Acanthus popel krmení: pravidla tvorby

Rostliny ve vaší zahradě a zahradě jako péče: zalévání, krmení, ochrana před škůdci. A dokonce i použití improvizovaných prostředků, jako je roztok popela, může přinést působivý výsledek.

Obsah
  1. Jaká je užitečnost popela
  2. S jakým druhem půdy se kombinuje
  3. Výživa stromů a keřů
  4. Video «Co je krmení tukem»
  5. Jak používat zahradu
  6. Připravte popel
  7. Video "Zvláštnosti použití popela"

Jaká je užitečnost popela

Zpracováním půdy popelem z dřeva lze okamžitě vyřešit několik naléhavých problémů. Za prvé, je užitečný pro zlepšení mechanických vlastností půdy. Za druhé, je bohatý na minerály, navíc ve snadno stravitelné formě pro rostliny. V první řadě z živin obsahuje draslík, stejně jako fosfor, vápník, bór, měď, mangan, a tak dále - v závislosti na typu dřeva nebo rostlinných zbytků, ze kterých bylo hnojivo získáno. Za třetí, na rozdíl od syntetických minerálních hnojiv, tato látka neobsahuje chlor. Za čtvrté, popel může být považován za hnojivo s dlouhodobým účinkem, protože užitečné látky z něj jsou přiděleny a jeden rok po oplodnění, pokud na podzim přidáte popel, nasytí půdu fosforem a draslíkem. Za páté, vedle funkce výživy, hnojivo pomáhá v boji proti škůdcům, chrání jak sazenice a dospělé rostliny.

S jakým druhem půdy se kombinuje

Především je správné aplikovat toto hnojivo na kyselé půdycož jim dává neutrální vlastnosti díky obsahu alkalických prvků popela. Zvláště užitečné v tomto smyslu bude rašelinový nebo břidlicový popel. Zahradníci a chaty většinou používají dřevo a popel ze slámy. To není překvapující, protože je vhodný pro trávník, les, hliněné půdy. Tradičně, v jílovitých a hlinitých půdách, popel je představen na podzim, a na písečných a písčitých půdách - na jaře. Popel lze použít na slaniskách, zavedených do půdy s kyselostí 7 a výše, nebo pod rostlinami, které se obávají alkalického prostředí.

Kromě slučitelnosti s různými půdami je třeba vzít v úvahu kombinace s jinými druhy hnojiv. Přebytek této látky negativně ovlivní asimilaci rostlin dusíku, takže bude vhodné zavádět do půdy všechny látky obsahující dusík nejdříve měsíc po úpravě popele. Ještě jedna poznámka: při přidávání tohoto hnojiva je nutné vzít v úvahu, že koncentrovaná alkálie je nebezpečná pro užitečné půdní organismy, proto je důležité nepřekročit potřebnou koncentraci.

Výživa stromů a keřů

\ t

Krmení zahradní stromy, můžete vytvořit až 100-150 gramů hnojiva v suché formě na metr čtvereční, kopání půdy do hloubky 10 centimetrů nebo více. Stejně tak můžete použít popel pro rybíz, maliny a dokonce i jahody. Již zmíněné funkce této látky, jako je boj proti škůdcům - je dobře chráněn před šedou hnilobou, padlí, třešňové piliny.

Varianta je možnáPoužijte popel k vyřazení ovocných stromů kolem. Hloubka drážky by měla být přibližně patnáct centimetrů, suchý popel usne v drážce. Můžete také vodní stromy s popelem řešení - 2 šálky na kbelík vody.

Krmení rostlin a keřů popela je účelné jednou za dva až čtyři roky. Je však důležité si uvědomit, že borůvky a brusinky nemají rádi popel oplodnění, tyto rostliny dávají přednost mírně okyselené půdě.

Video «Co je krmení tukem»

Informační video o výživě mimo kořeny.

Jak používat zahradu

V zahradě může být popel kdykoliv použit při kopání půdy na podzim nebo na jaře, pěstování sazenic, boj proti škůdcům nebo krmení. Prakticky všechny zahradní kultury jsou náchylné k hnojení dřeva popel - je to dýně a pastel, kořenové plodiny, zelí, zelené. Používání popela správně neznamená překročení koncentrace, aby nedošlo k poškození půdních mikroorganismů a kořenů rostlin, stejně jako včasné šíření dusíkatých hnojiv. Při výsadbě hlíz nebo sazenic můžete přidávat hnojivo v suché formě, ale nezapomeňte je smíchat se zemí, aby nedošlo k poškození materiálu na výsadbu. Sazba pro rajčata a brambory - až tři lžíce. Je vhodný i pro sazenice paprik a lilek.

Pod okurkami, cuketou, mrkví a petrželkou je možné doplnit až dvě stě gramů tohoto hnojiva na metr čtvereční lůžek. O něco méně je potřeba pro cibuli ačesnek, a jeho zavedení by mělo být střídáno s infuzí ptačího trusu. Pro zalévání rostlin můžete použít popel infuzi. To je zvláště užitečné, aby to za deset nebo dvanáct dnů po výsadbě sazenic. Za tímto účelem se 75 g popela rozpustí v kbelíku s vodou a zalévá okurky a rajčata v půl litru na rostlinu. Tímto způsobem můžete chránit sazenice před škůdci.

Jako hnojivo v kombinaci s ochranou proti škůdcům lze toto hnojivo použít jako roztok nebo odvar. Chcete-li odvar, musíte vzít 300 g popela, prosít a vařit po dobu 25 minut ve dvou litrech vody. Poté se bujón zředí na objem 10 litrů. Zalévání rostlin v chladném počasí. Pokud se předpokládá použití proti škůdcům, můžete přidat 50 gramů mýdla.

Tento roztok zelí a hroznů můžete zalévat speciálním sprejem.Při použití roztoku popela nebo odvarů je důležité zajistit, aby všechny pevné částice byly zcela rozpuštěny - aby nedošlo k poškození sazenic.Toto hnojivo můžete použít pro záhony, například pod růží, které se zavádí předem, na podzim. Je také dovoleno a dokonce doporučeno přidávat popel do kompostu, například když je nakloněn na podzim.

Připravte popel

K vaření lze použít zbytky ze dřeva nebo zeleniny. Je zakázáno spalovat všechna hnojiva, plastový odpad, tiskařský papír, malované dřevo, dřevo nebo buk se stopami houby nebo nemocí.Optimální doba sklizně pro spalování materiálu - na podzim nebo na začátku zimy, kdy je již základní zemědělská práce dokončena, ale není téměř žádný sníh. Spalovací materiál lze provést okamžitě - to vám umožní připravit dostatek popela předem. Stojí za to mít na paměti, že je to dlouhé spaní a další den může způsobit popáleniny. Hromada by měla být hermeticky uzavřena a skladována na suchém místě. Přínos tohoto hnojiva je nesporný, bez ohledu na to, jak se nedostane do rostlin.

Video „Zvláštnosti používání popela“

Informační video o používání popela v zahradě nebo na zahradě.