Bourgeois na koupel s vlastními rukama

Soukromá lázeň - to je vždy prospěšné pro zdraví a relaxaci a potěšení z návštěvy. Koupelny jsou zpravidla vyrobeny z dřevěných trámů a uvnitř parní lázně se instalují kamna a kotle s vodou. Typ pece závisí na teplotním režimu v lázni, vlhkosti vzduchu a intenzitě páry. Výběr druhu lázně (ruská, finská sauna nebo turecká lázeň) závisí na zdraví a touze hostitelů.

Video - buržoazní s vlastními rukama

Kamna v lázních by měly mít estetický vzhled, udržovat je v teple po dlouhou dobu, být bezpečné a snadno použitelné a neměly by obsahovat žádné zdivo uvolněné při zahřívání jedovatých látek do atmosféry. Kouř z pece na dřevo by v žádném případě neměl spadat do parní lázně. Je nutné zvážit možnost demontáže pece pro její údržbu (například pro výměnu rozbitých prvků) a kompaktnost pece, zejména v malých lázních.

Existuje několik pravidel pro kovové pece, které se instalují v koupelnách:

 • - pece na dřevo (buržoazní) jsou instalovány na betonovém základu nebo na plechu jako protipožární systém;
 • - ze stejného důvodu udržujte vzdálenost přibližně poloviny metru od všech kovových povrchů pece až po dřevěné obklady (nebo použijte tepelně izolační materiály v kombinaci s ocelovými plechy).

Důležité! Pro dlouhodobý a bezpečný provoz pece je konstrukce sestavena z nerezové oceli s vysokým obsahem chrómu (cca 13%).

Výhody kovových kamen před kamenem a cihlami jsoupoužití buržoazní v lázních umožňuje zcela odstranit kouř bez nebezpečí kouře v místnosti, navíc jsou kovové pece kompaktní, snadno se instalují a ohřívají několikrát rychleji než kámen.

Mezi nevýhody buržoazních pecí patří: potřeba stálého předzásobení palivem a jeho vysoká spotřeba.
Obsah
 1. Hlavní části stavby lodi pro koupel:
 2. Princip fungování pece:
 3. Pořadí instalace pece buržoazní do lázně

Hlavní části konstrukce plavidel pro lázně:

 • - nadace;
 • - ohniště a foukané;
 • - roštové rošty a bedny pro sběr spalin (popel, popel);
 • - krb s oknem na vaření;
 • - komínová trubka (ke zlepšení teplosměnné trubice je často vyráběna ve formě spirály nebo klikaté);
 • - nádrž s vodou (pro jednu osobu má objem 10 litrů vody);
 • - cihlové obklady.
 • Nádrž na vodu je svařována z plechů se zvýšenou tloušťkou. V blízkosti kamen lze zajistit krb.

  Princip činnosti pece:

  Tuhé palivo, spalující v peci, rozděluje teplo, které částečně jde do vytápění místnosti, a částečně vstupuje do komína, který zase ohřívá nádrž vodou.

  Bourgeois pro koupel z sudu nebo silnostěnné trubky s vodní nádrží

  Jedná se o nejjednodušší konstrukci sporáku pro koupel.Pro jeho instalaci je nezbytné : dovednosti, které má svářeč, a bulharské, oddělitelné kruhy, elektrody, hlaveň (nebo trubka se silnou stěnou) pro palivovou nádrž a nádrž s palivovou nádrží.voda, kohoutek, vývod kouře, cihly a cementová malta, kovové rohy a tyče pro roštové tyče, smyčky (nebo profily vhodné pro rozměry tyčí a dutých kovových trubek), plechy z tepelně izolačního materiálu, žáruvzdorné barvy.

  Buržoazní pec s kruhovým průřezem je vyrobena z úseku silnostěnné trubky, obyčejného kovového sudu nebo ze zakřivených a hermeticky svařovaných plechů.

  Pořadí montáže buržoazní pece do lázně

  Nadace

  Nejspolehlivější základ - vrstva cementu pod úrovní podlahy, dvě vrstvy hydroizolačního materiálu (ruberoid) a dvě úrovně zdiva. Spolehlivý základ eliminuje zalomení pece a zajišťuje odpovídající úroveň požární bezpečnosti.

 • Pochopte podlahu a vykopat základovou jámu. Velikost základové jámy se vypočítá na základě velikosti pece se zásobou 30 cm po obvodu. Optimální hloubka je asi půl metru.
 • Na dně základu nalijeme vrstvu rozbitých cihel nebo jemného drceného kamene, ramboyutsya a nalijeme cementovou maltu, kontrolujeme horizontální odlévání.
 • Po vyschnutí cementu se na ni nanesou dvě vrstvy ruberoidu.
 • Na střeše střešní krytiny položte dvě úrovně spálených cihel. První vrstva cihly je umístěna na hraně. Žáruvzdorná cihla je na rozdíl od vlhkosti a odolává vysokým teplotám.
 • Sběr topného oleje

 • Kovová jáma nebo trubka použitá k výrobě ohniště by měla mít tloušťku asi tři milimetry. Řez jsme bulharskou rouru na obou stranách tak, aby šla venválce o požadovaném objemu.
 • Řezali jsme dveře - pro záložku paliva a pro vyhození. V nepřítomnosti bulharské práce nesou kladivo, dláto a kovový nůž. Nerovnosti jsou vyčištěny souborem.
 • Uvnitř pece (mezi ponorem a pecí) svařujeme čtyři omezovače pro instalaci roštů.
 • Rošt roštu vyrábíme z kovového drátu nebo tyčí svařovaných dohromady. Není třeba hrát na omezovače.
 • Z plechu řezáme dva kruhy, jejichž velikost odpovídá průměru trubky (sudy). V jednom z nich vystřižíme otvor pro komín. Hermeticky je přivařte do pece.
 • Pro dveře použijte zbývající kusy kovu. Pro ně svarové rukojeti, západky a smyčky. Nejjednodušší smyčky jsou vyrobeny z kusů duté trubky o velikosti odpovídající kovové tyči.
 • Komín a nádrž na vodu

  Komín v lázni se skládá z vnitřních a vnějších částí. Vnitřní část je uvnitř a prochází nádrží s vodou, ohřívá ji.

  Vnější část je opatřena houbou na ochranu před srážkami a nečistotami. V oblastech kontaktu s povrchy paliv izolujte azbestové desky.

  Za prvé, vnitřek komína je přivařen k peci. Poté nastavte nádrž na vodu přes troubu. Hermeticky přivařit k topnému oleji. V tomto případě musí komín projít nádrž. V jedné ze stěn jsme seřízli vodovodní kohoutek.

  Poté postavíme potrubí na úroveň stropu a odvodíme hostřechy na ulici.

  K uzavření komína po provozu trouby namontujte západku. Za tímto účelem je během montážního procesu vrtána trubka a uvnitř kovového prstence je upevněn k tyčím. Princip činnosti: otáčení tyče mění polohu a kovovou klapku uvnitř trubky, mění se velikost mezery a množství cirkulujícího vzduchu uvnitř a kouře.

  Obložení

  Vnější část pece (s výjimkou čelní části) je potažena ohnivzdornými cihlami. Zlepšuje výměnu tepla a podporuje rovnoměrnější vytápění místnosti. Kovové části pece se mohou barvit pouze teplem odolnými barvami (jako je ochrana pece před korozí).

  Bourgeois pro koupel se vzdálenou nádrží

  Bourgeois se vzdálenou nádrží je praktičtější. Nádrž s vodou je položena a upevněna vedle jedné ze stěn pece. Pro rychlou ohřev vody je nádrž a palivová nádrž spojena kovovými trubkami, ve kterých cirkuluje ohřátá voda. Hlavní konstrukční prvky pece jsou nezměněny: popelník a palivová komora, komín, mřížka roštu. Povrch plniče paliva je upevněn pomocí otevřeného kovového "skla", které ukládá kameny.

  Kameny by měly volit žáruvzdorné, nebojí se prudkého poklesu teploty. Jinak, nekvalitní materiál, když zasáhne horký povrch kapiček vody, může prasknout, přidělit nepříznivé nečistoty ve vzduchu, špatně skladovat teplo. Estetický vzhled kamenů používaných v pecích při koupeli hraje roli při výběru.