Bimetalové radiátory - které je lepší zvolit

Obsah
 1. Nejlepší bimetalové radiátory - kritéria výběru
 2. Obsah
 3. Stavba?
 4. Charakteristika?
 5. Které radiátory si vybrat? ?
 6. Hlavními kritérii výběru jsou kvalita a spolehlivost
 7. .
 8. Jak určit kvalitu. Cena?
 9. O radiátorech (užitečné informace pro spotřebitele)?
 10. Design a estetika?

Nejlepší bimetalové radiátory - kritéria výběru

Prodej bimetalických radiátorů v Rusku je považován za zvláště významný. Ruští uživatelé si stále více vybírají bimetalové baterie. Volba není velká, takže co je lepší, jaké možnosti si vybrat?

Obsah

 • Stavebnictví
 • Charakteristika
 • Jaké radiátory si vybrat?
 • Jak určit kvalitu. Cena
 • O radiátorech (užitečné informace pro spotřebitele)
 • Design a estetika

Tato volba je do značné míry diktována řadou faktorů, jejichž jméno je následující:

 • zvýšené riziko hydraulických rázů v systému před zahájením topné sezóny a po jejím dokončení;
 • přítomnost mechanického znečištění a kolísání hladiny jeho kyselosti v nosiči tepla.
 • Nemluvím o tom, že pouzecharakteristiky bimetalových radiátorůjsou vhodné pro vysoký tlak v systému, což je aktuální se zvýšeným povrchem nových budov. Tyto radiátory se na trhu objevily poměrně nedávno. Ale jejich vzhled byl docela přirozený. Ukazuje se, že právě v bimetalu je to optimální soubor technických charakteristikposkytuje spolehlivou práci.

  Design?

  Bimetalická otopná tělesa jsou zařízení vyrobená ze dvou druhů kovů: zpravidla je to hliník a ocel. Baterie pracují konvekčním způsobem, který je velmi účinný pro vytápění všech prostor. Hliník poskytuje teplý proud a ocelové jádro - přívod teplé vody a ohřev celého pouzdra.

  Dokonce i nejlepší bimetalická otopná tělesa jsou poměrně jednoduchá konstrukce. Při styku s vodou mají vnitřní část oceli nebo mědi. A z vnějšku již hliník - odtud název: BI-metal. Řešení je obecně jednoduché, ale díky nim dostávají bimetalové radiátory mnoho dobrých recenzí. Hliník je dobrý, protože dává lepší teplo. Ocel (nebo měď) poskytuje požadovanou pevnost. Všechno je oprávněné.

  Charakteristika?

  Vyjmenuji hlavní výhody, které nutí uživatele, aby přestali volit bimetalová otopná tělesa.

  • vysoký stupeň přenosu tepla (průměrně je to 170 kW /úsek).
  • možnost použití spotřebičů v topných systémech poměrně nízké kvality.
  • odolnost vůči chemikáliím v chladicím prostředku;
  • je poměrně malý. (zejména ve srovnání s výrobky z litiny).

  Které radiátory si vybrat? ?

  Sekční bimetalová otopná tělesa mají mnoho slibných použití

  .

  Pokud se někdo domnívá, že spolehlivost a kvalita bimetalových baterií může být určena pouze cenou výrobků, pakto je falešný nápad. Faktem je, že cena se může lišit v závislosti na výkonu zařízení, jako je výkon, počet sekcí, přítomnost automatizace atd. Např. Kapacita baterie může být v rozsahu 160 až 2400 W, lze ji namontovat Automatický přívod vzduchu může mít také montážní prvky.
  Pro volbu optimálního modelu pro místnost je nutné provést předběžný výpočet radiátorů. To nejlepší ze všeho samozřejmě bude schopen vypočítat specialisty. Už to určitě udělají v souladu se zavedenými pravidly.

  Kvalita a spolehlivost jsou hlavními kritérii při výběru

  .

  Výrobci bimetalových radiátorů mají dnes hodně. Na výběr je něco, co je lepší než producenti. Ale v tomto ohledu existuje známý problém výběru. Ve skutečnosti, volba se ukáže být nesvůj, protože značky a různé modifikace jsou četné. Chcete-li zjednodušit otázku "jak si vybrat přijatelný radiátor vytápění?" Můžete, pokud víte něco více o výrobci a jeho výrobku.

  Není možné podat konkrétní doporučení - je to bratři, ale ne tito bratři. Faktem je, že výrobky se špatnou kvalitou se v zásadě neočekávají - zařízení podléhá povinnému osvědčování, takže jednoznačně nekvalitní zařízení nespadá do obchodu. Další otázkou je, že levnější pozice mají z objektivních důvodů nižší cenu. Je možné, že:

  • materiál pro výrobu radiátoru byl menší;
  • zařízení je konstrukčně jednodušší, méně automatizované;
  • návrh a zpracování vekonomické varianty.

  Takže radiátory z takzvané nižší cenové linie (do 400 rublů /sekce), která zahrnuje výrobky některých ruských nebo čínských výrobců, jsou docela vhodné pro použití, ale jsou navrženy pro menší pracovní tlak a mají méně „vynikající“ vzhled. .

  Jak určit kvalitu. Cena?

  Ačkoli bimetal byl relativně novým jevem na trhu s topnými zařízeními , nejlepší výrobci bimetalových radiátorů vytápění

  Výrobky z průměrné cenové kategorie (od 400 do 600 rublů /sekce, pravděpodobně tvoří většinu nabídky na domácím trhu, zde jsou známé radiátory takových ruských značek jako RIFAR a dvě italské: Global a Sira (tato společnost mimochodem, V tomto případě je volba často založena na funkčních schopnostech a estetických vlastnostech, o kterých budeme hovořit více.
  Ačkoli bimetal je na trhu topných zařízení poměrně novým jevem, je již byly nalezeny a fixoványnejlepší výrobci bimetalových radiátorů vytápění
  Na trhu s biometalickými otopnými tělesy není téměř nic dražšího a spolehlivějšího, stojí za povšimnutí pravítko RIFAR MONOLIT s ocelovým monolitem, radiátory této řady poskytují přípustný pracovní tlak zařízení do 100 atmosfér, a také bimetalické radiátory, jako je PILIGRIM, mají měděné jádro, které je téměř zkorodované.

  O radiátorech topení(užitečné informace pro spotřebitele)?


  Jak vybrat správný chladič

  Video: Jaká topná tělesa jsou lepší

  Funkčnost

  Radiátory-bimetály jsou do značné míry přizpůsobeny ruským podmínkám používání

  .

  Svou funkcí se v naprosté většině radiátorů neliší. Za zmínku stojí však rozdíly, které jsou charakteristické pro modely s atypickou meziměstskou vzdáleností. Všichni výrobci mají řadu modelů s intercentrickými vzdálenostmi 350 a 500 mm. V některých případech však spotřebitelé potřebují užší radiátory. Zařízení s intercentrickou vzdáleností 200 mm vyrábějí pouze již jmenované společnosti RIFAR a Sira, jakož i společnost BiLUX. A pouze Sira vyrábí na trhu široká topná tělesa s intercentrem 800 mm.
  Za zmínku stojí také řada modelů značek RIFAR s některými dalšími funkcemi.

 • Především jde o již zmiňovanou linii RIFAR MONOLIT, která má monolitické jádro.
 • Za druhé, toto je linie společnosti RIFAR FLEX. Topné radiátory této řady jsou vyráběny individuálně, pokud je to nutné - jsou vyráběny na zakázku ne rovné, ale zaoblené podél stěn. Tento formulář umožňuje použití zařízení v oblých místnostech.
 • Za třetí se jedná o modely typu VENTIL, které jsou k dispozici v samostatné sérii radiátorů. Takový typ zařízení má speciální potrubí pro připojení radiátoru od dna chladiče - podobné schéma zapojení je oblíbené v jednotlivých domech. A v jedné z částí je zabudován mechanický termostat, který umožňuje efektivní regulacitepelný výkon je dán radiátorem.
 • Design a estetika?

  Některé modely bimetalových radiátorů jsou nejen dobré pro svůj vysoký tepelný výkon, ale liší se také v moderním designu

  .

  Jak vidíte, otázka, která z bimetalových radiátorů je lepší a jednoduchá a složitá. V mnoha ohledech je to otázka chuti. Co se týče vzhledu samotných baterií, existuje jen málo zásadních rozdílů. Zároveň se navzájem liší. Poněkud jiná forma a často jen barva nátěru. Mnozí jsou přitahováni čistě bílou. Pak se zaměříme na zařízení Sira nebo RIFAR. Pokud máte rádi baterie více krémové zbarvení - dávejte pozor na radiátory značky Global.