Barva na dřevěné fasády - pohledy, tipy pro výběr, značky, ceny

Bylo by žádoucí, aby se vlastní dům radikálně lišil od sousedního postavení a přitahoval se k pohledům ostatních. Takový efekt je zcela možný, pokud je fasáda natřena, což kromě estetické funkce plní i ochranný účinek. Nyní je na trhu prezentováno mnoho druhů emulzí a není to tak snadné vybrat ten správný druh práce. Samozřejmě, že nádobí s barvivem jsou malované pokyny a tipy pro aplikaci, ale poslouchat další doporučení odborníků nebude bránit. Zvláště pokud jde o spoření peněz z rodinného rozpočtu.

Co jsou barvy

1. Olej na bázi alkydů je ideálně umístěn na palubě, zábradlí, plotech. Prostředek může obsahovat speciální látky, které chrání strom před plísní. Rozpouští se s primerem, alkydovým rozpouštědlem a lakovým benzínem. Nanesením na stěnu sprejem, štětcem nebo válečkem schne asi den. V průběhu času, v důsledku povětrnostních podmínek, může ztratit svůj pohled.

2. Barvy na bázi akrylátového oleje pro dřevěnou fasádu jsou optimálně vhodné jak pro hrubé, tak i pro povrchy s povrchovou úpravou a základním nátěrem. Přibližná spotřeba - 4-6 l /m2, v závislosti na externím zpracování.

3. Olejový lesk má vysokou odolnost vůči změnám teploty a vlhkosti. Má dobrou krycí schopnost, vytváří spolehlivý ochranný film, vizuálně zakrývá poškození a vady na stromě. Prodlužuje životnost dřevěných povrchů. Ředění takové emulze se nedoporučuje, jinak se ztrácí lesk. Spotřeba je cca 6 m2 /litr. FasádaCeloroční nátěr je stejně účinný pro hoblované a řezané povrchy.

volba barvy - návrhář sám!

4. Vodou disperzní polomatný smalt je určen k ochraně dřeva před nepříznivými účinky srážek a slunce, nebojí se vlhkosti, rychle schne, nezanechává skvrny a je ideálně aplikován na povrch první vrstvy. Taková barva vyžaduje pravidelné míchání. Při použití kartáče a válečků nevyžaduje ředění a pro postřikovač se používá 1 litr vody pro 10 litrů barevné směsi.

5. Barvivo disperzní ve vodě se používá jako tónovací a jako nezávislá nátěrová hmota. Má vlastnosti odpuzující vodu, chrání strom před houbami a plísněmi. Následuje fasáda dřevěných nátěrů pro sruby, okenní rámy a ploty. Doba schnutí jedné vrstvy je asi 2 hodiny. Povrch však můžete použít pouze za den.

Jak zvolit vhodné složení emulze

\ t

Fasádní barvy na dřevo kombinují několik významných funkcí. Chcete-li dát struktuře krásný dekorativní vzhled a zvýšit životnost dřeva, musíte použít správné složení. Mělo by být ideální pro výkon ve specifických klimatických podmínkách. Výrobci zpravidla přidávají do surovin až 40 různých složek, včetně změkčovadel a urychlovačů sušení.

Hotová emulze musí být odolná proti ultrafialovému záření, agresivním středním a ostrým výkyvům teploty. Také při nákupu by měla věnovat pozornostzáruční doba servisu. Alkydnye smalty neztrácejí své vlastnosti po dobu 5 let, olej si zachovává vlastnosti 3 roky.

Nejodolnější jsou akrylové směsi, které se dokonale vyrovnávají s vnějším zatížením 12 let a více. Kromě toho, akrylát patří k nejbezpečnějšímu, ekologicky šetrnému a prodyšnému materiálu. Doporučuje se ošetřit dřevo před základním nátěrem, nejlépe jedním výrobcem.

Který výrobce dává přednost?

V současné době je na stavebním trhu zastoupeno více než dvě desítky tuzemských i zahraničních výrobců. Například zbarvení dřevěných stěn a průčelí domu společnosti FORESTER bude stát asi 300 rublů za 0,9 litru akrylového smaltu.

Přesně stejná emulze vyrobená společností TIKKURILA bude stát více než 100 rublů. Feidal Dekorlasur - nabízí podobné výrobky za 300 kusů ruské měny. DŘEVO GUARD odhaduje svou surovinu na 50 rublů levněji než stejné 0,9 litry. Každá firma poskytuje záruku na své produkty a zajišťuje nepřekonatelnou kvalitu. Proto se zde musíte zaměřit pouze na osobní preference a vlastní kapsu.