Bidet s funkcí WC. Výhody a nevýhody záchodové mísy

United s funkcí Bide nejen vám umožní ušetřit místo v koupelně, bude to pohodlnější a funkční.

Tato sanitární keramika (toaleta) vypadá jako obyčejná toaleta, ale liší se od ní velkým množstvím vypouštěcí nádrže, ve které je zabudována špičková elektronická výplň, a více prodloužená forma mísy. Uvnitř mísy jsou speciální trysky, kterými prochází voda pro hygienické procedury.

Obsah
 1. Typy toaletních mís v kombinaci s bidetem
 2. Systémy Microlift a anti-splash v moderních toaletách
 3. Pravidla pro připojení záchodové mísy s funkcí bidetu
 4. Funkční vlastnosti záchodové mísy s bidetem
 5. Pravidla nabídkového řízení
 6. Výhody a nevýhody záchodové mísy s funkcí bidetu
 7. Výběr výrobců
 8. Náklady na sanitární zařízení
 9. \ t

Typy toaletních mís v kombinaci s bidetem

Nadzemní záchod s funkcí Bide je zázrakem moderního vodovodu. Nádrž a odvodňovací systém jsou ukryty ve zvláštním výklenku. Konstrukce se montuje pomocí speciálního upevňovacího systému, jehož jednotlivé prvky jsou vyrobeny ze spolehlivých materiálů odolných vůči těžkým zatížením (do 400 kg).

Nadzemní toalety mají tyto výhody:

 • zabírá málo místa, takže je uvolněn volný prostor;
 • je poměrně jednoduché doma - prostor pod toaletou je k dispozici pro úklid;
 • pracuje téměř tiše, protože odtokový systém je v uzavřeném výklenku.

K nevýhodám toaletyS funkcí bidetu je možné v případě havárie při opravě spojit určité obtíže při montáži závěsných konstrukcí, jakož i nedostupnost odvodňovacího systému.

Při výběru toalety je třeba vzít v úvahu, že musí harmonicky zapadat do celkové konstrukce místnosti. Pokud jste se ještě nerozhodli o interiéru vaší koupelny, přečtěte si následující článek na toto téma. Můžete si také přečíst o uspořádání koupelny v malém Chruščov.

Podlahové WC je klasickým potrubím, které nevyžaduje použití speciálního kování při montáži jako zavěšený model. Taková toaleta se snadno používá a udržuje. Odtokové nádrže mohou mít různou konfiguraci, což umožňuje jejich výběr pro odpovídající provedení místnosti.

Kompaktní toaleta - nejběžnější a nejoblíbenější druh sanitární keramiky. Má odnímatelnou nádrž, na rozdíl od monolitických konstrukcí, kde je odtoková nádrž neoddělitelná od mísy. Nádrž je připevněna přímo k polici mísy nebo odděleně od ní. Pro úsporu místa lze nádrž prohloubit uvnitř stěny. Takové modely jsou vynalezeny dlouho před vynálezem moderních instalačních systémů, ale stále zůstávají poměrně populární a moderní modely jsou často vybaveny odnímatelnými nádržemi.

Systémy Microlift a antivestskesk v moderních toaletách

\ t

Moderní toaletní mísy s bidetem mají speciální víčka s mikro výtahy, která při použití této jemné techniky dodávají pohodlí. Speciální zámek zpomalujespouštění víka. Japonští výrobci vynalezli systém, který reaguje na přístup uživatele, s víčkem samotným stoupajícím a po skončení postupů automaticky ztichne, což zbavuje uživatele potřeby dotýkat se rukou.

Dalším zajímavým vynálezem je systém proti stříkající vodě, který snižuje tvorbu spreje při použití toalety. V misce je umístěna speciální miska v misce, která zabraňuje stříkající vodě při použití toalety na dně mísy. Navíc speciální uzávěr neumožňuje vniknout do místnosti nepříjemný zápach z odpadních vod.

Pravidla pro připojení záchodové mísy s funkcí bidetu

Kromě klasických modelů toalet s vestavěným speciálním mycím zařízením jsou k dispozici samostatné konzoly, které lze instalovat na běžné WC. Jedna taková konzola má kryt pro záchodovou mísu s funkcí bidetu.

Upravená konstrukce víka je vybavena všemi nezbytnými funkcemi pro hygienické postupy, včetně následujících režimů:

 • praní;
 • sušení proudem teplého vzduchu;
 • masáž pulsujícím paprskem;
 • vyhřívané sedadlo;
 • senzor přítomnosti;
 • tlačítko nebo dálkové ovládání.

Víko je připevněno k velikosti toalety a přívod vody je připojen po instalaci pomocí pružných hadic.

Při volbě sedadel pro toaletu je třeba upřednostnit modely stejné série a výrobce, jako model samotného WC, takže když se instalace shodujetechnické otvory pro montáž misky a sedačky, protože jinak by došlo k problémům při instalaci zařízení.

Zlepšení instalatérských prací s dodatečným vybavením stojí méně než nákup a instalace kompletního WC pro toaletní prostředky a nakonec je možné získat celou řadu nezbytných funkcí pro hygienické procedury.

Levnější modely jsou vybaveny pružnými hadicemi, které dodávají vodu do směšovačů. V drahých modelech zabudovaná speciální zařízení s elektronickou řídicí jednotkou a ohřívači, která propojují elektřinu a studenou vodu.

Některé modely jsou vybaveny hygienickou sprchou, která je upraveným směšovačem. Velmi pohodlné mixéry s vestavěnými termostaty, kterými můžete nastavit požadovanou teplotu vody. Přívod vody lze připojit k běžnému sprchovému koutu nebo dřezu.

Funkční vlastnosti záchodové mísy

\ t

Použití toalet má řadu funkčních ukazatelů, které zvyšují pohodlí a úroveň hygieny při použití.

Zde je několik z nich:

 • mytí velké části těla kyvadlovým způsobem činnosti trysky;
 • sušení jemných míst proudem teplého vzduchu se schopností regulovat teplotu přiváděného vzduchu;
 • vodní masáž pulzujícím paprskem;
 • nastavení automatického mytí a sušení;
 • režim ventilace mísy během provozu;
 • teplé sedadlo;
 • automatické čištění a dezinfekce trysek po použití toalety;
 • dezinfekce a filtrace použité vody;
 • podsvícení, úsporný režim, pokročilé zabezpečení a další požadované funkce.

Pravidla Bide

Toto zařízení je speciálně navrženo pro hygienické postupy po toaletě. Bylo prokázáno, že mytí vodou a sušení vzduchem je hygieničtější postup než použití toaletního papíru, i když jeho použití není zrušeno. Někdy se funkce Bide používá nejen pro svůj účel, ale i pro mytí nohou, denní hygienu a mytí dětí.

Moderní výrobky mají elektronické ovládání, které umožňuje nastavit požadovanou teplotu vody, sílu trysky, automatické čištění, nutný režim sání vzduchu a další parametry. Ovládací panel se nachází na boku zařízení. Princip bidetu je velmi jednoduchý. Po stisknutí tlačítka uprostřed misky odchází tryska s tryskami a dodává vodě požadovanou teplotu a tlak. U některých modelů existují nastavení délky výstupu trysky, což umožňuje přizpůsobit zařízení jakémukoliv anatomickému charakteru uživatele.

Existuje řada ručně ovládaných výrobků, které umožňují regulovat tlak vody a její teplotu v mixéru připojeném k jeřábu. V bidetu je voda dodávána bez saponátů, protože je nutné mít v blízkosti sanitárního vybavení nezbytné hygienické výrobky. Místo jednoduchého mýdla je vhodnější použít speciální tekutou intimní hygienu.Místo textilních utěrek lze pro tyto účely použít papírové ubrousky nebo ručníky.

Výhody a nevýhody záchodové mísy s funkcí bidetu

Osobní hygiena mytím bide je nejefektivnějším způsobem, jak udržet osobní intimní hygienu. Jedná se o velmi pohodlný způsob, protože uživatel se nemusí přesouvat na jiné místo. Zvláštní význam získávají v koupelnách, kde není možné instalovat bidet vedle toalety.

Toto vybavení je také nezbytné pro starší osoby a osoby se zdravotním postižením se zdravotním postižením, jakož i pro osoby pečující o ně. Obvykle se mycí záchody instalují do zdravotnických a rekreačních zařízení. Mnoho modelů je skutečným zázrakem technologie, která minimalizuje osobní účast uživatelů na praní, zejména pokud je pro uživatele obtížné provádět hygienické postupy sami.

Moderní trh nabízí širokou škálu různých modelů, které se liší vlastnostmi, velikostí a vzhledem. Díky širokému výběru vodovodních armatur je snadné vybrat si model, který vyhovuje všem vašim možnostem, a to i při úspoře peněz, protože nákup toalety je levnější než nákup samostatných komponentů instalatérství.

Nevýhodou toalety s vestavěným bidetem je obtížnost instalace a připojení. Vzhledem k velkému počtu různých spojení s vodovodním systémem existuje riziko úniku vody. Ale pokud instalaceprovádí kompetentního odborníka, dodržuje přesně pokyny a technické normy, minimalizuje se riziko úniku. Pokud nemáte možnost pozvat odborníka, pak je třeba pečlivě prostudovat návod k instalaci, požádat poradce v interiéru, prodat instalatérské práce a teprve pak začít s instalací.

Záchodová mísa s funkcí Bid dokonale zapadá do celkového designu koupelny se sprchovým koutem.

Volba výrobců

\ t

Ruský trh sanitární keramiky je naplněn širokým sortimentem vysoce kvalitních výrobků od předních výrobců z Turecka, Švýcarska, Belgie, Japonska, Německa, Španělska a dalších zemí. Velkou popularitu získaly výrobky známé švýcarské firmy Geberit Aqua Clean Series. Instalatérské práce této firmy jsou vyrobeny z hygienického porcelánu, pokrytého impregnací odpuzující nečistoty, mají několik režimů délky výtoku trysky a regulaci intenzity paprsku. Konektor má kyvadlový režim a teplotu lze nastavit od 10 do 39 stupňů. V záchodě je k dispozici ohřívač, který zajišťuje ohřev vody pro mytí. Po dokončení praní se automaticky aktivuje režim sušení vzduchu. Na konci každého postupu se provede automatické čištění a dezinfekce trysek zařízení.

Španělská společnost Roca představuje velmi pohodlné a funkční toalety řady Lumen Avant. Jejich povrch je pokryt antibakteriální kompozicí, která zahrnuje stříbro. Sedadlo má zabudovaný systém vytápění, mísa je vybavena systémemvětrání, které pracuje během používání, a také je možné použít několik režimů praní a sušení. Příjemným doplňkem je dodatečné podsvícení toalety a hudební doprovod procesu.

Náklady na sanitární zařízení

\ t

Cena záchodových mís s vestavěnou funkcí bidetu závisí na kvalitě materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, funkčních schopnostech a konstrukčních prvcích. Výrobcům je nabízena široká škála produktů, od rozpočtových modelů až po drahé high-end gadgets. Tabulka uvádí příklady cen instalatérských zařízení od známých výrobců na ruském trhu instalatérských zařízení.

Model
Průměrná cena, rublů

Spodní podlahové dlaždice a sedlo z mikrovlákna Vitra 9800B3-7200 (Turecko)
10200

Bidet a sedadlo s integrovaným mikrovláknem IdealStandard (Belgie)
14472

Elektronické víčko s funkcí Bide SensoWahsStarckDuravit (Německo)
55000

Zařízení GeberitAquaClean (Švýcarsko)
45000-240000

Spodní toaleta Roca Lumen Avant 811341092 (Španělsko)
450000

Instalace mytí skříněk usnadňuje využití volného prostoru v koupelně, harmonicky zapadá do celkového designu místnosti, zvyšuje pohodlí hygienických postupů po záchodě, zvyšuje úroveň osobní intimní hygieny, udržuje tělo čisté bez nadměrného plýtvání času a vody.