Betonové septiky

V současné době příměstské konstrukce je na vzestupu. Vily a chaty aktivně redukuje v mnoha částech země. Často pro tichý a naměřenou života v zemi opustit výhod civilizace, včetně odvodnění je jedním z předních míst. Nicméně, v poslední době se situace začala měnit k lepšímu, o čemž svědčí i odrůdy, že místní léčebná zařízení znázorněné na domácím trhu. Mnoho fanoušků země živých ho postaví před těžkou volbu.

Jak víte, septik je uzavřená nádoba velký objem, z nichž většina je pod úrovní terénu. V současné době je výroba místních léčebných zařízení jsou různé materiály. Nicméně, nejpoužívanějším plastu, oceli a betonu septiků. Každý z nich, spolu s výhodami má řadu nevýhod, mluví o tom, které budou popsány níže.

Obsah
  1. Železobetonový septik
  2. Plastové septiky ,
  3. ocelové septický

betonové septickýZesílená

I přes některé design „stáří“, železobeton septik pokračuje být velmi populární mezi našimi krajany, a to navzdory potížím v dopravě a instalaci. Nicméně, výhody tohoto typu léčebných zařízení více než kompenzovat tyto nedostatky.

Za prvé, je to velká hmotnost a tím železobeton septik je možné instalovat v oblastech s vysokou podzemních vod. Další výhodou je nepopiratelný složkadesign, který vám umožní nastavit jeho kapacitu ve velmi širokém rozsahu. Z hlediska trvanlivosti speciální komponenty v betonu významně zvyšují hydroskopii, což umožňuje výrazné prodloužení životnosti čistírny.

Plastové septiky

Prakticky všechny výhody plastových septiků jsou dány fyzikálními vlastnostmi materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, jakož i nevýhodami. Ve srovnání s ocelovými a vyztuženými septiky jsou takové čistírny odpadních vod velmi malé, což značně usnadňuje jejich přepravu a instalaci. Kromě toho si nelze všimnout vynikající odolnosti vůči působení agresivního prostředí, které do značné míry předurčilo jejich velmi dlouhou životnost, často počítanou desítkami let. Vyztužený beton, nehledě na jeho ocelový protějšek, se v těchto schopnostech neliší.

Kromě toho stojí za zmínku extrémní jednoduchost instalace zařízení na zpracování plastů. Nejtěžší je vykopat základovou jámu. Poté má instalovánu kapacitu, jsou k ní připojeny dvě trubky a poté je provedeno zálohování.

V tomto ohledu jsou výhody plastické septikové nádrže ukončeny, což vede k defektům. Pokud tomu tak nebylo, železobetonová septika se rychle stala památkou minulosti. Nejvýznamnější z nich je lehkost. Nejčastěji to umožňuje, aby podzemní voda doslova tlačila nahoru do zařízení, které narušuje jeho účinnost. Aby se takovému vývoji událostí zabránilo, je to nezbytnéprovádět opatření pro upevnění kapacity na stěny základové jámy. To se zpravidla provádí pomocí železobetonové desky, která slouží jako kotva pro plastový septik.

Ocelové septiky

\ t

Ve srovnání se svými analogy z plastu a železobetonu se ocelový septik skládá z pevných nedokonalostí. Nejvýznamnější z nich jsou velká hmotnost díky tloušťce stěn, stejně jako velmi nízká odolnost proti korozi. Proto nebyly ocelové septiky široce rozšířeny.