Bubenovou pračku neotáčejte: jak problém vyřešit

Obvykle jste naložili prádlo, zapnuli stroj, dostali se do vody a začali pracovat. Ale po chvíli se náhle zastavil. Program není úplný, věci jsou uvnitř, je to panika, svět se mění z jedné myšlenky na ruční mytí. Pojďme zjistit, jak se zbavit poruchy, ne-li bubnu pračky - důvody, důsledky a varianty řešení problému.

Obsah
 1. Co lze udělat
 2. Jaké poruchy způsobují problém
 3. Položka třetí strany v nádrži
 4. Otevřené dveře s vertikálním zatížením
 5. Zapojení drobivého ložiska
 6. Hnací řemen vířil nebo poškozoval
 7. Opotřebované elektrické kartáče
 8. Kontrolní modul
 9. selhal.
 10. Motor byl spálen v důsledku kolísání napětí
 11. Jak se vyhnout problémům v budoucnosti
 12. Video: Jak vyměnit detaily sami

Co můžete udělat

Odpočíváme, vypneme stroj tlačítkem na panelu a vytáhneme kabel ze zásuvky. Podlahu zakryjeme hadry, na předním panelu najdete zespodu odkalovací filtr, umístíme pod něj kapacitu (lopatka, odpovídající nádoba), otevřeme ji a vypustíme vodu. Dostáváme oblečení z aut a dále rozumíme.

Určete, kdy se buben zastavil. Pokud během odstřeďování zůstane prádlo v tomto případě jen mokré, bez známek mýdla. Pokud se při mytí budou věci v prášku. Musíte se pokusit posouvat buben rukou. Nefungoval? Rotace je fyzicky v rozporu s mimozemským tělem nebopoložka se nezdařila. Když se buben otáčí, když je stroj vypnutý, důvodem je skrytí v elektronice.

Zátka filtru odtoku je přišroubována proti směru hodinových ručiček, a pokud ji nelze vytáhnout rukama, lze použít kleště

.

A ještě jeden okamžik. Často následkem realitního bubnu je jednoduché přetížení. Snažte se rozdělit prádlo na polovinu a znovu spustit prádlo s menším objemem práce. Moderní pračky jsou vybaveny speciálními senzory, které kontrolují hmotnost: když překročí, zastaví proces. V některých modelech jsou tyto informace zobrazeny.

Nezapomeňte zkontrolovat vnější podmínky, které ovlivňují provoz stroje. Některé pračky jsou vybaveny senzory citlivými na parametry tlaku vody. Pokud uživatel stroj demontuje a vymění díly, zkřížená hadice, průtok trubek, těsnění nebo znečištěný filtr se neoznámí, aby věnovaly pozornost.

Jaké poruchy způsobují problém

Poruchy stroje jsou rozděleny na vzácné a typické. Zastavení bubnu patří do druhé skupiny. Příčiny poruchy mohou být mechanické, technické, domácí problémy. Pracuje-li prádlo dlouhodobě v rámci svých možností a bez řádné preventivní údržby, dochází k technickým poruchám. Vyžadují odborný zásah. S ostatními můžete zvládnout sami.

Položka třetí strany v nádrži

Vezměte baterku, zkontrolujte buben zevnitř. Nejběžnější varianta se dostala do díry kotníku z podprsenky.Pokud je tento problém detekován, opatrně odstraňte chodidla kotníku. Chovejte se opatrně, aby se neporušila.

Dostáváme další položky:

 • Posuňte stroj tak, aby byl umožněn přístup ze všech stran.
 • Vyšroubujte šrouby na zadním panelu, které drží horní kryt.
 • Posunutím krytu jej vyjměte.
 • Vyšroubujte šrouby zadního krytu.
 • Získejte TEN, což usnadní proces odstraňování cizích předmětů.
 • Odpojte vodiče, které jdou do stínu, odšroubujte upevňovací matici. Topné těleso se snadno vytáhne, pokud ho připojíte pomocí šroubováku.
 • Vyšla díra - je to baterka s ní.
 • Viděli jsme problém? Otočíme drát dostatečné délky, dostaneme s ním zaseknutý předmět.
 • Postavili jsme TEN na místo, sledovali jsme vynikající hustotu přistání, otočte matici.
 • Zvedněte psací stroj.
 • Když je objekt v prostoru mezi bubnem a nádrží shora, nemůže být viděn skrz otvor deset.

  Pokud se skrze přijímaný otvor v místě připevnění Teny nic nevidí, zkuste otočit buben a předměty přilepené na horní části předmětů sestupně dolů

  Kladku zablokujeme dřevěnou tyčí, vyšroubujeme upevňovací šroub, vyjměte řemenici, zašroubujeme šroub, ale ne do konce. Teď jsme narazili na šroub s kladivem, snažíme se zachovat řezbářství.

  Po vyjmutí řemenice a přišroubování šroubu umístěte mezi kladivo a šroub dřevěnou desku, aby se změkčil náraz a nešrouboval závit

  .

  V důsledku úderů se hřídel a buben stěží pohybujívpřed a zbytečný předmět padne dolů, kde je vhodné se dostat. Otočte řemenici zpět na místo, zašroubujte šroub na doraz. Namontujeme zadní stěnu stroje, upevníme všechny šrouby.

  Otevřené dveře s vertikálním zatížením

  Ve svislých strojích se během spřádání často otevírají dveře nádrže. Důvod někdy není spojen s plnou západkou. Snad se dostalo velmi chytrého dítěte a poklepalo buben otevřenými západkami. Má dospělý naložil příliš mnoho prádla a kus látky zasáhl zámek.

  Kovové žaluzie jsou uzavřeny na velmi spolehlivou speciální západku, ale mají schopnost se časem opotřebovat, aby se vyvíjely, což vede k odhalení

  .

  Problém nevypadá vážně. Závažnost následků však závisí na okamžiku, kdy se dveře otevřou. Pokud na delikátní mytí, ve většině případů se nic nestane. Během silné rotace jsou však otevřené čepele schopny proměnit v mlýnky na maso a zkazit vše, co se dostane do cesty.

  Otvory na rychlosti se prorazí ochrannou bariérou. První zasáhla TEN a stěny samotné nádrže a dveře bubnu byly poškozeny pro společnost. Když se všechny tři prvky zlomí, opravy jsou drahé. Levnější koupit novou pračku.

  Pokusme se problém vyřešit jinak. Je nutné se snažit s minimálním úsilím a jemně otočit buben do původní polohy. Pokud tomu tak není, zkuste zavřít okenice. Potřebujete robustní, elastický ocelový drát s takovýmprůchodu do otvorů bubnu.

  Pokud skončila záruka na pračku, můžete jeden z otvorů bubnu otevřít, abyste usnadnili manipulaci s uzávěry

  .

  Kleště odřízly konec drátu o půl centimetru, aby vytvořily háček. Jemně zatlačte do otvoru. S baterkou v jedné ruce a drátem v jiném se pokuste zavřít okenice. Pokud ano, bude možné válec posouvat. Když drát nemůže držet žaluzie, nebo se nedá udržet v rotaci (stále otevřené), bude muset demontovat umyvadlo.

  Při demontáži nedávejte vozidlo na stranu, pouze ohýbejte: vždy má zbytky vody, které se mohou rozlit na část mechanismu

  .

  Obecné pořadí prací:

 • Sejměte držáky zadního panelu a sejměte je.
 • Přesouváme také chatu na stranu, sundej ji.
 • Fotografujte umístění vodičů, odpojte je.
 • Našroubujte šroub, který drží hřídel.
 • Zavřete poklop, získejte nádrž.
 • Odpojte poloviny nádrže, dejte buben.
 • Vyrábíme čištění dílů před znečištěním, odpadky.
 • Nyní se pokuste několikrát zavřít dveře. Pokud je zámek rozbitý, lze tento výrobek objednat u výrobce a vyměnit. Díváme se na samotné dveře, neporušenost nádrže, poškození topného tělesa. Významné deformace jsou příležitostí uvažovat o koupi nové pračky.

  Po zaseknutí rezavého ložiska

  Vyvolává se opotřebení ložiska - další poruchazastavení bubnu. Byl rozebrán, zkontrolujeme ložiska. Opatrně vylomte díl s násadcem. Kromě ložisek je třeba vyměnit těsnění. Umístěte ložiskové místo lito, otočte prvky zpět. Opravte to kladivem.

  Průměrná životnost těchto částí je 7 let, po které potřebují úplnou výměnu, jinak budou problémy s praním

  .

  Pokud máte horizontální stroj, pořadí prací je následující:

 • Odšroubujte držák, sejměte zadní a horní kryt.
 • Dávkovač rozebíráme.
 • Řídicí jednotku vyjmeme tak, že zástrčky vytáhneme ze zásuvky.
 • Otevřete poklop, vypněte gumovou manžetu, doplňte do bubnu.
 • Zámek vyjmeme.
 • Vyjměte všechna příslušenství a sejměte přední panel.
 • Povolíme objímku, sejměte protizávaží.
 • Nyní musíte tahat TEN. Zde dbáme na pořadí zapojení vodičů, vypněte je, odstraňte topné těleso.
 • Odstraňte všechny překážky, které spojují nádrž a tělo - trysky, pohon.
 • Vypněte a nastartujte motor.
 • Poté nic nebrání vyjmutí nádrže s bubnem.
 • Pro usnadnění práce lze nádrž přemístit na pevný stůl. Dále děláme totéž s algoritmem se svislým strojem: vylomte ložisko, odstraňte těsnění, namažte hnízdo, nainstalujte nové díly. Při montáži bubnu provádějte instalaci velmi opatrně. Těsnicí spáru utěsněte, aby nedošlo k úniku. Existují modelystroje se skládacími nádržemi, jejich oprava je přiměřená svěřit veliteli.

  Hnací řemen vířil nebo poškozoval

  Odstraňte zadní panel stroje, podívejte se na polohu pásu. Je-li jen uklouznuto, vložte ho na místo, zavřete víko, zapněte pračku a zkontrolujte její účinnost. V případě úplného opotřebení bude nutné výměnu vyměnit.

  U vozidel s asynchronními motory jsou pásy klínové a s kolektory - vokálními. První v průřezu je lichoběžníkového tvaru, s vnějšími značkami. Jsou vyrobeny z chloroprenového kaučuku, polyesterových šňůr, bavlněného materiálu, díky kterým jsou elastické a mají vysokou trvanlivost.

  Klínový řemen je dotažen pohybem motoru, tak uvolněte držák. Je-li rychlost seřízení motoru malá nebo takový manévr je vyloučen konstrukcí stroje, je třeba pás vyměnit. Nainstalujeme klínový řemen tak: navineme na řemenici, pak umístíme pásek do drážky bubnu a zcela tam sedíme, otáčíme řemenicí.

  Zdvih klínového řemene by měl být velmi hustý: při silném zatlačení ve středu se vychýlení na 5 mm považuje za normální

  .

  Klínový řemen má ozubený otvor. Parametry jsou také označeny na vnější straně. Změní se stejně jako klín. Po konečné instalaci však potřebuje pečlivou kontrolu státu. Měříme střed odpovídající části kladky motoru a bubnu - popruh je instalován přesně podél této linie. Pásy napnutéslabší než klíny.

  Stírací kartáče elektromotoru

  Když opotřebované kartáče nedávají požadované elektromagnetické pole, rotor motoru se přestane otáčet. Během práce svářeče je tato část kratší a již nedostává kolektor. Potřebuješ náhradu.

  Kupte dva identické bity, které jsou kompatibilní s vaším modelem a bez závad v kartáčku: instalace dílů s odlišnou tuhostí ohrožuje selhání motoru

  Pokud je stroj smontován, odstraňte zadní stěnu, řemen. Odpojte motor od napájení a vytáhněte konektor s vodiči. Demontujeme samotný motor. Poté nasaďte motor do strany tak, aby horní část těla kartáče byla otočena nahoru, a odšroubujte upevňovací šrouby, vytáhněte náhradní díl z jedné strany a druhý.

  Kartáče jsou obvykle dostačující pro 6-8 let. Životnost závisí na frekvenci provozu stroje, dodržování doporučení pro nakládací buben, kvalita montáže

  Nespěchejte ke změně, kontrolujte položky. Změřte tyčky: pokud jejich délka přesahuje 1,5 cm, kartáče nezpůsobí zastavení bubnu. Také nezapomeňte vyčistit kolektor z černé desky, odstranit škrábance s brusným papírem. Všechno, nyní můžete dát nové věci a otočit je pomocí šroubů.

  Kontrolní modul selhal

  Buben může zůstat bez pohybu v nepřítomnosti signálu z "mozku", aby začal prát. Nejčastěji selhává řídicí deska kvůli napětí nebo přirozenému opotřebení. Existují tři možnosti řešení problému - proveďte reset programu, "blikající" nebonáhradního modulu.

  Některé modely mají funkci autotestu. To vám umožní určit zdroj problému. Jak tuto funkci povolit? Pokyny nejsou napsány, ale způsob spuštění závisí na výrobci a konkrétním modelu. Jako příklad - Ardo se testuje následovně: vypusťte vodu, nádrž by měla být prázdná, program mechanického spínače se umístí svisle dolů, nastavíme nulovou teplotu. Chcete-li spustit režim těsta, klepněte na všechna tlačítka najednou.

  Každý psací stroj má svůj vlastní způsob zapínání kontroly: LG - stisknutím kláves, teploty, rotace a poté je třeba třikrát stisknout start pro testování samotného bubnu

  Je-li však třeba odstranit desku, je to zcela jednoduše vytaženo. Odmontujeme horní panel, demontujeme horní část stroje, demontujeme upevňovací lišty a dostanete modul. Oprava řídicí jednotky vyžaduje speciální dovednosti - musíte zkontrolovat parametry položek, sledovat řetěz. Opatrně zkontrolujte desku.

  Sejměte poplatek až po skončení záruční doby, a pokud nemáte dovednosti takové opravy, můžete řídicí jednotku zcela vyměnit

  .

  4 známky potřeby vážného zásahu:

  • Stopy ztmavnou, barva se v některých místech změnila, byly tam popáleniny.
  • Vidíte konvexnost odsávačů kondenzátoru.
  • Povrch laku na tlumících cívkách vyhořel.
  • Hlavní procesor je na místě instalace tmavý.

  Je-li zjištěna některá z výše uvedených skutečností a neZkušenosti s páječkou, multimetrem, specialistou na opravu důvěry.

  Poruchy spojené s poruchami snímače mohou být odstraněny samostatně. Kontaktní skupiny se nakonec roztříští a ucpou, je třeba je vyčistit. Vyjměte ovládání programu, vyjměte rukojeť a vyčistěte ji. Pokud je na cívkách síťového filtru vrstva sazí, otřete ji suchým hadříkem a kartáčkem. Blok zámku poklopu se zbaví mýdlového sedimentu.

  Motor byl spálen v důsledku kolísání napětí

  Motor je obvykle spolehlivý a je třeba se ho snažit zlomit. Existuje však několik případů, kdy se to stane. K dispozici je vinutí vinutí nebo se zlomí ve statoru a rotoru. Charakteristickým rysem první situace je, že se prázdný buben normálně točí a při vytržení se zátky odstraní. V případě druhé situace se buben zastaví.

  Oprava je možná, pokud se válec zastaví, ale stroj je zapnutý. Úplná náhrada „srdce“ je nutná, když vůbec není start, vůně kouře je černá, tmavý kouř, jiskra špachtle. Chcete-li začít, odstraníme elektromotor, uvidíme, co lze udělat.

  Upevňovací systémy se liší v různých modelech, ale je nutné odstranit záslepky s jedním přídržným prvkem. Nezapomeňte také odpojit napájecí svorky motoru

  Při výměně řemene je motor odstraněn podobně jako při provozním postupu. Pokud je zastrčený, nádrž lehce zvedneme a uvolníme motor. Někdy musíte střílet a postranní stěnu. Hlavní závady jsou tři kartáče, lamely, vinutí.

  Jak vyměnitkartáče, na které jsme se již podívali. Výkon vinutí můžete zkontrolovat pomocí multimetru s občasným rozmazáním sousedních lamel. Rozdíl by měl být menší než 5 ohmů. Zkontrolujte také uzavření všech vinutí: jedna sonda bude umístěna na skříni a druhá bude procházet lamelami. Pokud vše funguje správně, odpor bude vysoký.

  Určete nevhodnost lamel jednoduše - zcela vytáhněte rotor z motoru, zkontrolujte, zda na kolektoru nejsou otřepy, odlupování, roztržení kontaktů

  Pokud jsou vinutí vadná, je lepší najít stejný díl a vyměnit jej. Převíjení bude stát více. Na soustruhu lze provozovat bezvýznamné oddělení lamel. Ale všelék takové události se nestane, tovární druh a kvalita se nevrátí. Závěr: Vyměňujeme díly za nové.

  Jak se vyhnout problémům v budoucnosti

  Před praním opatrně vyprázdněte kapsy. Všechny drobnosti (dětské ponožky, nosní kapesníky) a podprsenka jsou naloženy do speciálních síťových sáčků. Dodržujte doporučení výrobce pro maximální hmotnost prádla, stroj nenaplňujte do limitu.

  Vysavač připojte přes nepřerušitelný zdroj napájení nebo alespoň přerušovač přerušovače, pokud žijete mimo město nebo máte problémy se skokem do elektrické sítě. To platí zejména pro modely se spoustou programů a příliš chytrým "mozkem". Dbejte na správné uzemnění stroje.

  Video: jak vyměnit údaje sami

  Další informace o řešení problémů naleznete ve videích odeslaných velitelia pravidelných uživatelů.

  Schéma demontáže psacího stroje s čelním zatížením:

  Vyjmutí a otevření bubnu pračky:

  Demontážní pás, motor, výměna kartáčů:

  Když vše změníte, instalujte, zavřete stroj a zkontrolujte výkon zařízení. Spusťte svůj pravidelný program. Žehlička pracuje v obvyklém režimu nebo zní hlasitěji než obvykle - pořadí je hotové správně. Hlučný, podivný, velmi hlasitý hluk - omluva, která žádá o pomoc v servisním středisku.