Bednění pro nadaci vlastními rukama

Pokud se rozhodnete vybudovat svůj vlastní dům, můžete si to udělat bez založení nadace. Výzdoba nadace je souborem konstrukčních prvků určených k vyplnění betonové směsi a konstrukci monolitických železobetonových konstrukcí. Zpravidla se používá k vytvoření nadzemní (horní) části základu.

Dřevěné bednění pro založení domu

\ t

Typy bednění

\ t

Existují dva typy bednění:

  • demontovatelné bednění;
  • bednění je neodstranitelné.

Častěji se používá odnímatelné bednění, protože zevnějšku základu lze zpravidla přikrýt. Vnitřní stěny konstrukce nesoucí kapalný beton musí být hladké a rovnoměrné. Čím více budou, tím lépe, protože je zapotřebí mnohem méně energie a finančních prostředků, s dalším zpracováním a hydroizolací nadace.

Nejčastěji používanými materiály pro stavbu bednění jsou hranové desky do tloušťky 50 mm, překližky a plechy.

V posledních letech získává popularita nedemontovatelného bednění z pěnového polystyrenu rychle rostoucí oblibu, což výrazně zlepšuje izolaci základu. A v přítomnosti silného klimatu je pěnový polystyren jednoduše nepostradatelný.

Bednicí technika pro založení

\ t

Montáž bednění je úzce spojena s výztužemi a betonářskými pracemi. Paluba nadace je zobrazena vodorovně, přesně na úrovni úlomků z půdy. Pod ním by neměla být žádná nerovnost v podobě jám a hrbolat, takžepři vylévání betonu nedošlo k žádnému „odvodnění“ celé konstrukce.

Pro konstrukci konstrukce je zapotřebí základní, jednoduchý soubor nástrojů. Můžete si koupit hotové tvary z plochých ocelových desek, které se velmi snadno upevňují a umožňují vytvořit dokonale hladký a hladký povrch.

Při absenci finančních příležitostí pro pořízení hotového bednicího bednění je snadné vyrobit si vlastní ruce z dřevěných štítů.

Bednění pro základy s vlastními rukama je konstruováno následovně:

  • Zabíjíme v zemi podpěry (dřevěné tyče).
  • Připevňujeme je pomocí překližky nebo desky. Upevňujeme pomocí hřebíků, které jsou vyraženy z vnitřní strany bednění, zkontrolujte svislou šířku švů.
  • Aby se zvýšila pevnost konstrukce, musí být zajištěna z vnějšku spáry, přibližně jeden metr.
  • Je nezbytné zajistit, aby byly štíty pevně spojeny a aby nedošlo k prasklinám. Obložení by mělo být zobrazeno přesně vodorovně. Kvalita jeho tvorby závisí na horizontálnosti budoucích zdí.
  • Správná velikost bednění by měla být kontrolována pomocí ocelového metru, zkontrolována svislým sklonem a vodorovnost je kontrolována úrovní budovy.

Poté můžete začít betonovou směs nalévat.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: balíček pod nadací v Tomsku