Bazény pro poskytování vlastních rukou - přehled možností a způsob jejich instalace

Jak šťastní ti, jejichž dacha se nachází na břehu řeky, jejíž voda může ponořit horký červencový den! Pokud nejste jedním z těch šťastných, pak ne všechno je ztraceno - je zde možnost instalace na svém místě bazén pro dávání, který bude hodný náhradou přírodní nádrže. Kromě toho je bazén v mnoha případech pohodlnější než nedaleká řeka. Za prvé, aby se plavat v čistých vodách bazénu, nebudete muset opustit spiknutí - jen pár kroků od domu. Za druhé, budete vždy schopni regulovat čistotu vody čistěním nebo výměnou podle potřeby. Za třetí, budete vždy jisti hygienickou bezpečnost nádrže - zde, na rozdíl od řeky nebo jezera, nebude jít k vodě kráva nebo plavat psy. Zde jsou výhody bazénu! Proto i v případě, že řeka vedle venkovského statku je, že koupání nebude bránit, a to zejména v případě, že rodina má děti.

Obsah
 1. Obsah
 2. Nafukovací bazény - nejrozpočtová varianta
 3. Rámové bazény pro chaty - prefabrikované modely
 4. Jádro bazénu
 5. Sekce bazénů
 6. Bazény plastové
 7. \ t
 8. Příprava základny pro plastovou nádrž
 9. Montáž plastové nádoby
 10. Betonování plastové mísy
 11. Kompozitní bazény
 12. Betonové bazény pro chaty - stacionární nádrže

Obsah

 • Nafukovací bazény - nejrozpočtová možnost
 • Bazény pro letní chaty - \ tpředmontované modely
  • Core Pool
  • Sekce bazénů
 • Plastové bazény
  • Příprava základny pro plastový bazén
  • Montáž plastové nádoby
  • Betonování plastové mísy
  • \ t
 • Kompozitní bazény
 • \ t
 • Betonové bazény pro letní pobyt - stacionární nádrže
 • \ t

Předpokládejme, že jste si mysleli a rozhodli, že bazén ve vaší oblasti je nezbytný. Existuje však mnoho typů těchto umělých nádrží, které je velmi obtížné nezávisle pochopit. Pomůžeme vám s tím: řekněme, jaké bazény jsou pro poskytování, jaké jsou jejich výhody a nevýhody, jak si vybrat bazén pro poskytování a jak jej nainstalovat sami.

Nafukovací bazény - nejrozpočtová možnost

Nafukovací bazény jsou vyrobeny s dvojitou PVC fólií, která tvoří kryt a nafukovací vzduch. Dětské bazény jsou často dno filmu a několik nafukovacích prstenců, které tvoří strany. Ve velkých bazénech se nafoukne pouze kruh na okraji, který, jak je voda naplněna vodou, stoupá a narovnává PVC fólii na stěnách. Některé modely jsou navíc vybaveny filtrem, který pomáhá udržovat čistotu vody, jinak se často musí měnit. Velikosti nafukovacích bazénů jsou malé: jejich průměr málokdy přesahuje 5 ma hloubka se pohybuje od 0,5 do 1,2 m.

Při instalaci nafukovacího bazénu nebudou žádné problémy. Dost na nalezení relativně hladké plošiny, umístění bazénu a nafouknutí pomocí čerpadla.

Rámové bazény provenkovské domy - prefabrikované modely

\ t

Prefabrikované bazény se skládají z pevného rámu, který slouží k podepření krycí vložky z PVC fólie. Kryt bazénu je naplněn vodou, přičemž rám omezuje jeho expanzi, což dává bazénu požadovaný tvar. Rám může být vyroben ve formě jednotlivých tyčí nebo listového materiálu, který je sestaven v sekcích. V závislosti na typu rámu se používají dva typy bazénů: tyč a průřez.

Racková mísa

Podobným sdružením je sada regálů (vertikálních a horizontálních) s upevňovacími prvky, krytem z PVC a filtrační pumpou. Tento design se snadno sestavuje sám. Nejprve se svislá žebra vloží do speciálních pouzder z PVC krytu a pak se pomocí drážek upevní vodorovné regály. Dále musíte pečlivě vyrovnat kryt, který bude sloužit jako mísa bazénu. Potrubí s filtrační čerpací jednotkou je našroubováno do dodaných otvorů v misce. To je vše - bazén můžete naplnit vodou.

Sekce bazénů

Sekční suterén pro letní chaty je tvořen jednotlivými moduly, které mohou být vyrobeny z plastu nebo kovu. Uvnitř smontovaného designu je napnuta mísa z PVC fólie. Existují masy upevnění samostatných modulů - jsou to různé šrouby, lepidla a zámky, jejichž typ závisí na tvaru bazénu, stejně jako na materiálové části. Vzhledem k tomu, že panely jsou vyráběny v různých velikostech a konfiguracích, tvar rámu rámumohou být buď obdélníkové nebo kruhové nebo oválné. Hloubka sekčního bazénu se může lišit v rámci jednoho výrobku od 1,2 do 2,4 m - to umožňuje vytvořit samostatnou hlubší potápěčskou oblast v nádrži.

Listový rám bazénu, navinutý do role, se montuje zcela jednoduše. Za tímto účelem se válec rozloží, poskytne požadovaný tvar a upevní se šrouby a těsnicími materiály.

Při montáži sekcí se na desce bazénu nosí PVC kryt, ve kterém jsou všechny švy pečlivě utěsněny elektrickým svařováním pod vysokým napětím. Dále nainstalujte potřebné vybavení, tj. Čerpadlo, filtr a další přídavné prvky.

Plastové bazény

Plastové modely bazénů jsou prakticky jakékoliv velikosti a tvaru. Jejich objem může dosáhnout 9 tisíc litrů, což je již dost vážná velikost. V takovém bazénu můžete dokonce uspořádat soutěže! A můžete si také nainstalovat anténu nebo hydromasážní systém a zařídit letní lázeňský salon. S plastovými bazény jsou možnosti prakticky neomezené. Níže uvidíte foto bazény v zemi, vyrobené z hotových plastových misek.

Plastové bazény jsou vykopány do země. K tomu si můžete najmout brigádu, ale můžete se pokusit vyrovnat se svými vlastními silami. Jak nastavit bazén v zemi?

Příprava základny pro plastový bazén

Nejdříve je třeba vykopat základovou jámu, jejíž strany budou větší než velikost mísy bazénu o velikosti 0,75 - 1 m. Poté nalejte polštářek ze štěrku písku na dno jámy,tloušťky 150-200 mm a opatrně jej zasuňte. Další je zvláštní základ monolitické železobetonové desky. Na štěrkovém polštáři položte výztužnou síť a nalijte ji betonem, vytvořte základ v tloušťce 200-250 mm, rozměry výsledného základu by měly být větší než velikost dna základny umyvadla nejméně 250 mm na všech stranách.

Montáž plastové nádoby

Geotextilie se umísťují na ztvrdlý betonový povrch - tepelná izolace z pěnového polystyrenu v tloušťce 20 - 30 mm a poté - hustý polyethylenový film. Na výsledném základu namontujte plastovou misku, jejíž stěny na vnější straně by měly být také izolovány pěnou a pokryty filmem.

Betonování plastové mísy

\ t

Po instalaci plastové misky je nutné ji konkretonizovat na vnější straně. Před naplněním betonu uvnitř nádoby jsou distanční vložky upevněny tak, aby se stěny upevnily ve správné vertikální poloze. Po položení bednění a vložení do svítidla po obvodu bazénu.

Betonování se provádí po etapách. Nejprve nalijte do misky s vodou 30 - 40 cm a do této výšky vložte beton do bednění. Pak pokračujte betonováním, naléváním vody na dalších 30 - 40 cm, což pokračuje, dokud se betonové stěny nerovnají povrchu země. Po uchopení betonu se bednění vyjme a prostor mezi stěnou a jímkou ​​s pískem se nalije s následným utěsněním.

Kompozitní bazény

Kompozitní bazény jsou z nástavby- sklolaminát Tyto modely vypadají velmi solidně a moderně a liší se také trvanlivostí - doba jejich služby dosahuje 20 let. Jedná se o velmi dobré bazény pro poskytování, recenze o nich jsou vždy nejvíce pozitivní. Již hotová mísa ze skleněných vláken je přivedena k zákazníkovi na pozemku a zasazena do vykopaného výkopu. Jejich instalace se v podstatě neliší od instalace plastového bazénu.

Betonové bazény pro dachy - stacionární rybníky

\ t

Tyto budovy jsou trvanlivé, drahé a vhodné pro všechny hydrogeologické podmínky. Betonové mísy rozlišují bohatost zpracování, rozmanitost velikostí a tvarů. Kromě toho je zde možnost vytvořit si podobný bazén na chalupě vlastníma rukama. Koneckonců, pro to nemusíte kupovat hotové misky nebo speciální materiály - stačí koupit beton (nebo cement se štěrkem a pískem) a kování. Proto, když mluví o tom, jak vytvořit bazén v zemi, nejčastěji znamená betonovou mísu. Podívejme se na hlavní technologické etapy této stavby.

1. Příprava základových jám

Jáma pro betonovou mísu by měla být více než 1 m ve všech směrech, než je plánovaná velikost budoucího bazénu. Taková zásoba je potřebná pro další instalaci bednění a svazku trubek. Na dně hotových jam byly položeny štěrkové polštáře a betonový potěr.

2. Konstrukce betonového bazénu

Po ztuhnutí betonového cementu pokračujte ve vyztužení konstrukce. Výztuž se nejprve umístí na dno bazénu a poté se zesílí na stěnách. Mělo by to následovatNezapomeňte, že největší zatížení z vytěženého bazénu bude pocházet z rohů a spár dna a stěn.

3. Montáž bednění

Jedná se o velmi odpovědný proces, který bude záviset na tvaru budoucí stavby. Po montáži bednění namontujte údaje o hypotéce.

4. Betonování pánve

Betonování lze provést jedním nebo dvěma triky. V první verzi je nutné zajistit plynulé plnění. Bez zvláštních zkušeností je však obtížné provádět plynulé odlévání, proto betonové bazény pro dávkování vlastními rukama často betonují ve dvou stupních: zpočátku se nalije dno a pak stěny.

5. Dokončovací práce

Tradiční materiál pro zpracování betonových nádrží je dlaždice, ale nyní se stává stále populárnější PVC fólií, což zajišťuje rovnoměrné pokrytí jakékoli barvy, kterou si vyberete.

6. Montáž zařízení

Není tedy tak těžké vybrat si bazén, který by jej instaloval do své oblasti. Tak, aby potěšení z vodních procedur bylo na nejvyšší úrovni, získáte další zajímavé detaily. Například, pokud chcete plavat v noci, pak vaše plavání bude nezapomenutelné speciální reflektory, které barvy vody v různých barvách. Proč ne instalovat speciální emitor, který vám umožní vychutnat si svou oblíbenou hudbu i pod vodou? Můžete namontovat gejzíry, fontány, skluzavky, můstky, hydromasáž. Všechny tyto divy si můžete vychutnat nejen v drahém hotelu, ale i v zemi.

Viz články pro podobná témata:

 • Údržba a údržba bazénů - zvláštní postupy
 • Pavilony pro bazény - speciální ochranné konstrukce
 • Dezinfekce a čištění bazénů - prostředky a speciální zařízení
 • Osvětlení a osvětlení bazénů
 • Fontána vlastními rukama - zvláštní okamžik v zahradním designu
 • Čerpadla, filtry a skimmer - volíme vybavení pro bazén