Bourgeois za to, že dal své vlastní ruce

Bourgeois za to, že dává vlastními rukama - je to skutečné. Přidání nějakého úsilí a důvtipu, je možné nezávisle vybudovat takový kompaktní hrubý.

Bourgeois pro dávání vlastních rukou

Tento kovový vynález je znám již velmi dlouhou dobu, ale dnes neztratil svůj význam. Mnoho venkovských chat není vždy pokryto plynem a elektřina je dnes drahá. V okolí města jarní a podzimní dny, kdy jsou noci chladné, dobrovolně kapitulujte přemýšlení o výrobě topného zařízení, které může ohřívat jídelnu a varit konvici. Tady přichází pomoc takového vynálezu lidstva, jako je puška na krádeže.

To platí o to více, pokud máte v blízkosti vašeho pozemku les nebo rozsáhlou výsadbu stromů, kde můžete najít suché větve, vždy budete mít k dispozici ekologicky šetrné palivo.

Jeho design může být velmi odlišný - od velmi jednoduchých nebo složitějších. Abychom věděli, co je buržoazie a co mohou dělat, je třeba zvážit několik možností.

Druhy buržoazie

Tato trouba může být vyrobena z jakýchkoliv kovových nádob nebo tlustého kovu. Samozřejmě budete určitě potřebovat nástroje, které vám pomohou vyrovnat se s touto náročnou, ale kreativní prací. Pro výrobu buržoazie je vhodná stará plynová láhev nebo dva válce, v závislosti na modelu pece, dvoulitrový sud, potrubí o průměru 50 cm nebo jen plechy o tloušťce 3-5 mm a rohové.

Nejjednodušší buržoazní barel

 • Tento modelBuržoazie je vyrobena z kovového sudu, ke kterému jsou svarové nohy.
 • Poté byla část dna vyříznuta ve tvaru obdélníku a zasazena na závěsech - dveře pece tak vyšly.
 • Na konci obrácené strany nádoby byl uspořádán kulatý otvor, ke kterému byl svařen komín.
 • Na dně trouby je nutné pokládat gril tak, aby hořel a pec si udržovala teplo co nejdéle.
 • V horní části sudu se svařuje tlustý ocelový drát tak, aby bylo možné umístit hrnec nebo varnou konvici - tímto způsobem se varná deska vypne. To je nejjednodušší a nejdostupnější způsob, jak buržoazně.

Klasická vertikální konstrukce vyrobená z hlavně nebo trubek

Další model, který může být vyroben jak z trubky, tak z hlavně. Je to o něco složitější než předchozí, ale účinnost této pece bude mnohem vyšší.

 • Na nádobách a na odstraněných plochách, z nichž budou zhotoveny a vystaveny dveře ohniště, jsou vytvořeny dutiny. Závěsy jsou svařované a sklopné s roletami.
 • Uvnitř kontejneru jsou uspořádány stojany na rošt.
 • Je-li pec vyrobena z potrubí o velkém průměru, ohřívá se na dno a jsou k němu připevněny pevné nohy. To také zlomí jeho vrchol - to dopadá druh varné desky, který dělá kulatý otvor pro komín.
 • Je-li pec uspořádána od sudu, má již dno a varnou desku. K ní také svařované nohy a komíny.

Trubka pro výrobu buržoazie je lepší než sud, protože její životnost bude delší. Účinnost pece je vyrobena z tlustší trubkyocelové stěny, mnohem vyšší než vrtací kotle z hlavně.

Tato trouba je skvělá pro dávkování, ale stejně jako každá buržoazie vyžaduje její provoz, bezpečnost a izolaci před hořlavými předměty, dřevěnými podlahami a stěnami.

Bourgeois z plynu ballonne

\ t

Tato buržoazní varianta je vyrobena z plynové láhve. Nemá varnou desku, která snižuje funkci trouby na jednu - vytápění místnosti.

 • V dolní části budoucí pece se vyvrtávají otvory pro azbestový výsypek do roštu ve tvaru popela, který je vyroben z plechu. Zolnik hraje roli a podrobil - zavřít, jsou uspořádány malé dveře. Dále ke dnu buržoazní pomocí svařování, nohy jsou pevné.
 • Ze dna válce, který se nyní stal čelní stěnou pece, je také vyříznut úsek, který bude sloužit jako dveře, poté je instalován na svařovaných smyčkách. Na opačné straně pece je potrubí svařeno. Lze jej instalovat na horní stranu válce nebo za kamna.

Jedná se také o poměrně přímou konstrukci buržoazních, kterou lze provádět nezávisle.

Speciální komfort - široká varná deska

Další verze plynové kotelny z plynové láhve je následující:

 • Odstraní horní část, která bude mít dveře a boční díl - pro instalaci varné desky.
 • Nohy jsou přivařeny k budoucím kamenům a dveře jsou instalovány.
 • V varné desce je řezkruhový otvor pro komínové potrubí.
 • Nejlepší je vytvořit otvory ve spodní části trouby a předvídat popelník.
 • Pro bezpečný provoz musí být buržoazní instalováni na nehořlavém materiálu, a pokud jsou stěny budovy dřevěné, pak se bez jejich izolace nedají dělat.

Tento model je velmi snadno proveditelný a je vhodný pro použití v chatě nebo v garáži. Varná deska má dostatečný prostor, aby mohla být umístěna současně s konvicí a pánví nebo pánví.

Při zvyšování efektivity vašeho výrobku je možné něco komplikovat. Takže, buržoazní za to, že dával vlastními rukama, dělal dva válce, jako například na přiloženém videu:

Video - vytvoření buržoazní pece

Složitější verze buržoazie z kusu kovové trubky, v dolní části, která ve tvaru dna je pevná mříž.

Jednoduchý, na první pohled, ale velmi účinný

Horní část je vyříznuta z kovového kruhu, v ní je vytvořen otvor, poté je navařen do komínové trubky. Celá tato stavba byla ponořena do cihlové cihly se čtyřmi až pěti řadami, která by plnila úlohu foukání. Jeho výška se vypočítá šířkou nafukovacích dveří. Kamna jsou stacionární, komín může být odstraněn stěnou nebo střechou.

Volitelný buržoazní na odpadní olej

\ t

Existuje také možnost jako buržoazní, pracující na odpadním oleji, který se nalije do spodní nádrže a spaluje. JsouExistuje několik nevýhod pro tento sporák - to je, že je schopen ohřát velmi malou místnost, a skutečnost, že jeho práce může vést ke vzniku pachů ze spalování paliva. Je třeba poznamenat, okamžitě, že tato možnost je vhodnější pro garáže nebo dceřiné společnosti, než pro bytový dům, ale je třeba vzít na vědomí, protože garáž může být také přítomen v zemi domu.

 • Potřebné prvky jsou vyříznuty ze železného plechu (tvar může být kulatý nebo pravoúhlý) az nich je vyrobena palivová nádrž.
 • V horní části nádrže se rozříznou dva otvory pro potrubí a doplní palivo. Druhá by měla mít posuvný kryt.
 • K přijatému tanku jsou nohy svařeny.
 • Ve velkém otvoru je svařena trubka s malými kruhovými otvory, kterými prochází vzduch do dveří.
 • Poté je vytvořena horní nádrž - sekundární spalovací komora, která je přivařena k potrubí se štěrbinami.
 • V horní nádrži musí být víko demontovatelné a musí existovat otvor pro komín, který je venku.

Po dokončení sestavení můžete tento projekt začít testovat.

Pec může být zděná

Tento model je vhodný pro použití v zemi. Elegantní forma je vhodná pro všechny země. Pomůže to nejen ohřívat místnost, ale také vařit, protože má poměrně velkou varnou desku. V designu je vše velmi dobře promyšlené, včetně velikosti vnějších povrchů a pece, ve které je dostatek prostoru pronaplnění dřevem. Tyto projevy umožňují rychle ohřát chladnou místnost.

 • Pro výrobu plechu z tlustého kovu o délce 3-5 mm bude zapotřebí roh a trubka pro komín.
 • Za prvé, všechny části návrhu jsou připraveny podle předem připraveného schématu.
 • Rovina spojující kovové rohy svařováním - budou sloužit a kameny pro pec. Ze spodní části nohou je nutné zpevnit kovové plechy, přibližně 10 až 10 cm pro větší stabilitu.
 • Stoh z popílku musí oddělit rošt. Dále na smyčce jsou dveře pece upevněny a vystaveny.
 • Pak v zadní části varné desky udělejte kruhový otvor pro komín, upevněte ho a vyveďte na ulici.

Velmi úspěšná ekonomická možnost

Nejúspěšnější a nejúčinnější buržoazní varianta, která má vysokou účinnost a bude skvělé ohřívat místnost po mnoho let. Podle formy a materiálů se zdá, že se výrazně liší od předchozího modelu, ale jeho vnitřní struktura je poněkud odlišná. To pomáhá peci chladit mnohem déle a více tepla do místnosti, a nenechte ji do potrubí. Tyto provozní vlastnosti jsou dosaženy dosažením dvou kovových desek, které jsou upevněny v horní části pece v blízkosti komína. Vytvářejí překážky pro rychlé uvolnění horkého vzduchu přímo do potrubí. Jedna z desek je přivařena k přední části vnitřní části buržoazní, druhá k vnitřní zadní stěně. Tak vzniká "labyrint"Čekání na produkty spalování je vede k těmto deskám a ve vytvořených horních komorách se provádí spalování plynů. Buržoazie tohoto typu může zůstat horká 11-12 hodin. Kromě toho je na varné desce odnímatelný kryt hořáku, který vám umožní rychle ohřát vodu z konvice.

Účinnost takové buržoazie dosahuje 70%, průměrný tepelný výkon je 1360 kcal /h. Varná zóna se zahřeje na 150-160 stupňů, boční panel - do 100-110 stupňů.

Není nutné pochybovat o tom, že buržoazie je užitečná v venkovském domě - je hezké sedět v jejím deštivém počasí nebo v chladném večeru, poslouchat, jak se varná konvice vaří na sporáku. Pokud máte schopnost a schopnosti, ujistěte se, že to uděláte sami - a tím ušetříte poměrně velké množství peněz.