Alpské skluzavka v venkovském domě

Aby bylo možné vyzdobit váš venkovský dům a udělat z něj krásné a pohodlné místo pro odpočinek, není nutné vybírat vulgární sochařské kompozice, rozkládat rybníky nebo stavět fontány. Vynikající výzdobou každého venkovského domu může být originální složení kamenů a rostlin, které se v krajinářském designu nazývají alpské skluzavky.

Obsah
  1. Výhody alpské skluzavky na dacha
  2. Metody tvorby vysokohorského kopce
  3. Výběr místa pro skluzavka
  4. Vytvoření umělého zvýšení reliéfu
  5. Výběr a kamenování
  6. Výběr a umístění závodu

Výhody alpské skluzavky na dacha

V posledních letech si alpská skluzavka vychutnala neuvěřitelnou popularitu mezi moderními zahradníky. A není to náhodné! Faktem je, že takový snímek, který je jedním z nejjasnějších dekorativních prvků krajinářského designu, nejenže vypadá velmi krásně, ale má také mnoho výhod.

  • Za prvé, alpská skluzavka je skvělý způsob, jak zahradit pozemek. Navíc, to je právem připisováno k takovým dekorativním technikám krajinářského designu, který může radikálně měnit tvar venkovského panství.
  • Za druhé, jakékoli místo na staveništi, a to i místo, které není vhodné pro zahradnictví, je dokonale vhodné pro jeho vytvoření.
  • Zatřetí, alpská skluzavka je skvělý způsob, jak vytvořit originální květinovou zahradu s nejširší paletou rostlin na minimální ploše.

Způsob vytvoření skluzavky

\ t

Vytvoření alpské skluzavky je pracovně náročný proces, ve kterém je hlavním úkolem krajináře vytvořit co nejpřirozenější kompozici - napodobování skutečné horské krajiny. Navzdory složitosti technických a stavebních prací je však možné vytvořit alpský snímek s vlastními rukama, samozřejmě, pokud znáte hlavní rysy a etapy tohoto procesu.

Výběr místa pro vysokohorský kopec

Vytvoření alpského skluzu začíná volbou místa pro jeho umístění. Pro alpský kopec je vhodný jakýkoliv koutek v oblasti, ale je vhodnější zvolit slunné místo směrem na východ nebo jihovýchod. To umožní znovu vytvořit nejpříznivější podmínky pro mnoho typů horských rostlin, které jsou nepostradatelné pro design alpského skluzavku.

Velmi dobré, pokud je na dachě kopcovitá oblast - je ideální pro vytvoření skluzavky a ušetří vám peníze a vlastní úsilí v procesu vytváření umělého kopce. Pokud však není v této oblasti přirozená nadmořská výška, pak je další etapou vytváření alpského skluzu vytvoření umělého vyvýšení reliéfu.

Vytvoření umělého vyvýšení reliéfu

Vytvoření umělých výšek musí začínat značením vybrané oblasti, které se obvykle provádí pomocí kolíků a šňůry. Na vyznačeném místě se odstraní horní vrstva zeminy a vytvoří se maláprohlubování Je to nutné, aby se zabránilo šíření plevelů.

Štěrk, štěrk, expandovaný jíl nebo rozbitá cihla se vkládá do vařené jámy, tj. Tvoří drenážní vrstvu, která je nezbytná k ochraně sklíčka před stagnací vody. Odtud je drenážní vrstva pokryta obyčejnou zahradní půdou, ale je nejlepší použít kompost s trávníkem a pískem, což je nejvhodnější půda pro rostliny, charakteristická pro vysoké horské oblasti.

Výběr a lisování kamenů

\ t

Kámen je srdcem a duší jakéhokoliv skluzavce. To je základem toho a vypadá stejně dobře v letním období roku, a to v období podzim-zima, kdy rostliny na skalku kvetou a ztratí svou přirozenou krásu. Samozřejmě, aby se vytvořil alpský skluz, je vhodnější použít kameny, nicméně všechny kameny běžné v této oblasti se vejdou. Tradičně, žula, pískovec nebo vápenec je vybrán k formě alpine skluzavka.

Alpská skluzavka v venkovském domě, která se obvykle neliší o velkou plochu, se může skládat z 2 - 3 úrovní - vše závisí na velikosti území a osobních preferencích pronajímatele.

Na dno alpského skluzavce se používá několik velkých kamenů, které tvoří základ prostorového objemového složení sklíčka. Pro simulaci skalního reliéfu jsou kameny umístěny špičkou nahoru. Poté vytvořte horní část válce, kameny umístěte po vrstvě. Všechny vrstvy diapozitivů se nalijí do předem připravené zeminy.

Při stohování kamenů je důležité vyhnout se symetrii. To je jedna z hlavních podmínek pro obnovu přírodní horské krajiny

.

Výběr a umístění zařízení

\ t

Navzdory skutečnosti, že základem alpského skluzavku jsou kameny, si nelze představit bez bohaté zeleně. Tradičně, pro design horolezectví, autentické alpské rostliny jsou vybrány pro alpské oblasti, stejně jako trvalé trávy a květiny, které umožňují simulovat horské krajiny. Hlavní stav - všechny rostliny by měly být nízké.

Zpravidla se pro konstrukci alpského skluzu používají čtyři skupiny rostlin: půdorys, růžice, cibule a jehličnatých stromů. Skutečnou výzdobou alpské skluzavky budou vytrvalé karafiáty a tulipány, barevné květy, modřín, kapradiny, jalovce, drobné, hyacinty a smrk, sedmikrásky, fialky, kolostrum. Stručně řečeno, sortiment rostlin pro alpský kopec je prostě obrovský.

Při umísťování zařízení je nutné dodržovat některá jednoduchá pravidla. Za prvé, všechny rostliny v horolezectví jsou osázeny záclonami, to znamená oddělenými a malými poli, a dokonce ani prkny. To umožňuje simulovat přirozené uspořádání rostlin v přirozeném prostředí.

Za druhé, při výsadbě rostlin nesmíme zapomenout na technologii jejich výsadby a odolnost vůči podmínkám terénu, klimatu a půdních charakteristik. Tak, kapradiny se budou cítit lépe ve stínu, zatímco pro teplo a osvětlená místa vhodná pro fialky, tulipány, hyacinty a prvosenka.

Kromě vytrvalých květin a rostlin bude alpský svah schopen vyzdobit i malý vodopád. V žádném případě by však neměla být přítomna umělými prvky (barevné sklo, sochy), protože další výzdoba zkazí „přirozenost“ alpského skluzavku, jehož hlavním úkolem je znovu vytvořit přírodní horskou krajinu.

Rubrika: