Bod zelí: Popis odrůdy a recenze

Bílé zelí je hlavní kulturou ve městech ruských krajanů. Složení zeleniny zahrnuje širokou škálu užitečných látek a listy používané při vaření mají dobré chuťové vlastnosti. Je třeba poznamenat, že mezi řadou odrůd této rostliny, některé z zahradníků se staly velmi populární. Patří mezi ně zelí třídy Point, která se vyznačuje časným zráním a dobře přizpůsobená ruskému klimatu.

Mořský zelný bod Bod

Obsah
 1. Popis třídy zelí
 2. Charakteristiky dutiny
 3. Zralost, výnos, odolnost proti chorobám
 4. Vlastnosti agrotechniky
 5. Pěstování sazenic
 6. Příprava a výsadba semen
 7. Péče o sazenice
 8. Transplantace do půdy
 9. Péče o zelí
 10. Sklizeň

Popis třídy zelí

\ t

Stupeň jakosti se vztahuje na původní druhy zelí. V roce 1992 obdržel v zemi masovou distribuci a uznání státního rejstříku. Od té doby se kultura rozrostla v masivních objemech na velkých polích, stejně jako na soukromých pozemcích rekreantů.

Každá vidlice této odrůdy je orámována vyvýšeným letákem, jehož šířka je od 50 do 70 cm. Na délku, každý takový list dosáhne 40 cm a má zaoblený tvar. Okraje listů se vyznačují minimální vlnitostí, žilkamitaké vyjádřeno slabě.

Kromě rychlých dob zrání patří mezi výhody této zeleniny také:

 • Vhodnost pro dlouhou přepravu;
 • měkká textura listů;
 • odolnost proti praskání;
 • současné zrání většiny sklizně.

Charakteristika kukly

\ t

Charakteristiky větví zelí odrůdy Point zahrnují tyto okamžiky:

 • průměrná hmotnost od 1 do 1,5 kg;
 • tvar je kulatý nebo eliptický;
 • barva horních listů hlavy je světle zelená;
 • barva řezu zelí - bílá a žlutá;
 • délka vnitřních schránek zpravidla nepřesahuje 6-8 cm.

Odrůdy této odrůdy mají průměrnou hustotu. Nejčastěji se používají čerstvé nebo pro přípravu různých pokrmů. Vidlice jsou chovány špatně, postupně ztrácí chuť.

Zralost, výnos, odolnost proti chorobám

\ t

Vzhledem k délce úplného zrání kopců náleží bod k raným odrůdám. Plně zralé zástrčky přes 100-120 dnů od prvního žebříku se objevil na posteli. Při provádění sazenic je pěstební metoda vhodná pro sklizeň po 55-60 dnech po transplantaci sazenic na lůžku.

Odrůda se liší v závislosti na konkrétní oblasti pěstování. V průměru se jeho hodnota pohybuje v rozmezí 4,5-8 kg /m2. m. Objem pecí zralý soudržným způsobem a zahrnuje simultánní sběr.

Stojí za povšimnutí, že tento druh zelí je vysoce náchylný k napadení hmyzem.Zároveň však tato odrůda předpokládá vysokou odolnost vůči některým křížovým opylovaným onemocněním. Rostlina není náchylná k bakterióze a má také imunitu vůči černému stonku. Navíc, ačkoli fusariosis v takové zelí je sledovatelný, ale nastane mnohem méně často než jiné druhy kultury.

Zelí Fusarium

Vlastnosti agrotechniky

Jak již bylo zmíněno, tento bod potenciálně zahrnuje vysoké výnosy při pěstování na domácích půdách. Dosažení významných ukazatelů v tomto ohledu lze dosáhnout pouze poskytnutím kultury řádné péče.

Za prvé, měli byste si vybrat správnou oblast pro výsadbu zelí. Tento druh patří ke světlu, takže hřiště by nemělo být zakryto po celý den. Kromě toho, dokud se sazenice jsou transplantovány do postele, teplota vzduchu by měla být nejméně 16-17 stupňů.

Zvláštní pozornost by také měla být věnována procesu pěstování sazenic a následné péči o transplantované zelí.

Pěstování sazenic

\ t

Výsadba semen této odrůdy na sazenicích se provádí od poloviny března do začátku dubna (konkrétní podmínky jsou dány podnebím regionu). Kromě toho se osivo provádí jak v oddělených šálcích, tak ve všeobecných krabicích. V druhém případě musí časem realizovat nakládání sazenic.

Příprava a výsadba semen

\ t

Vhodné pro různé druhy půdních směsí, které si můžete koupit v hotové formě v obchodě. Pokud si přejete, alternativou k takové možnosti by mohlo být připravit zemní směs vlastníma rukama. K tomujsou následující:

 • 1 kg SOD půdy (sběr zahrady by se měli vyhnout oblasti, v nichž dříve pěstované brukvovité žádný);
 • 1 kg kompostu;
 • 1 polévková lžíce popela;
 • malé množství rašeliny (volitelné).

Celkový trávník půda se doporučuje házet vroucí vody pro dezinfekci. Pak důkladně promíchejte komponent a složení rozptýlené na hotových připravených kontejnerů.

představuje další krok přípravy osiva. Tento postup zahrnuje stejný algoritmus jako v výsadbu dalších odrůd zelí. Semena zamotuyut kousek gázy a ponoří na dobu 15-20 minut ve vodě při teplotě 50 stupňů. Navíc neumožňuje semena vychladnout, záležitost okamžitě ponoří do studené vody po dobu několika minut. Pak dát semena lehnout do mokrého gázy po dobu 2 dnů.

pro sázení semen připravit následujícími pokyny:

 • připravená směs se nalije do krabic s vrstvou 4-6 cm.
 • , pak se půda hojně zalévat.
 • V poli každé 3 cm podél délky je hluboko brázdy 0,5-1 cm.
 • brázdy se umístí ve vzdálenosti 2 cm mezi nimi.
 • nahoru osivo sypané volné půdy a postříkají se proudem vody.
 • Pozor! Po výsadbě krabici pokrytou fólií a propouštět suchu a temnu. Jeden by si měl vybrat místnost, která je dobře větrané a teplota je udržována při teplotě 18-20 stupňů.

  péče o semenáčky

  Objeví-li se všechny tyto body za 3-5 dny v sazenic boxu.V této době by jim měla být poskytnuta zvláštní péče. Za prvé, teplota v místnosti je snížena na 15 stupňů ve dne. V noci je žádoucí, aby nepřesáhla 8-10 stupňů.

  Zavlažování klíček, když půda začne vysychat, zatímco není možné zabránit úplnému vyschnutí půdy, ani nadměrné vlhkosti. Je mnohem snazší regulovat frekvenci a objemy zavlažování rostlin v případě, že periodicky uvolňují horní vrstvu půdy.

  Předpokladem pro pěstování pevných sazenic je včasné zavedení výživy do půdy. Sazenice zelí třídy Точка jsou hnojeny třikrát:

  Sůl pro krmení

  \ t
 • Přibližně po 1,5-2 týdnech se potápí sazenice, vysazují je do samostatných nádob. Týden poté udělej první obvaz. K tomu se použije dusičnan (2 g), draselné hnojivo (2 g), superfosfát (4 g). Tyto objemy každé látky se ředí v 1 litru vody. Toto množství je dostatečné pro hnojení 50 sazenic.
 • Podruhé se půda oplodní 12-15 dnů po prvním krmení. Složky pro roztok se nemění, ale objem každého z nich na litr vody se zvyšuje dvakrát.
 • Naposledy byly rostliny krmeny 2-3 dny před výsadbou. K tomu použijte 8 m hnojiv na bázi draslíku, 3 g dusičnanu a asi 5 g superfosfátu. To vše se rozpustí v litru vody.
 • Pozor! Uvedená kapalná hnojiva se po předchozím důkladném zalévání vegetace nalijí pod stonek. Tento přístup zabrání vzniku popálenin u mladých lidíkořeny rostlin.

  Posledním, ale ne méně důležitým krokem v pěstování sazenic je vytvrzování. Tento postup může výrazně zvýšit životnost výhonků a zvýšit jejich odolnost vůči povětrnostním podmínkám. Provádějte kalení po dobu 10 dnů až do plánovaného transplantace vegetace. A realizuje ji ve třech fázích:

 • V prvních 2-3 dnech v místnosti, ve které jsou krabice, otevřeno 2-3 hodiny denně okno.
 • Příští 2 - 3 dny boxů se provádějí na balkoně a prodlužují se zde doby pobytu z 2 na 6-8 hodin. První den by tedy měly být všechny semenáčky pokryty gázou, aby na slunci nebyly spáleny.
 • Od 6 dnů až do doby vykládky se sazenice na balkoně udržují nepřetržitě.
 • Je třeba poznamenat, že během třetí etapy vytvrzování sazenic není napojena. Zalévání se provádí pouze před samotným přistáním.

  Transplantace v půdě

  \ t

  V době přistání rostly sazenice, teplota půdy by měla být 14-15 stupňů. Kromě toho by teplota vzduchu neměla klesnout pod 17 stupňů. Pokud jsou stále ostré kapky, musí být přistání zakryto filmem.

  Hlavním kritériem připravenosti sazenic k přesunu do zahrady je vzhled na stopce 4-5 letáků. Navíc je žádoucí, aby délka každé rostliny již dosáhla 15 cm.

  Plocha pro výsadbu je vybrána z podzimu. Zároveň jsou oplodněny a tráveny. Hnojivo se používá jako hnojivo. Udělejte to na základě výpočtu půl kbelíku na metr čtvereční plochy pozemku.

  Hnůj provýživa

  Na jaře se vykládka provádí takto:

 • Specializovaná platforma je na úrovni a vyřazuje z ní.
 • Na načechrané půdě se vykopávají otvory ze schématu 60x40, kde 60 cm je šířka řad a 40 cm je vzdálenost mezi pouzdry v řadě. V studnách zalijeme teplou, usazenou vodu.
 • Půda v odtoku se hojně navlhčí vodou 12 hodin před transplantací. Po tomto, sazenice jsou vzaty s kůrou země a položeny v dutině tak, že kořen je umístěn svisle dolů.
 • Vrchol kopce je naplněn zemí, zanechávající dutinu v 1-2 cm pod vrcholem. Pomůže zpozdit vlhkost při zavlažování.
 • Vysazování sazenic se doporučuje v zamračeném počasí. Pokud je počasí na ulici suché, pak je přistání naplánováno na večer. Poprvé na oběd transplantované rostliny jsou pokryty agro vlákno, aby se zabránilo sušení listů.

  Péče o zelí

  Po převedení kultury na stálé místo budou hlavní body péče o ni předmětem určitých změn. V této fázi vyžaduje vývoj zelí speciální zavlažovací režim, individuální výživu a další postupy péče.

  Zavlažování

  Bod zelí je velmi náročný na zalévání, ale v tomto ohledu by člověk neměl být příliš nadšený, protože nadměrná vlhkost půdy vede k rozvoji onemocnění rostlin a praskání řádků.

  Zvláště pečlivé zavlažování se provádí v prvních dnech po výsadbě sazenic, jakož i v počáteční fázi vaječníků řádků. V průměru je tato kultura napojena dvakrát týdně s tímto tokemkapalina na metr čtvereční plochy je 11-13 l.

  Stojí za povšimnutí, že vegetace je zavlažována výhradně osídlenými a zahřátými na slunci vodou. Současně je naplánován proces zavlažování na večer, kdy přímé sluneční světlo již nespadá na listy rostliny.

  Pro lepší průtok kapaliny ke kořenům se periodicky uvolňuje horní vrstva půdy. Současně se z lůžka odstraní plevel. Uvolnění se provádí hluboko do 8-10 cm.

  Krmení

  Krmné zelí podporuje růst keřů a jejich intenzivnější rozvoj. Stejně jako v případě sazenic by měla být hnojiva zavedena včas. Zpravidla se půda krmí dvakrát.

  První hnojivo se provádí po 2-2,5 týdnu po výsadbě sazenic. Během tohoto období potřebuje rostlina zejména růst dusíku. Proto se kapalina zavádí do půdy, která se ředí teplou vodou o koncentraci 0,5 litru hnoje na každých 10 litrů kapaliny.

  Je-li to žádoucí, je také možné použít amoniak, 20 g, který se zředí 10 litry kapaliny. Taková řešení se vylévají pod kořenem rostliny a snaží se nedotýkat listů. Jinak agresivní látky obsahující dusík mohou způsobit popáleniny listů. Pro obvyklé zavlažování se blíží poslední varianta řešení, ale v tomto případě se množství použitého dusičnanu dvakrát sníží.

  Druhý obvaz se provádí 10-15 dnů po prvním, s použitím jedné z následujících slabik:

  • 100 g kuřecího steliva zředěného 1,5 litru stojaté vody;
  • 50 g nitrofoski na 10 litrů vody;
  • 0,5 kg kompostu, 1 litr infuze z dřevěného popela, 10 litrů vody;
  • 1 kg krávy na 10 l vody.

  V době druhého krmení se zvyšuje množství hnojiva. Pod každým keřem nalijte asi litr roztoku.

  Boj proti škůdcům

  Tento bod je velmi náchylný k napadení škůdci. Pro každou z nich existují individuální prostředky prevence a boje:

 • Puchýře křížové. Tento malý hmyz za pár dní jedí až listy zelí. Pro boj proti nim použijte drogu Carbofos. Z lidových metod je považováno za účinné stříkat listy dřevěného popela.
 • Jablka. Nedostane se do listí, ale nasaje je. Karbofos je také vhodný pro hubení škůdců. Navíc je dobrý účinek podáván na infuzi na bázi tabáku.
 • Kapusta mouchy. V boji s tímto hmyzem pomáhají hlíny, které se před transplantací zpracovávají. Z chemických látek je nejoblíbenější Chlorophos.
 • Kapradina mouchy

  Léčba nemocí

  \ t

  Ze známých onemocnění odrůdy je nejcitlivější bod kýlu a padlí padlí. V případě první nemoci není poskytnuta účinná léčba. Infikované keře se odstraňují z lůžek a půda pod nimi popel, což zabraňuje šíření.

  V druhém případě je nemocná rostlina ošetřena fytosporinem, který ředí produkt podle pokynů. Také kapalina Bordeaux, která se zředí vodou v poměru 0,2 litru hmoty na 10 litrů kapaliny, dává určitý efekt.

  Sklizeň

  PoPěstování sazenic na lůžku až do úplného zrání vojtěšky trvá asi 60 dní. Všechny hlavy dozrávají téměř současně, takže je sbírejte v 1-2 hodině. Současně, 2 týdny před sklizní, se zavlažování zastaví, totiž čištění se plánuje na suchý den a provádí se ráno.

  Pro dlouhodobé skladování není tento druh zelí vhodný. Doporučuje se používat čerstvé nebo pro přípravu různých pokrmů, ale přepravní kultura toleruje konzistentně, což umožňuje použití plodin k prodeji.

  Bod zelí je jednou z prvních odrůd bílých očí. Tento druh zeleniny je ideální pro čerstvou spotřebu, poskytuje dobrou chuť a bohaté na vitamíny. Kromě toho u časně zmrazených odrůd vykazuje bod extrémně vysoké výnosy. Je však možné získat velké plodiny pouze podle základních pravidel pěstování sazenic a péče o dospělé rostliny.