Bezšvové textilní stropy: výhody a slabiny

Látkové stropy, představující látku z tenkého elastického materiálu, natažené do speciálního rámu, nazývaného bageta, jsou aktivně využívány pro zpracování různých prostor. Tato popularita je díky pohodlí a rychlosti instalace těchto nátěrů a jejich vynikající dekorativní schopnosti.

Strop stropu tkaniny v hale

Pomocí stropních podhledů pro manipulaci se stropy je můžete dokonale vyrovnat a zatraktivnit s minimálním vynaložením fyzické síly a času.

Obsah
 1. Pozitivní kvalita materiálu
 2. Nevýhody stropů napínání textilií
 3. Pravda a mýty o napínacích stropech z tkaniny
 4. Rada pro péči a údržbu

Pozitivní kvalita materiálu

\ t

Ve ​​srovnání s protějšky vyrobenými z PVC mají napnuté bezešvé stropy z textilie následující výhody:

 • nedostatek švů. Vzhledem k velké velikosti pláten, jejichž šířka může dosáhnout 5,1 m, lze tento druh výrobků použít pro zpracování velkých prostor;
 • možnost instalace v místnostech s komplexním geometrickým designem. Při objednávání látky nevyžaduje přesnou velikost plochy, na které bude instalována. Oni jsou vzati s zásobou, po kterém přebytek je odstraněn zvláštním nožem;
 • možnost dalšího překreslování;
 • Tkanina z tkaniny může vydržet nejméně čtyři barvy s akrylovými barvami;

 • nepřítomnost cizího zápachu a par;
 • vynikající antistatickýVlastnosti, díky nimž textilní stropy neshromažďují prach;
 • snadná instalace, bez nutnosti použití tepelné pistole.

Nevýhody stropů napínání tkaniny

Tento typ materiálů pro povrchovou úpravu má však také určité nevýhody, aby bylo možné rozhodnout o tom, co zvolit strop stropu: PVC nebo textilie, je důležité analyzovat kladné i záporné strany stropních krytin z tkaniny. Patří mezi ně:

 • nemožnost opakovaného použití textilních tkanin;
 • nedostatek lesklých a zrcadlených textur. Tkaninové stropy mohou mít pouze matný povrch;
 • je ve srovnání s PVC méně možností volby barevných řešení. I když některé z nich mohou být velmi originální (poloprůhledné plátno, varianty s brilancí atd.).

  Látkový strop s osvětlením na chodbě

  \ t

Pravda a mýty o napínacích stropech z tkaniny

Existuje řada chyb týkajících se vlastností operace a kvality tohoto materiálu. Například, mnoho z toho je vybráno, spoléhat se na skutečnost, že tkaninové stropy jsou více šetrné k životnímu prostředí než obložení PVC. To však není tento případ.

Základem nátěru z tkaniny je také umělý materiál - polyester impregnovaný polyuretanem a potažený vrstvou povrchového laku na ochranu před prachem, vlhkostí a nečistotami. Navzdory nepřirozenému původu je však zcela neškodná.

Co byste tedy zvolili: napínací stropy tkaniny nebo PVC, pokud jde o environmentální bezpečnost těchto materiálůnebojte se, pokud jsou zakoupeny od upřímných prodejců, kteří mají hygienické osvědčení o shodě výrobku.

Další běžná chyba se týká vodotěsnosti materiálu. Stojí za povšimnutí, že navzdory skutečnosti, že tento typ povlaku má vlastně schopnost zadržet vlhkost po určitou dobu, doba "odporu" vodního prvku je velmi krátká.

Jakmile se voda dostane na povrch materiálu, postupně postupně proniká přes póry. Pokud bude průtok obzvláště intenzivní, voda se opláchne jen zevnitř a roztrhne hadřík z montážní bagety. Takže, z povodní tento nátěr nemůže chránit.

Rada pro péči a údržbu

Pokud jde o manipulace spojené s péčí o výrobky tohoto typu, je jejich seznam poměrně jednoduchý.

Tkanina z látky se pravidelně čistí suchým kartáčkem nebo svěrákem a je dobře snášena čistěním vlhkou houbou. Nicméně, v případě zavedení špíny ze starého stropu, nebo znečištění vyplývajícího z povodní, aby se zbavili těchto míst je velmi problematické, protože jejich "požití" ve struktuře plátna.

Obecně lze tento typ dokončovacích materiálů charakterizovat výhradně z pozitivního hlediska vzhledem k jeho funkčnosti a vynikajícím estetickým vlastnostem.

PS A na dezert doporučuji sledovat video: Strop z tkaniny nebo PVC?