Bimetalové radiátory - chceme si vybrat, jak si vybrat

Topná sezóna v našich regionech trvá šest měsíců, takže s velkou jistotou můžeme předpokládat, že slušná část našeho života, kterou trávíme v topných oblastech. Pravděpodobně, v mnoha z první asociace s tímto tématem (zřejmě zakořeněné v sovětských časech) - to jsou těžké litinové baterie, které nejenže „profesionálně“ zkreslí jakýkoliv vynikající interiér: mají také malý smysl; V účinnosti nebyly tyto vzorky popsány. Právě z tohoto důvodu se moderní zákazník stává opatrným, pragmatickým a obezřetným - vybírá topenářská zařízení se všemi vážnostmi, aktivně se připojuje k procesu domácí filozofie. Co je v zásadě pravda - koneckonců na pohodlí a pohodlí koně v domě. V tomto článku se pokusíme zjistit, zda se topná tělesa topných bimetálů mohou stát nejlepším zdrojem pro váš dům.

Obsah
 1. Obsah
 2. Topný systém jako nezbytná nutnost?
 3. Technické vlastnosti těchto radiátorů?
 4. Co při výběru zvolit? ?
 5. Instalace zařízení a nuance prací?
 6. Výpočet požadovaného počtu úseků?
 7. Videa s komentáři a odezvou od odborníků?

Obsah

 • Systém vytápění jako nezbytná nutnost
 • Technické vlastnosti těchto radiátorů
 • \ t
 • Na co se zaměřit při výběru?
 • Montáž zařízení a nuance prací
 • \ t
 • Výpočet požadovaného počtu úseků
 • Video s komentáři a zpětnou vazbou od odborníků

Topný systém jako nezbytná nutnost?

Účelem jakéhokoli systému vytápění je vytvářet a udržovat příjemné teploty v prostorách, kde žijí nebo pracují. Pohodlná pro osobu, jejíž teplota se pohybuje v rozmezí 18-20 stupňů.

Stojí za to připomenout! Část tepla nevyhnutelně "jde" na podlahu, stěny. Tyto teplo zase sdílejí toto teplo s „exteriérem“, a proto je pro udržení těchto velmi pohodlných teplot vyžadováno nepřetržité „přivádění“. Tam je "zlaté pravidlo rovnováhy" - kolik tepla jde, stejné množství by mělo být přidáno.

Technické vlastnosti těchto radiátorů?

Optimálním praktickým zdrojem tepla jsou radiátory. Muž na ulici se však netýká jen racionality a pohodlí. Koneckonců, baterie jsou jedním z "vnitřních" místností, a proto ovlivňují estetický vzhled pokojů. Design zařízení - stal se téměř nejdůležitější vlastností. Je však takový přístup správný? Pokud je nutné vytápět soukromou chalupu, pak při výběru "krásy" není nic žihadlo. Ale v městských bytech jejich výhody budou určitě muset být koordinovány s mnoha faktory.

Bimetalové radiátory pro vytápění - vzhled

\ t

První, co je potřeba od chladiče, je síla, která vydrží tlak udržovaný v systému. Standardem pevnosti jsou bimetalové topné baterie - vydrží 20-35 atmosfér.

Bimetalická sekční radiátory harmonicky (a je pozoruhodná, výjimečně dobře) kombinují nejlepší vlastnosti trubkové oceli ahliníkové radiátory:

 • trvanlivost (průměrná životnost jejich provozu - asi dvacet let);
 • vysoká tepelná výkonnost - 170-190 W (mezinápravová vzdálenost - 500 mm);
 • mimořádná síla;
 • moderní elegantní design.

[include id = "5" title = "RMM je v záznamu"]

Vysoká odolnost bimetalických baterií proti korozi se dosahuje použitím oceli: v důsledku toho je v kontaktu s chladivem, to znamená, že nemá hliník. Ocel umožňuje zvýšit pracovní tlak v čase.

Tudíž skutečný tlak v systému je extrémně vzácný v rozsahu přesahujícím 15 atmosfér. V každém případě mají bimetalická otopná tělesa lepší odolnost vůči hydraulickým otřesům než analogové na trhu. To vytváří pocit větší spolehlivosti. Pro naše spoluobčany je hodnota důvěry v něco sama o sobě cenná.

Kanály v bimetalických radiátorech mají malý průměr - to umožňuje snížit objem chladiva (dvakrát až třikrát). Co nám to dá? Další významné plus - chladič téměř okamžitě reaguje na povel termostatu, což znamená, že proces ohřevu bude co nejpohodlnější.

Bimetalická otopná tělesa mají vysokou životnost a tepelný výkon

NSI Plumbing zkoumá kvalitu bimetalických radiátorů od roku 1995. Během této doby se odborníci opakovaně přesvědčili o svých právech a trvanlivosti. Vysoké náklady na bimetalové baterie (rozdíl v ceně hliníku je asi 20%), podle zkušených výzkumníků,se vyplatí s plnou kvalitou a spolehlivostí.

Co je třeba při výběru zvolit? ?

Předtím, než si koupíte topné zařízení, se ptáte, která zařízení jsou nejlepší: bimetalická otopná tělesa, hliníkové baterie nebo stále staré dobré litinové jednotky? Jednoznačnou odpověď je těžké dát.

V současné době je řada radiátorů schopna uspokojit veškeré potřeby - estetické i funkční.

Hlavní rozdíl mezi radiátory je samozřejmě materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Je to on, kdo významně ovlivňuje produktivitu práce a odolnost zařízení proti opotřebení.

Proces montáže bimetalického radiátoru se neliší v jednotlivých nákladech práce

.

Ať je to nejhorší, bimetalové agregáty jsou schopny vás potěšit maximálním množstvím minusů. Jak již bylo zmíněno, nemají žádné nevýhody, pokud jde o kontakt s chladivem.

Ze všech přístrojů určených pro ohřev vody vykazují bimetalové baterie nejvyšší pracovní tlak.

Externě je rozlišování bimetalického radiátoru z hliníku poněkud obtížné - odpověď vám řekne pouze hmotnost: rozdíl je asi 50-60%. Bimetal, stejně jako "litina", může být instalován v každém topném systému.

Technologií jsou bimetalické radiátory rozděleny do dvou typů:

 • baterie vyrobené na bázi ocelového rámu;
 • baterie, jejichž kanály jsou zesíleny pouze ocelovými trubkami;

První z nich je vyloučenmožnost kontaktu chladiva s hliníkem - tedy chráněn před korozí. Pro další mimořádně důležitý moment je spolehlivost upevňovacích ocelových jazýčků: svým posunem mohou blokovat spodní kolektor - k tomu může dojít v důsledku různých stupňů tepelné roztažnosti hliníku a oceli.

Pokud je vaším cílem bimetalový radiátor založený na kompletním ocelovém rámu, měli byste se zaměřit na dvě klíčové vlastnosti - hmotnost a cenu.

Různé koeficienty roztažnosti kovu vysvětlují cizí zvuky při zahřívání radiátoru. Mimochodem, tento aspekt je široce považován za významný nedostatek bimetalických zařízení.

Instalace zařízení a nuance prací?

Instalace bimetalických baterií se provádí v souladu s doporučeními výrobce zařízení. Musí být prováděna certifikovaným, vysoce kvalifikovaným odborníkem s licencí pro tento typ činnosti. Před instalací bimetalových baterií se doporučuje komunikaci opláchnout (nikoli však alkalickými roztoky). Aby se zabránilo úniku chladicí kapaliny, je přísně zakázáno čistit kontaktní plochy abrazivními materiály.

[include id = "6" title = "RMM je v záznamu"]

Každá baterie musí mít ventil - ruční nebo automatický - navržený tak, aby uvolňoval vzduch z chladiče. Správnosti jeho instalace lze dosáhnout pomocí vícevláknového řezbářství. Úsilí o zkroucení by nemělo překročit hodnotu dvanácti kilogramů. Aby se zajistilo, že pracovní plocha ventilu nebude kontaminována, měl by být systém instalován na stoupačkách systémuspeciální filtry.

Bimetalový radiátor po dokončení instalačních prací

Správně namontovaný ventil se zavře ihned po provzdušnění (dutina chladiče musí být plně naplněna chladivem).

Postup montáže bimetalického radiátoru:

 • Provede se označení montážních konzol;
 • konzoly jsou upevněny hmoždinkami nebo cementovou maltou;
 • radiátor je instalován tak, že vodorovná, umístěná mezi sloupy sekcí, úseky hlav radiátorů leží přímo na konzole;
 • s kohoutkem nebo termostatickým ventilem, baterie je připojena k pomocným komunikacím;
 • v horní části chladiče je instalován, vzduch klesá ventil.

Pozor! Je nutné vydržet doporučené vzdálenosti od stěn a podlah.

Nedoporučujeme uzavírat otopná tělesa žádnými obrazovkami, obrazovkami - jinak se pracovní podmínky zařízení - jak samotného radiátoru, tak termostatických ventilů, senzorů - zhorší.

Výpočet požadovaného počtu úseků?

První věc, kterou je třeba si uvědomit, je, že při výpočtu typu radiátoru to nevadí. Budeme se zajímat o jeden ukazatel - jeho moc. Nebojte se - nemusíte to hádat. Každý z těchto výrobců povinně stanoví tuto možnost. V extrémním případě může být tato otázka vždy zaměňována s vyhledávači "World Wide Web".

Pro každou místnost by měly být provedeny dva výpočtyodděleně, spíše než celková plocha objektu

A konečně tři - vzorec pro výpočet počtu sekcí je velmi jednoduchý. Nyní to ukážeme na příkladu.

A - počet oddílů

B - plocha areálu

V - výkon radiátoru

A = B x 100 /

Vzhledem k:

 • místnost o ploše 20 m2 se standardní stropní výškou 2,7;
 • výkon sekce - 180 wattů.

A = 20 x 100/180

A = 11,11

Výsledné číslo zaokrouhlujeme na větší stranu - dostaneme požadovaný počet sekcí. V našem případě je to 12.

Moderní radiátory mohou být vystaveny samobarvení. Tato operace se provádí s odpojeným topením. Vezměte prosím na vědomí, že chladič namalovaný v tmavých barvách dává teplo mnohem lépe. Zapojit se do takové „kreativity“ se doporučuje ne více než jednou za deset let.

Videa s komentáři a odbornou zpětnou vazbou?

Vyberte bimetalové radiátory vytápění, které jsou většinou velmi fascinované a nebudete litovat!