Bambusové podlahy: stohovací technika a její typy

Pokud dáváte přednost parkety, ale chcete něco neobvyklého a vynikající, pak bambusové parkety - dobrá volba v mnoha ohledech.


Co je bambus a jak to dělá parkety?

Bambus je rodina obilovin pěstovaných v tropických lesích, jejichž příbuznými jsou žita, pšenice a další zástupci. Bambusové stonky rostou velmi rychle (až 80 cm denně) - jedna z nejrychleji rostoucích rostlin na Zemi.

Maximální výška bambusu je také impozantní! Může dosahovat až 40 metrů a průměr až 30 cm.

Pro výrobu bambusových parket se používají stonky starší než 5-6 let.

Existují dva druhy výroby: prosté a lisované.

Pro výrobu lisovaných parket se stonky bambusového špenátu rozdělují na vlákna pomocí speciálního zařízení a upravují tak, aby se dosáhlo větší pružnosti.

V získaném složení přidejte speciální přísady, které neobsahují škodlivé složky pro zdraví, a pomocí desek pro příjem stlačení.
Standardní technologie zahrnuje řezání kmene na tenké proužky.
Řezané desky se vaří ve vodě, aby zničily hmyz.

Další etapou výroby je systematické sušení bambusových pásků v peci s tmavším pruhem. V závislosti na čase a teplotě bambusové povrchové úpravy můžete získat různé odstíny barev - od světle až po tmavě hnědou.

Výsledné pásy se postupně třídí podle barvy a lepí,lisování za horka pod tlakem, broušení.
Výsledná deska se nastříká na vysoce přesné stroje, na parketové desky požadované velikosti.

Poslední fází je aplikace několika vrstev laku. Chrání parkety před vlhkostí, vybledne a také ji činí stabilnější. Lakování je matné a lesklé. Pokrytí parket lakem u výrobního závodu značně zjednodušuje proces pokládky a snižuje náklady na nákup laku.

V důsledku toho se získá podlahová krytina s vysokými vlastnostmi. Práce na instalaci takových parket by však měly být prováděny s maximální přesností a přesností.

Vzhledem k tomu, že nekvalitní bambusové parkety nejen rychle ztrácejí svůj vzhled, ale také s vysokou pravděpodobností poškození zdraví, doporučuje se, aby byly zakoupeny pouze osvědčenými výrobci, kteří poskytují všechna osvědčení.

Výhody bambusových parket

 • Charakteristickým rysem je šetrnost k životnímu prostředí. Navíc, to je vyjádřeno nejen ve skutečnosti, že bambus - to je výhradně přírodní materiál, ale také, že se jedná o rychle obnovitelný zdroj. Lidé, kteří nejsou lhostejní k ekologii a odlesňování, tuto skutečnost pravděpodobně ocení.
 • Podlahy z bambusu jsou vždy velmi elegantní; jeho přírodní odstíny jsou zlaté béžové, ale snadno se s nimi manipuluje, takže na prodej najdete tmavé odstíny.
 • Podle dlouhověkosti jsou bambusové povlaky obvykle sladěny s dubem .- Tento nátěr nepřitahuje prach a je dobrou zprávou pro alergie.
 • Péče o bambusový povlak je hlavně v suchém čištění, protože nadměrné množství vody na tkanině zvětší parkety. Rovněž je nutné se vyvarovat silných detergentů, které by mohly poškodit horní vrstvu materiálu.
  Nepromokavé parkety z bambusu
 • \ t
 • V průběhu času bambus mizí na slunci a ztrácí svůj původní vzhled. Je pravda, že tento materiál může být opakovaně leštěn a potažen novou vrstvou laku.
 • Bambusové parkety jsou vystaveny vlhkosti a při vysoké koncentraci začnou bobtnat.
 • Jsou-li parkety nízké kvality, pak je možné odpařovat látky nebezpečné pro lidské zdraví, které jsou obsaženy v lepidlech, které spolu spojují bambusové pásy.
 • Bambusové podlahy nejsou pokryty vícevrstvým lakovým povlakem, takže se mohou během provozu objevit škrábance a skvrny. Z tohoto důvodu by měl být chráněn před ostrými patami a pod nohama nábytku, aby se vytvořila vrstva plsti.
 • Tmavé parkety jsou vždy méně odolné než světlo. To je dáno technologií malby.

Druhy bambusových podlah ve struktuře

\ t

První pohled je horizontální. Bambusové parkety jsou lepeny malými lisovanými nosníky, v tomto případě jsou umístěny na sobě, obvykle ve třech vrstvách. Tato volba je často volena přes struktury - na parketách jsou místa, kde klíčí nové výhonky, a obecně to vypadá více homogenní.

Druhý typ je vertikální. V tomto případě jsou parkety řadou lepených lisovaných trámů, které jsou po jednom lemovány po okrajích.Textura parket v tomto případě může být téměř stejnoměrná, ale možná v pásu.

Typy parket podle typů lamel

\ t

Nejběžnějším typem jsou umělé parkety. Všechny pásy mají na koncích a hranách zámky, což značně zjednodušuje a zjednodušuje postup pokládání parket. V případě potřeby můžete opakovaně restaurovat. Možný vzor rozvržení.

Mozaikové bambusové parkety - panel čtvercových tvarů, rekrutovaný z malých parketových desek. Celá stavba drží papír nebo film. Nanáší se na přední stranu štítu a po pokládce se snadno odstraní.

Bambusová parketová deska se skládá z několika vrstev a často se stává, že samotný bambus jako materiál lze nalézt pouze jako horní vrstva a spodní vrstvy desky jsou vyrobeny z levnějšího materiálu. Parketová deska je levnější a plně připravená k uložení, ale nevyžaduje zdobení zdiva kvůli lineární délce.

Stohování bambusových parket

\ t

Stohovací bambusové parkety lze provádět dvěma způsoby: plovoucí a lepící.

Plovoucí režimznamená, že na podlaze není žádné přímé upevnění, pak je pro člověka velmi jednoduché a netrvá dlouho. Hlavním požadavkem - rovný povrch potěru, který nebude obtížné s přítomností samonivelačních podlahových podlah. Pokládka bambusových parket se zámkem Click se neliší od pokládky laminátu.

Provádí se skládání bambusových parket lepidlem na předem připravené překližce v místnosti s normální vlhkostí. Cementový potěr, který je pod dýhou, by měl být naprosto suchý, tj. Od okamžiku jeho naplnění by měl trvat nejméně 30 dnů.

Instalace se provádí pro tyto účely speciálně navrženým lepidlem, které se nejlépe aplikuje ozubenou stěrkou. Spojením lamel s lepidlem je nutné kladivem spolu s kladivem upevnit hřebíky v úhlu 45 stupňů. Aby se předešlo možnému prasknutí razidel při přibíjení, je vhodné vyvrtat díru předem vhodným vrtákem.

Mezi parketami a stěnami nezapomeňte ponechat mezery. Po pokládce se lepidlo musí nechat zcela vyschnout a nepokoušet se na něm po dobu 2-3 dnů chodit.

Jedná se o proces náročný na pracovní sílu, který vyžaduje dodržování řady pravidel a předpisů. Proto, pokud chcete, aby vás parkety potěšily po mnoho let, věřte tomu s profesionály.

Po pokládce parket je nutné instalovat soklovou lištu, čímž se mezery zakryjí. Podstavec může být vyroben z bambusu a jakéhokoliv jiného materiálu.

Díky své kráse a jednoduchosti budou takové parkety vhodné v jakémkoliv interiéru. Povlak přírodní barvy, vizuálně zvětšuje prostor, je vhodný pro styly ve venkovském, středomořském a skandinávském stylu. Temné parkety doplní interiéry koloniálních a orientálních stylů. Obvykle v interiérech s takovými parketami používáme nábytek z přírodního dřeva a dalšípřírodních materiálů.

Bambusové parkety jsou skutečně ekologickým materiálem, který si zaslouží pozornost.