Barva pro koupelnu - na co se zaměřit při výběru

Barva pro koupelnu

Koupelna je považována za zvláštní místo v domě. Právě tato místnost je denně využívána všemi členy rodiny. V důsledku toho musí splňovat určité požadavky:

 • Koupelna musí mít vždy atmosféru relaxace a klidu.
 • Čistota je závazným kritériem pro koupelnu. To je velmi důležité, protože všechny hygienické procedury jsou v této místnosti.
 • Všechny prvky lázně by také měly být odolné proti vlhkosti. To je jeden z hlavních požadavků, protože stupeň odolnosti vůči vlhkosti přímo závisí na životnosti této místnosti.
 • Vzhledem k tomu, že koupelna je neustále vystavena vlhkosti, je velmi důležité, aby se neobjevila žádná forma.
 • Je důležité správně vyzvednout nátěr na stěny v koupelně. Záleží nejen na vzhledu místnosti, ale také na tom, jak budou stěny odolávat vlhkosti. Odborníci doporučují, aby se velmi vážný přístup k nákupu barvy. Musí splňovat řadu požadavků.

  Dnes je volba koupelnových barev velmi velká. Můžete snadno vybrat barvu, která plně splní všechny požadavky. Někteří dávají přednost použití starých, dlouho testovaných barev, jiní preferují nejnovější vzorky. Obě tyto i jiné mají své výhody i nevýhody. Volba závisí zcela na preferencích klienta. Ale bez ohledu na barvu, hlavní věc je, že je dobře udržován ve vlhké místnosti, která má koupelnu. Tato položka musí být vždy zohledněna při nákupu nátěru.

  Koupelna je natřena v tmavé barvě

  Je však důležité nejen kvalitu nátěru, ale i jeho barvu. Vana slouží nejen pro mytí a koupání, ale i pro relaxaci po náročném dni. Proto je velmi důležité vyzvednout si nátěr, který není namáhán, a naopak by pomohl uvolnit a získat energii na celý den.

  Při výběru barvy je také velmi důležité vzít v úvahu povrch, který má být aplikován. To často závisí na volbě typu nátěru. Konec konců, například pro porézní povrchy, jako je dřevo nebo papír, a nástroj pro barvení, měli byste si vybrat ten správný. Ale pro plasty, které mají minimální pórovitost, potřebujete úplně jiný druh nátěru.

  Specialisté varují, že v žádném případě nesmí být stěna barviva natřena. To může vést k nahromadění vodní páry, barva se roztrhne a rozprostírá po krátkou dobu.

  Obsah
  1. Jak si vybrat barvu pro koupel
  2. Jak používat nátěr na koupelnu
  3. Výhody speciálních barev:

  Jak si vybrat barvu do koupele

  Jak bylo uvedeno výše, při výběru barvy pro koupelnu je třeba mít na paměti, že tato místnost je neustále vystavena vysoké vlhkosti. Z tohoto důvodu odborníci navrhují nákup nátěru, který obsahuje fungicidy. Je to právě tato látka, která pomůže snášet skvrny a formy na stěnách.

  Barvy na vodní bázi jsou velmi oblíbené. Obsahují fungicidy, takže forma pro takový nátěr není hrozné. Také během této obklady stěnV krátké době rychle proniká do pórů stěn, díky čemuž je jeho oddělení prakticky nemožné, a to i po opakovaném zvlhčení. Hlavní věc je, že předtím, než stěna byla suchá. Další výhodou nátěrových hmot na bázi vody je, že jejich barevný rozsah může závidět jakýkoliv jiný typ nátěru. Díky takové rozmanitosti odstínů si každý klient může vyzvednout vhodnou barvu pro svou koupelnu. Pokud z nějakého důvodu můžete použít nátěr na vodní bázi, je vhodná jiná podobná barva.

  Aby barva mohla dobře pronikat do betonu, je důležité předbarvit stěny speciálně vytvořené pro tyto účely, nátěry, které odpuzují vlhkost. Ošetřete stěny lázně nejméně 3krát. Dále je nutné, aby byly dobře vysušené a teprve pak můžete začít malovat stěny v koupelně.

  Při výběru barvy pro tuto místnost je třeba dbát nejen na její odolnost proti vlhkosti, ale také na to, zda má bakteriologickou odolnost. Tento bod je velmi důležitý. V důsledku vysoké a konstantní vlhkosti jsou stěny v koupelně často pokryty bakteriálním filmem nebo nepříjemnou plísní, která do takové míry proniká hluboko do nátěru, což je téměř nemožné se jich zbavit. Je proto velmi důležité, aby činidlo na bázi barviva mělo dobrou antibakteriální ochranu.

  Odborníci doporučují nákup nátěru pouze v dobrých, osvědčených prodejnách. V takových obchodech probíhá barvení barev přímo před každým, kdo chce. To výrazně zvyšuje výběr barev a odstínů.

  Jak používat koupelnové barvy

  Pokud je barva koupelny vybrána v souladu se všemi potřebnými požadavky, stěny v ní budou dokonale ošetřeny.

  Výhody speciálních barev:

 • Taková barviva jsou dokonale odolná vůči vysoké vlhkosti.
 • Stěny ošetřené speciální barvou se snadno omyjí.
 • Tyto barvy splňují všechny hygienické požadavky.
 • Speciální nástroje pro barvení koupelen neztrácejí svůj původní vzhled v průběhu času.
 • Než budete pokračovat v malování, musíte nutně připravit všechny stěny a skrýt všechny vady.Pro tento účel se používají speciální dekorativní nátěry:

  • Třísky jsou akrylové částice velmi malé velikosti. Spolu s nimi se prodává lak a lepidlo. Takové postřikování se často používá nejen pro úpravu stěn v koupelně, ale také pro zpracování dveří, říms, parapetů.
  • Kamenné drobky - barevné částice kamenné omáčky se smíchají s různými pojivovými složkami. Pro základ je speciální lepidlo. Je žádoucí pokrýt stěny takovým rozprašováním, přičemž se berou v úvahu všechna sousední doporučení.

  Příprava stěn je nutný okamžik, protože barva pro koupelnu nemůže skrýt všechny vady stěn.

  Samotný proces malování netrvá dlouho, nevyžaduje náklady velkých sil. Proto s jakoukoliv takovou prací zvládne všechny.

 • Nejprve připravte základ. Čistí se speciálním štětcem.
 • Dále jsou stěny ošetřeny emulzí primeru, stohovány ana konci a leštěné.
 • V případech, kdy byly stěny již natřeny, je nutné odstranit všechna přijatá místa.
 • Barva na stěnách se nanáší speciálním válečkem nebo štětcem. Poté by měly být stěny zcela vyschlé.