Baykoks: návod k použití pro králíky a ostatní zvířata

Baikox je nepostradatelným léčivým přípravkem pro králíky. Lék pomáhá v boji proti různým onemocněním infekční povahy. Králíci, spolu s dalšími domácími zvířaty, mohou být vystaveni různým onemocněním, což má za následek smrt mladých zvířat. Aby se tomu zabránilo a zachránily zásoby, je nutné zahájit léčbu včas. Článek prezentuje nástroj Baikox, návod k použití pro králíky.

Obsah
 1. Složení a forma propuštění
 2. Farmakologie
 3. Indikace pro použití
 4. Příznaky
 5. Způsob podání a dávka
 6. \ t
 7. Pravidla používání
 8. Vedlejší účinky
 9. Kontraindikace

Struktura a forma propuštění

\ t

Hlavní složka se nazývá toltrazuril a pochází z triazinonu. Látka je ve speciálním roztoku. Existují dvě formy uvolnění: jedna obsahuje 2,5% tetrazurilu a druhá 5%. Vysoce koncentrovaná pětiprocentní zařízení zahrnují zvířata bez vody.

Forma uvolňování je bezbarvý roztok bez specifického zápachu, který je běžně charakteristický pro tuto skupinu léčiv. Balení se provádí v lahvích o objemu 10 ml nebo 1 litru. Veterinární lékárny mohou svým zákazníkům nabídnout tabák ve skleněných ampulích v objemu 1 ml, nebo zavést lék na plnění do lahví.

Farmakologie

Hlavní aktivita aktivní složky tetrazurilu je podobná tetramisolu a je zaměřena na boj proti široké škále kokcidií.

Kromě tohoDopad na parazitické červy, které jsou rezistentní vůči lékům vyvinutým pro boj s kokcidiemi, existuje. Díky okamžitému působení tetrazurilu na parazita zničením jeho skořápky dochází k zastavení vývoje nejjednoduššího parazita a jeho následné smrti. Přípravek pochází z těla ledvinami močí. V některých případech může jít s hromadou hromad.

Indikace pro použití

\ t

Bacchus se používá k léčbě drůbeže a králíků před různými chorobami způsobenými infekcemi. Lék je ve skupině protinádorových léků. Metoda ovlivňování parazita již byla napsána dříve.

Doporučuje se, aby každý králík byl nakoupen se slaninou, protože tento lék může být účinně použit jak v první fázi onemocnění, tak v běžících formách. Nejnebezpečnější onemocnění pro boj s použitím baikopsu se nazývá kokcidióza.

Nemoc se projevuje v důsledku zavedení imyria nebo kokcidií do těla zvířete a je mimořádně nebezpečná pro celou populaci hospodářských zvířat. K dnešnímu dni existuje 8 různých typů nemocí. Nejjednodušší paraziti jsou primárně detekováni ve střevní oblasti a parazitární preferují jaterní kanály a žlučovody.

Příznaky

 • zvíře se stane sedavým a utiskovaným;
 • dlouhodobě sedí na jednom místě;
 • odmítnutí krmiva;
 • ztráta hmotnosti;
 • mladí lidé přestávají růst a rozvíjet se;
 • byly získány sliznicežlutá barva;
 • vlněný povlak ztrácí svůj lesk, je pomačkaný.

Inkubační doba je dva až tři dny. V této době je nutné se starat o hospodářská zvířata.

Co se týče kokcidiózy charakterizované těžkým průběhem, často končí smrtelným výsledkem. Aby se zabránilo nástupu infekce, jsou přijata všechna preventivní opatření.

Používání bajkoků již prokázalo svou účinnost v případech nákazy. Bojuje jak s kokcidií, tak s rezistentními kmeny. Jednou z výhod užívání léku je, že neovlivňuje přirozenou ochranu těla. Kromě toho jsou zvířata dobře tolerována, i když se dávka několikrát zvyšuje.

Způsob podání a dávka

\ t

Použití přípravku a množství bicoxu přímo závisí na koncentraci účinné látky v přípravku. Při nákupu roztoku 2,5% musí být roztok zředěn vodou 1l /2ml. Při nákupu 5% léku není třeba ředit, míchat s krmivy v poměru 0,2 ml /1 kg (zde je míněna hmotnost králíka). Délka léčby od dvou do tří dnů. Pokud je nemoc zahájena, pak je doba trvání 5 dnů.

Jako profylaktikum se léčivo podává jednou za půl roku a přidává se do nádoby na pití v množství 1 ml /litr vody. Výměna vody s rozpuštěným baccidem by měla být prováděna jednou denně. Před použitím léku je nutné třepat, aby se rozpustila možná sraženina. Účinnost léčivého přípravku je uchovávána po dobu 2 dnů.

Podmínky použití

 • dávka by neměla být vyšší než 7 mg na 1 kg živé hmotnosti;
 • Aby se zabránilo chybám při dávkování 10 litrových nápojů, přidejte 1 ml baccotexu;
 • rozpustné léky by měly být volně dostupné u zvířat;
 • čerstvě připravené denně;
 • léčivo přestává být podáváno po kokcidióze.

Malé dítě může dostat léčivý přípravek s životností 22 dní, s průměrnou hmotností zvířete nejméně 0,4 - 0,5 kg.

Vedlejší účinky

Bojkot je bezpečný lék. Se zvýšeným dávkováním není zvýšen toxický účinek na organismus zvířete. V případech, kdy je lék vyšší než doporučená dávka v 10-ti násobku, nedochází k nežádoucím účinkům.

Kontraindikace

Doporučuje se, aby byla během těhotenství a během životního období věnována zvýšená pozornost. Je třeba poznamenat, že dobrá tolerance znamená pro zvířata, nemá vliv na imunitní systém a zdraví, ani neporušuje přirozenou mikroflóru trávicích orgánů.