Bruska na CD a DVD

Bruska na CD a DVD

\ t

Dat.vydání: 20-01-2014, 00:55

Na internetu můžete najít mnoho způsobů, jak obnovit poškrábaný CD a DVD, některé způsoby, jak používat zubní pastu, ale nějaký banán. Je jasné, že se jedná o vtip nebo o hroznou neschopnost v této věci.

Jediný účinný způsob, jak obnovit disky, je mechanický dopad leštícího kotouče, který je součástí lešticího stroje. Mimochodem, takový leštící stroj může vyrábět každý.

K tomu je třeba získat nepotřebnou mechaniku CD nebo jen její motory, krabici pohonů, pastu GOI, silikonový tmel, benzín, pěnovou gumu a nějaké mazivo, například solidol.

Vyřízneme kruh z pěnové pryže, poté připravíme leštící směs, a to, rozdrcíme GOI pastu a potřeme ji benzínem, po přidání tmelu a vše důkladně promícháme. Je-li podrobněji, pak v proporcích jedna část tmelu je zapotřebí, do dvou částí pasty GOI.

Ti, kteří tomu nerozuměli, znamenají, že tmel by měl být dvakrát menší než objem. V takovém případě, pokud se v důsledku složení, které se ukázalo jako velmi tlusté, může být rozptýlen za pomoci benzínu. Obecně platí, že poté, co je sklad připraven, by měl být okamžitě namazán na houbu. Tuk by měl být velkorysý, dokonce můžete říci, že se nemazete, ale namočíme. Poté je třeba nechat houbu vyschnout a ponechat ji na boku.

Dalším krokem je výroba válečku, který může být vyroben z jakéhokoliv měkkého plastu, například z druhého víka krabice prodisků Požadovaný kruh, ve kterém je třeba řezat další čtyři kruhy, stejný průměr jako kruh pěny.

Kromě toho musíte řezat tři více identické kruhy, ale pouze menší průměr. Všechny tyto kroužky budou potřebné k tomu, aby se válec, na kterém bude kroužek z pěnové gumy otáčet. Nejdříve je třeba nalepit tři malé kruhy a pak na každou stranu nalepit předem. Před lepením se doporučuje vytvořit středový otvor ve všech kruzích.

Dále se musíme starat o instalaci motoru, musí být namontován do tělesa a hnacího válce. Chcete-li vytvořit váleček můžete použít gumu, ale ne obyčejné, ale z tužky, podivně dost domácí produkce.

V další fázi je nezbytné přistoupit k zavedení mechanismu uvnitř víka krabice. Zde je třeba nainstalovat nejen motor, ale i houbu na válečku z kruhů. Mezi nimi je nutné natáhnout gumu.

Na konci bude nutné sestavit návrh a otestovat ho u prvního „pacienta“.

Mimochodem, aby tento přístroj fungoval, může být připojen k univerzálnímu 6 voltovému zdroji.