Barva v interiéru. Psychologie barev

Nejúčinnějším způsobem, jak změnit design bytu, je barva. Pomáhá zlepšit náladu člověka a dokonce i jeho zdraví. Hlavní věc - to je kompetentní a odpovědné zvolit barvu pro váš domov.

Oranžová v interiéru ložnice

V tomto případě zde nebudeme jen trávit čas, ale budeme schopni naladit požadovanou pozitivní vlnu. Náš dům je arénou pro naše sebevyjádření. Vyjádřme se tedy, pojďme statečně představit!

Psychologie barev v interiéru bytu

Chcete-li začít takovou velkou proměnu, nejprve sestavíme plán květin pro hlavní prvky vašeho bytu.

To vám velmi pomůže s katalogy květin.

Ve skutečnosti je výběr správné barvy a odstínu dost obtížný, ale je to docela možné. Předem rozbijte celý byt v zóně. Pokud je problém, měli byste jako vždy konzultovat s odborníky. Budou podrobně rozebírat každou barvu, její vlastnosti, vlastnosti, kde a jak je žádoucí aplikovat, aby bylo možné plně odhalit celou paletu barev.

Oblasti bytu, kde jste po většinu času, a trávit čas aktivně, je lepší malovat v intenzivních, bohatých barvách. Potřebujete rozšířit prostor? Žádný problém, pokud je nábytek vyzvednut pod barvou stěn, pak se stěny, slučující se s nábytkem, stanou vizuálně ne tak patrné.

Intenzivní červená barva vždy vyvolává pocit radosti a dovolené, modrá je zklidňující, ale černá pomáhákoncentrát Stručně řečeno, barvy a odstíny - hodně! Pokuste se vybrat barvu, která bude pro vás optimální. Můžete s ním experimentovat. Jen to nepřehánějte!

A ještě jedna rada, měli byste se poradit s vaší domácností, protože se může stát, že vaše oblíbená barva jim způsobí negativní emoce. Navíc, velmi jasné, syté barvy, v průběhu času, přestávají být příjemné a dokonce někdy nepříjemné oči, což způsobuje únavu.

Je žádoucí nanést zónu, která je určena k odpočinku, v neutrálních barvách. Ale pokud jste energický člověk a nepředstavujete si život bez jasných barev, můžete kompromis - malovat pouze jednu stěnu v nejjasnější barvě - to bude stačit.

Dokonce i malý kousek, namalovaný v jasných, sytých barvách, vás celý den zvedne ráno. V ložnici, kupodivu, můžete také experimentovat s úspěchem. Ale aby bylo známo, že míra je stále nutná, je lepší použít lehké tóny zelené, hnědé nebo tmavě modré.

Pokud jde o pomeranč, pak je třeba na to zapomenout, psychologové experimentálně prokázali, že způsobují útoky agresivity a velmi silně utahují sítnici oka. Je lepší použít žlutou barvu, světlejší tón a místnost se bude zdát útulnější a teplejší.

Dávejte pozor na velikost místnosti. Tmavá barva stěn výrazně vizuálně klesá i bez této malé místnosti. Každý si je dobře vědom toho, že při použití "studených" barev (modrá, šedá, zelená) se místnost opticky rozšiřuje, stává seprostornější Ale "teplá" barva a její odstíny (žlutá, červená) ji mohou snížit. Vzhledem ke všem výše uvedeným skutečnostem si můžete vždy vybrat správnou barvu jakéhokoliv pokoje svého apartmánu.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Barva v interiéru. Barevná psychologie