Běžné chyby při vytváření umělých sázek

Vodní nádrž na zahradě se často stává posledním kamenem moderních krajinných projektů. Měkké spláchnutí vody, prskavě se houpající na povrchu lariatu, nebo dokonce veselé gangy barevných veverek kolem ryb - to není sen žádného obdivovatele krajinářského umění? Sen je naštěstí docela proveditelný a postupně se na našich stránkách objevují nové stoches, často vyráběné nezávisle. A tady jsou problémy. Self-made sázky, z velké části vypadat diletant, sloužící jako hloupý výtka jejich pánovi, který vytvořil takový "zázrak".

Ve skutečnosti jsou však skutečné chyby malé, neatraktivní a často nezdůrazňují slavné designéry, dávají rady ohledně konstrukce rybníka, s ohledem na to, že všechno a tak je vše jasné. Proto, aby "neměli žádnou bolest, když se ukáže, že vaše úsilí nevedlo k žádným slušným výsledkům, upozorníme na nejoblíbenější chyby, které lze velmi snadno zabránit na samém počátku výstavby nádrže, ale na konci je prakticky nemožné opravit."

Obsah
 1. Obsah
 2. Vyberte si správné místo!
 3. Nesprávně zvolená velikost
 4. Významná je také výroba materiálu
 5. .
 6. Chyby při zdobení
 7. Hračky, figurky a jiné dekorativní prvky
 8. Videoklip s tipy a pokyny

Obsah

 • Vyberte si správné místo!
 • Nesprávně zvolená velikost
 • Důležitá je také výroba materiálů
 • .
 • Chyby při zdobení
 • hračky,sošky a jiné dekorativní prvky
 • \ t
 • Videoklip s tipy a pokyny

Vyberte si správné místo!

Širokou chybou začínajících návrhářů je myšlenka, že živý, velkolepý objekt může odvrátit pozornost od neúspěšných zahradních prvků. To je v zásadě špatné! Spíše se to stane a celá kompozice bude vypadat špatně. Umělé jezírko, dokonce velmi krásné, na pozadí zalité haly, toalety pro dachu nebo hromadu odpadků se neodvrátí, ale naopak, bude dokonale soustředit vaši pozornost na všechny nevýhody místa. Potřebuješ to?

Dobré umístění sázky je již poloviční v případě

.

Nesprávně dimenzované

Umělý rybník bude vypadat zbytečně, pokud jeho velikost neodpovídá velikosti pozemku. Drobná louže, skromně upnutá mezi plotem a záhonem, se nikdy nebude moci stát slušnou výzdobou krajiny. Stejně jako obrovská nádrž pokrývá celou zahradní cestu malého pozemku. Jedním slovem, volbou jednoho nebo jiného obrazu budoucího rezervoáru, koreluje jeho velikost s okolní realitou.

Malý rybník v zemi vypadá docela ekologicky

.

Významná je také výroba materiálu

.

V poslední době, jako domácí samouk učitelé, jako domácí samouk-designéři, často si vybírají hotové plastové tvary jako misku pro umělý rybník, protože si myslí, že s nimi už nebudou mít problémy. Ve skutečnosti je to právě výběr těchto produktů, které mají být osloveny více než zodpovědně. Přemýšlíte o tom, že děláte malé věci, mnozí kupují maléplastové nádrže Udělat z nich velkolepý vodní prvek je velmi obtížné: musíte vybrat kompozici, pozadí, správné rámování. Ve skutečnosti je to jen profesionální designér, takže je nejlepší experimentovat.

Druhou chybou při výběru plastické formy může být nákup předmětů se složitými zaoblenými hranami. Samozřejmě, že nádrže v přírodě nemají správné geometrické tvary, ale také s počtem různých vírů (které hřích plastových forem), také se snaží, aby to přehánět. V opačném případě se rybník bude dívat do zahrady jako mimozemský, nepřirozený objekt.

Rybník s plastickým tvarem je velmi snadno ošetřitelný

Pamatujte také, že plastové tvary jsou vyraženy v průmyslovém měřítku, takže se často vyskytují jejich vady. Pečlivě zkontrolujte výrobek při nákupu a pokud si všimnete i drobného třpytu na dně nebo na stěnách - odmítněte nákup. Po instalaci takového vadného výrobku do základové jámy nebudete schopni tuto závadu odstranit. Netřeba dodávat, že kus plastu, který se vrhá přes vodu, nepřidá k vaší atrakci nádrž.

Ale ne všichni kupují hotové formy, některé jako mísa používají staré velké pánve nebo vany. To by mohlo být špatné! Ale pouze s jednou podmínkou: pokud kreativně přistupujete a pečlivě zakrýváte celý neatraktivní povrch staré věci. Nemělo by to být viditelné - jakákoliv „umělost“ vaší práce musí být zcela maskována.

Rybník ze staré lázně může také vypadat přirozeně!

Chyby při zdobení

Dekorace - velmi důležitý bod při nastavování rychlosti, bez které přirozenost nedosáhne. Takovéto dekorace často vypadají takto: na okraji formuláře leží jedna po druhé stejná velikost kamenů, což vytváří obrovský, jednoduchý náhrdelník. Někdy je takový náhrdelník v jedné řadě, někdy - ve dvou, ale v každém případě takový způsob skládání kamene vypadá neúspěšně. Takže nemůže vypnout tvar desky. Chcete-li na břehu své umělé nádrže vypadal přirozeně a spojil se s okolní přírodou, je třeba zkusit!

Správné umístění kamenů na pobřeží

\ t

Věnujte pozornost tomu, jak jsou kameny umístěny na březích těchto nádrží, například přejděte na nejbližší řeku. Obvykle jsou velké frakce seskupeny proti malým okvětním lístkům. Vyberte si různé kameny ve velikosti, ale homogenní barvy a skály.

Hračky, figurky a jiné dekorativní prvky

\ t

Pamatujte, že pokud jedna zahradní figurka z mořské panny nebo trpaslíka na břehu umělého jezírka je zajímavější, pak přebytek hraček naopak zničí promyšlený design. Současná přítomnost velkého množství dekorativních prvků na malém náměstí změní nádrž na hračkářství a rozbije veškerou harmonii.

Krokodýl na levé straně rybníka - dobré využití zahradní postavy

Pamatujete-li si tato jednoduchá pravidla, nelze se obávat, že při práci s umělým zásobníkem se něco pokazí. Všechno vyjde, protože teď jste vyzbrojeni všemi potřebnými znalostmi!

Videoklip s tipy a pokyny

Viz články pro podobná témata:

 • Vše o umělých nádržích nebo vlastním rybníkem v zemi
 • Péče o rybník - základní pravidla pro údržbu umělé nádrže
 • Vodopád v zemi vlastními rukama vytváří kaskádu dopadající vody ve svém území
 • .
 • Sídlíme v venkovském domě vlastníma rukama - z vany, filmu nebo plastické formy
 • Čištění a analýza vody ze studny
 • Jak zajistit chov ryb v umělých nádržích