dost na to, aby se zateplila izolace jakéhokoliv balkonu. Instalace desek z pěny začíná odspodu, protože úhel mezi stěnami a podlahou je často nerovnoměrný. ProUpevnění plechů lze použít se dvěma způsoby instalace: buď lepidlem nebo hmoždinkami. Před zahřátím balkonu nejprve určete, který typ spojovacího materiálu je nejvhodnější, protože jakýkoliv druh spojovacího materiálu, ať už se jedná o lepidlo nebo hmoždinky, má své výhody, ale není mínus. Pokud se instalace provádí na lepidle, je nutné vzít v úvahu skutečnost, že některé typy lepicích hmot mohou tento materiál dokonce poškodit, proto by mělo být použito pouze speciální lepidlo. Toto lepidlo je naneseno na hrany plechu ve vzdálenosti 5-7 mm od okraje a ve středu lepicí hmoty je naneseno pouze na místo, kde je lepidlo naneseno na desku pěny, která je přitlačena na stěnu a poté fixována na několik minut.

  Spolehlivější a trvanlivější způsob montáže ohřívače na hmoždinku k jeho upevnění na betonové a cihlové stěny by měl být hmoždinky s hřebem z moderního plastu 10/90 nebo 10/120. Pro jeden metr čtvereční pěny byste měli koupit 6-7 takových nehtů, které musí být nutně s velkou čepicí. Při nákupu nehtů je povinné, měli byste si poslechnout rady prodejců-konzultantů, které hmoždinky by měly být zakoupeny a které je lepší použít lepidlo v těchto pracích, protože taková izolace je jednoduchá, ale existuje celá řada nuancí a aspektů. Izolaci lze provádět mimo lodžii a balkon, ale podle názoru odborníků v této oblasti je nejlepší volbou instalace ohřívače uvnitř. Četné videonávody na těchto robotech doporučují kombinovat dvě metody připojení, tj. První vložení pastytepelnou izolací, a pak vyvrtejte otvory ve stěnách pro upevnění těchto plechů hmoždinkami.

  Podobně, strop je izolován, ale před zahřívá podlahu, je třeba dát dřevěný rám sestávající z podélné konstrukce upevněné na podlaze montážní speciální pěny. A mezi přijatou mřížkou z dřevěných tyčí je instalována samotná pěna, a pak vrch je již upraven povrchovou úpravou. Je třeba dbát na to, aby byla dostatečně pevná a stabilní. Také podlaha může být izolována instalací elektrického ohřevu nebo vody, která se uzavře shora betonovou vložkou.

  Video tutoriály?

  Pokud nejsou zkušenosti s izolací podlah, je nejlepší naslouchat radám mistrů stavitelů nebo se podívat na řadu fotografií - video tutoriály na toto téma a teprve pak začít pracovat sami.

  Izolace fasád z pěnového plastu vlastníma rukama?

  Podívejte se, jak si můžete ohřívat svůj balkon nebo balkon s pěnou vlastníma rukama:

  Neexistuje prakticky nic tam, jen se podívejte na video postup po sobě jdoucích prací, pochopte, jak správně projít izolací balkonu nebo lodžie zevnitř.

  Doporučuji praktické video tutoriály, kde je postupně a profesionálně popsáno, jak správně izolovat balkon nebo lodžii. S plechy z pěny nebo z jiného materiálu pro tepelnou izolaci. Izolace lodžie sama o sobě, je třeba se předem postarat o schéma zapojení, aby to bylo důležitéFáze nebyla přerušena a byla provedena ihned po zateplování. Poté můžete přejít na zařízení obecného zpracování. Zde je důležité si uvědomit, že instalovaná tepelná izolace sama o sobě nebude teplo, samozřejmě nedá. Mnoho doporučuje předvídat na izolované lodžii jakékoli zařízení pro vytápění prostoru.