Alpská skluzavka s vlastními rukama - jak vytvořit horskou krajinu

Alpský kopec - oblíbený prvek krajinářského designu, skládající se z kamenů a nenáročných horských porostů. Dokonce i samotný název naznačuje, že se jedná o uměle vytvořený kus horského svahu, kde se v malých soutěskách usazují tráva a květiny v nedotčených horách v jejich malých, atraktivních zahradách. Hlavním prvkem těchto rohů je přírodní kámen a rostliny slouží především k zakládání balvanů a podtrhují jejich přirozenou krásu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Alpská skluzavka vlastníma rukama: schéma
 3. Výběr místa pro skalku
 4. Čas sbírat kameny - výběr kamenného materiálu
 5. Uspořádání vysokohorských kopců vlastníma rukama
 6. 1. Vytvoření základu válcové cívky s vysoce kvalitním odvodněním
 7. 2. Výstavba kamenné základny vysokohorského kopce
 8. 3. Konečná fáze - výsadba rostlin
 9. Alpská skluzavka vlastníma rukama: foto

Obsah

 • Alpská skluzavka vlastníma rukama: schéma
 • Výběr místa pro skalku
 • Čas na sběr kamenů - výběr kamenného materiálu
 • Alpské lyžování vlastníma rukama
  • 1. Vytvoření základu válcové cívky s kvalitním odvodněním
  • 2. Výstavba skalního podloží vysokohorského kopce
  • 3. Konečná fáze - výsadba rostlin
  • \ t
 • Alpská skluzavka vlastníma rukama: foto

Mnoho lidí, kteří chtějí ve svém okolí vytvořit vysokohorský kopec, se obrátí na profesionály. Ten, kdo si zvykl na každý kout své stránky, aby se vybavilS láskou a pečlivým výběrem každého detailu budete pravděpodobně chtít alpské skluzavce postavené na svém území vlastními rukama. Podívejme se tedy na základní etapy tvorby horské krajiny na jejím místě.

Podíl horských svahů - sjezdovky

\ t

Alpská skluzavka vlastníma rukama: schéma

Než začnete stavět vysokohorský kopec, musíte jasně promyslet jeho plán, nakreslit jeho obraz na papíře. Nedůvěřujte své představivosti a doufejte, že bez podrobného schématu budete moci umístit kameny na správném místě. Umístěte je nejprve na papír a zamyslete se nad umístěním rostlin. V praxi se ukazuje, že bez plánu je vzácné, když je možné kameny umístit najednou krásně, nejčastěji se sebevědomý návrhář musí několikrát pohybovat z místa na místo. A kameny jsou těžké a mnohem snazší je přesouvat tužkou na papír než ruce na zemském nábřeží.

Alpská skluzavka vlastníma rukama: schéma

Výběr místa pro skalku

Při volbě místa dávejte přednost místům, kde se jedná o slunečné a ne příliš drhnutí. Jednostranná alpská skluzavka, která je svahem, "lisovaná" ke zdi, vypadá krásně. Avšak tradičnější je možnost, když je horská krajina vnímána ze všech stran. Horolezectví bude mít slušné místo v blízkosti vodního útvaru nebo záhony, ale vedle domů nebo jiných otevřeně umělých částí pozemku nebude vypadat.

Pro alpský kopec potřebujete pouze přírodní prostředípak bude vzkvétat s neuvěřitelnými barevnými barvami. Je žádoucí, aby kameny a rostliny na kopci plynule přecházely do blízké přilehlé květinové zahrady nebo trávníku. Takové spojení harmonicky spojí alpský kopec s jakýmikoli rostlinnými kompozicemi nebo budovami umístěnými v blízkosti.

Nejlepší místo pro skalku je umístění v blízkosti altánu, terasy nebo terasy. Obecně, kde si můžete odpočinout a zároveň obdivovat krásu horské krajiny. Ujistěte se, že alpský kopec hlavním přízvukem vaší zahrady - nebudete dělat chyby!

Alpský kopec u altánu

Čas na sběr kamenů - výběr kamenného materiálu

Při výběru kamenů pro vysokohorský kopec je třeba se řídit nejen jejich dostupností, ale i vlastnostmi. Například, žula - krásný, ale poněkud drahý materiál, který navíc uklidňuje půdu, což je pro mnoho druhů rostlin nepřijatelné. Při výběru vápence by se měl připravit na opačné působení, tj. Před pozemním loužením, takže v tomto případě budou schopny zasadit pouze rostliny, které preferují vysoké pH. Nejoptimálnější je volba neutrálního pískovce. Pokud je tento kámen vytěžen z lomu, bude mít s největší pravděpodobností obdélníkový, čirý tvar. Proto, pokud chcete dát pískovci přirozenější vzhled, pak to můžete udělat trochu. Dobře, déšť a vítr vám pomohou dokončit to a dostanete zcela přirozený, zaoblený tvar vašeho alpského snímku.

Alpská skluzavka vlastníma rukamapískovec

Uspořádání vysokohorských kopců vlastníma rukama

Je tedy načase, aby se po nakreslení schématu a výběru místa přistoupilo přímo k uspořádání alpského kopce. Pamatujte si, že ve skladbě malé plochy harmonicky zapadá jen úměrně, to je malý kopec, ale na rozlehlém území můžete dát fantasy fantazii, která postavila velkou skalku se zabudovaným vodopádem nebo suchým potokem.

Začneme tím, že si všimneme kolíku hranice budoucí stavby, a to přesně podle jednoduchých kroků.

1. Vznik základové desky s vysoce kvalitním odvodněním

Aby se skály diapozitivů pevně držely na svých sedadlech a ne "plavaly" po jiné sprše, je nutné věnovat pozornost správné konstrukci drenážní vrstvy. Za tím účelem lopatu 10-15 cm odstraňuje úrodný povrch půdy. To se provádí nejen za účelem uvolnění prostoru pro drenážní materiály, ale také pro likvidaci plevelů, které, pokud jsou pěstovány, ovlivní integritu budoucího složení. Po odstranění vrstvy vyplníme výslednou dutinu štěrkem, štěrkem, úlomky cihel nebo jiných stavebních nečistot - to bude naše odvodnění. Poté, co je to pěchování, je nezbytné, abyste důkladně nalít vrstvu vody, aby i zahuštění. Pamatujte, že čím méně půdy uniká do trhlin, tím lepší bude kanalizační systém. Pak je vrstva drenáže naplněna vrstvou zeminy, opět se rozsype voda a těsnění.

Vytvoření drenáže na vysokohorském svahu

2.Výstavba kamenné základny alpského kopce

\ t

Nyní začíná nejsložitější a nejzávažnější etapa vytváření skluzavek, během které se banda kamenů promění v dekorativní prvek krajinářského designu. Při tvorbě kompozice je nutné nejen postupovat podle dříve vypracovaného schématu, ale také častěji se odchýlit od budoucí horské dráhy, kontrolovat její vznik z boku.

Nejčastěji se počet kamenných vrstev v skalních skalách pohybuje od 3 do 5. Při pokládání kamenů je třeba mít na paměti, že největší kameny jsou položeny zespodu a malé shora.

Začněme s vytvořením první úrovně. Abychom to mohli udělat, vezmeme největší kameny a položíme je na pěšince na základně. Do hlubin je možné nalít písek pod největší z nich. Jakmile jsou kameny položeny, usínají nad zemí, takže je vidět pouze jedna třetina každého kamene. Půda je také naplněna všemi prasklinami pro následnou výsadbu rostlin. Další úrovně se skládají podle stejného schématu. Jakmile je požadovaný počet vrstev postaven, nejzajímavější kameny jsou umístěny na horní části sklíčka, což bude druh dokončení kompozice.

Skalnatá základna alpského kopce

3. Konečná fáze - výsadba rostlin

\ t

Po vybudování kamenné budovy nespěchejte ihned, abyste zasadili rostliny, které se vám líbí. Alpská skluzavka může po určité době významně zmršťovat, takže trvá 2-3 týdny, než se dostaví její konečný vzhled. Teprve pakmůžete začít setí. Vybrané rostliny mohou být mnoho, ale možná jen 2-3 druhy. Je nezbytné předvídat přítomnost světlých skvrn na úkor barev, protože zcela zelený snímek s bylinkami bude znát nudu.

Výsadba rostlin

\ t

Alpská skluzavka vlastníma rukama, vytvořená všemi pravidly, bude po mnoho let skvělou výzdobou vaší zahrady, nevyžadují zvláštní pozornost a péči. Včasné zavlažování a pravidelné krmení, výsadba některých vyspělých rostlin - to je veškerá péče o malý produkt krajinářského umění, který vznikl v důsledku přání osoby přesunout částice horských vrcholů na své místo.

Níže jsme zveřejnili několik fotografií alpských kopců, které vám mohou pomoci rozhodnout se pro požadovanou možnost.

Alpská skluzavka vlastníma rukama: foto

Viz články pro podobná témata:

 • Rookery v zahradě vlastníma rukama - schémata, fotografie a nápady na design
 • Suchý proud vlastních rukou - Feng Shui v akci
 • Štěrková zahrada - symfonie kamenných dekorací
 • Kamenné klastry - několik způsobů provedení
 • Pokládání umělého a přírodního kamene - různé typy a metody
 • Jak postavit sklep vlastníma rukama - sedm zajímavých možností