Barvy země v interiéru

Uvolněný a stylový design místnosti lze vytvořit pomocí přírodních odstínů hornin, půdy a minerálů. Přirozené barvy Země, které nás obklopují v každodenním životě, spolu tvoří nádherné pozadí.

Robustní glazované hrnce se dokonale kombinují s dřevěnými podpěrami. Teplé tóny země mohou být použity při vytváření interiéru ve venkovském stylu.
Zdrojem omezených zemských barev jsou přírodní pigmenty, které se vyskytují v jílu, v různých typech zemin, horninách, minerálech. Vše, co je právě uvedeno, je součástí půdy v různých množstvích a kvalitě. Terakota, kaštanová hnědá, vistry-yellow barvy patří do jedné tónové série, takže vypadají skvěle v kombinaci s ostatními. Ve středu této řady barev je čistě hnědá barva. Má spoustu odstínů - nažloutlý, načervenalý, nazelenalý, tmavě oranžový, cihlově červený, barva hacků, hořčice-hnědá. Přidejte zde odstíny smetany a béžové barvy, které se objeví v důsledku směsi vápna a křídy, stejně jako vážných tónů uhlí a sazí - a bude jasné, jak velké možnosti použití barev této skupiny tvoří design místnosti. Tyto přírodní barvy se staly základem pro vytvoření pestré palety v mnoha kulturách: setkáváme se s nimi v římských freskách, ve zbarvení vojenských domorodců, v keramických výrobcích vyrobených Kelty.

Prostory v zemských barvách jsou měkké a příjemnéatmosféra, která je mimo kontrolu času. Lidské oko vnímá odstíny země jako něco blízkého a nativního. Zároveň je obtížné přesně určit. Tyto odstíny nevypadají jako jasné a jasné základní prvky barevného kruhu. To je způsobeno jejich složitou směsí. Zemské barvy existovaly ještě před vznikem syntetických barviv, které dávaly lidem možnost malovat různé materiály ve světlých odstínech.

Velmi harmonický vzhled je místnost ošetřená krémovou barvou s uvolněným světle béžovým vzorem. Také zde můžete přidat dřevěné panely, vyrobené v teplých barvách potápění. Zředit takový interiér pomůže vyšívané dekorační polštáře více syté barvy.

Nejzajímavější nápady na design mohou být inspirovány starověkými afgánskými koberci, které jsou natřeny v měkkých bronzových, růžových béžových a tlumených tónech. Kolekce originálních řešení se může stát také sbírkou v místním muzeu - minerální glazurou, sklem, primitivními terakotovými květináči. V knihovně najdete literaturu o životě afrických kmenů, jejichž dekorace byly růžové, tmavě jantarové a šedé a modré. Takové odstíny byly také použity v malbě primitivního člověka.

Obsah
  1. Studené barvy Země
  2. Teplé barvy země
  3. Kontrasty

Studené barvy země

Země studené odstíny jsou získány smícháním pigmentů studené části spektra s hlavními barvami země. Prezentovat je lze zmínit podlahu kamenných desek nebo zimní pobřežní šedý písek. Tyto barvy jsou velmi klidné a elegantní. Jejich rysem je - přírodní krásy.

S pomocí stěn natřených v krémově zbarvené světle terakotové barvě je možné zvýraznit některé zajímavé objekty. Pokud bude tapeta jasná, bude to mít za následek ztrátu vizuálních světel. Glazované hrnce a hrnce z přírodních materiálů, neobvyklé nástěnné dekorace, starožitné lopatky a lopatky - vše by mělo být udržováno v uvolněném barevném schématu.

K vytvoření vnitřního pozadí se nejčastěji používají krémové a béžové tóny. Vzhledem k takové velké popularitě je volba tapety v tomto zbarvení poměrně velká a pestrá. Pokud dáváte přednost malování stěn, doporučujeme použít transparentní tenkovrstvé barvy různých odstínů. Dodávají povrchu estetičtější a dokonalejší vzhled než emulze. Tyto barvy dosud nebyly purifikovány díky různým přírodním směsím, což vedlo k mnoha druhům, které se lišily intenzitou barev. Tyto tóny vám umožní malovat všechny stěny místnosti. Mohou být také použity jako pozadí pro živější detaily.

Při opravě místnosti pomocí pouze zemních barev je nutné se vyhnout tmavým povrchům. Faktory pro změkčení monotónnosti jsou obvykle různé detaily interiéru, jejich struktura, stejně jako vzor aplikovaný na ně.Vynikající textura, například, je vyrobena z hrubého pískovce a juty, zeleno-zlatý rákos rohože, některé druhy lnu a bavlněné tkaniny. Originální a originální vzhled interiéru je opatřen kamennými koši a palandami, starožitným nábytkem nebo nábytkem z bělené borovice.

Místnost může být zředěna velkými kresbami tlumených tónů, které nezdůrazňují zejména jejich pozornost. Podívejte se na tkaniny a tapetu se zajímavými vzory ve slaměné, bledě olivové nebo "houba" měřítku. Aby se váš interiér udržel v tónu země, je třeba vzít v úvahu některé důležité detaily. Například je důležité si uvědomit, že šedo-ocelové kukly nábytkových hřebíků, kostních knoflíků, zabalených v skleněných vázách z rafie, mohou být ve vašem designu určitým druhem rozmanitosti a zároveň splňují celkovou atmosféru.

V kuchyni Ve venkovském stylu se doporučuje používat tlumené hliněné barvy. Béžové stěny a dřevěné prvky často tvoří měkké pozadí pro pracovní plochy vyrobené z mramoru.

Akcenty z kovu pomohou vytvořit sofistikovanější prostředí. Vhodné jsou zde zrcadla, pozlacené rámy, ocel a stříbro.

Přidejte do luxusního pokoje, a také učinit situaci zajímavější pomocí lesklé texturou tkaniny (taft, moaré, hedvábí). V místnosti ošetřené takovými materiály vypadá velmi krásný starý nábytek.

Teplé barvy země

Teplé odstíny jsou reprezentovány živými aradostné barvy. Vyzařují teplo a energii. Názvy pigmentů, které používají mistři výtvarného umění, hovoří samy za sebe: neapolský červený inkoust, toskánský sýr séienne, Oxford okr, tmavě hnědý Umbra úrodných Umbrských kopců. Vzdělávání všech těchto jmen souvisí s místem původu odstínů. Sýrový sinus je žlutavě hnědý prášek, který je ve srovnání s mletou skořicí. Pokud jde o spálenou siennu, má oranžový odstín . Umbrian sýr je prezentován v čisté, zlatohnědé barvě, a spálený hamburger je kaštan. Ochr žlutě může být barva zlaté hořčice.

Teplé hliněné odstíny jsou vhodné pro koupelnu. Stěny mohou být natřeny lehkým spáleným Umbrem. Nábytek, různé doplňky z kamene, hlíny a dřeva by měly být vybrány podle barvy povrchu. Místnost v podobném stylu vypadá velmi působivě a harmonicky.

Vynikajícím řešením bude kombinace nábytku z tmavého lesklého stromu s koberci v ozdobě, stejně jako terakotové hrnce a vyšívané polštáře. Na pozadí zdí, provedených v hliněných tónech, budou různé obrazy vypadat skvěle. V tomto interiéru harmonicky zapadají brilantní kovové detaily (staré zlato, měď, bronz, mosaz).

Chcete-li přidat prostor nějaké originality, můžete na stěně vytvořit velký obrázek, který bude kombinován s tonalitou místnosti. Tapiserie a koberce jsou často vyrobeny z materiálů, které jsou příjemnévybledlé odstíny. Pigmenty pro jejich zbarvení již existují více než sto let. Můžete také hledat látku s obrázkem květin nebo listů, vyrobenou v přirozeném gamutu.

Chcete-li získat nový příjemný stín, můžete míchat tuny země s bílou barvou. Výsledkem je měkká, teplá barva, díky které je atmosféra v domě příznivá a uvolněná. Designéři se zajímají především o takové barvy, jako je broskev, růžová modrá, bledě hořčice se zlatým odstínem, stejně jako jiné jemné odstíny pocházející ze země.

Kontrasty

Oživení interiéru pomůže kontrastům. Hlavním zdrojem inspirace při zpracování prostor jsou hliněné přírodní odstíny. Přirozená zeleň cypřišů a modré oblohy je dobře kombinována s půdou Toskánska v červeno-bronzové barvě. Pokud jde o jemnou, světle modrou oblohu Británie, pak se tento odstín harmonicky kombinuje s růžovou devonskou zemí.

V prostorné hale může teplá poznámka přinést vulgární žlutou barvu. Rovněž může být vyvážena kamennou podlahou a prvky z přírodního bambusu a dřeva. V obecném interiéru, vyrobeném v tónech země, se dobře vejde, vyražené olivově zelenými a oranžovými částmi opony.

Tyto kontrasty lze bezpečně použít v interiérech. Je to dobrý nápad malovat kuchyňské stěny v bledě žluté barvě a rozložit světlé zelené viktoriánské keramické dlaždice. Kromě tohoto interiéru bude také borovicový nábytektaké zelené sklo příslušenství.

Tmavá tuha suchých listů, semen, lusků a plodů umožňuje, aby se hlavní složkou kompozice stala různá struktura předmětů, která vyniká na pozadí zlatého hnědého stolu a žlutých stěn.

Ve starobylých civilizacích byla obzvláště populární modrá indigo barva. Často se kombinuje s tmavě oranžovými a červenohnědými odstíny. Tyto tóny lze použít pro vzájemné zvýraznění. Pokud má například podlaha břidlicové dlaždice modrou barvu, pak se do ní vejdou žluté cesty. Ve stejném stínu můžete malovat stěny. Díky kontrastní kombinaci světle modrých a medově žlutých odstínů je možné zapnout světlejší úhel.