Cabout Krutman: popis odrůdy a fotografie

Zelí středního věku Croutman - hybridní odrůda, která byla získána na konci minulého století chovateli z Nizozemska. V Ruské federaci v roce 1993 byla přidána do státního rejstříku. Kultura se pěstuje po celém Rusku, včetně Dálného východu, v Moldavsku a na Ukrajině.

Střední německé zelí Krautman

Obsah
 1. Popis a vlastnosti odrůdy zelí Krautman
 2. Výhody a nevýhody hybridu
 3. Vlastnosti agrotechniky
 4. Výsev osiva: podmínky a pravidla
 5. Výsadba sazenic v půdě
 6. Péče o zelí Krautman
 7. Kulturní ochrana před nemocemi
 8. Doba sklizně a skladování kabin

Popis a vlastnosti odrůdy zelí Krautman

\ t

Zralé zelí zelí je husté, má zaoblený tvar. Jeho hmotnost se pohybuje v rozmezí 1,5-4 kg. Počet kopií je až 6,5-7 kg

Řezaný kmen má sněhově bílou barvu. Jeho kocheriigi (vnější, vnitřní) střední velikosti, stejné délky. Kliky jsou vyrovnány, jsou dobře odolné proti praskání.

Leták kultury je mírně povznesený. Jeho kompaktní velikost. Rozpadlé listy Croutmanu jsou popsány průměrnou velikostí, rovnými a hladkými hranami, zelené s bohatým voskovým květem.

Zelí má vynikající chuťové vlastnosti, křupavé listy. Je velmi šťavnatá a sladká. Chemické složení hybridu z Holandska:

 • vitamin C - 46,2 mg na 100 g zelí;
 • sušina - asi 7,5%;
 • celkový cukr - 4,1%.

Odrůdaobsahuje vitamín A a další mikroživiny užitečné pro lidské tělo. V Krautmanu jsou podstatně více než u obyčejného bílého zelí a květáku.

Výhody a nevýhody hybridu

Zelí zelí se hnije, může se dlouhodobě otáčet, snadno přepravovat přepravu ve vozidlech na místo prodeje. Krautman se nebojí škůdců, není náchylný k chorobám, zaručuje velkou sklizeň:

 • při prudkých teplotních skocích během vegetačního období;
 • v různých regionech Ruska - od jihu k severu;
 • za nepříznivých klimatických podmínek;
 • za rostoucích podmínek na zahuštěných lůžkách.

Pěstují se současně plodiny, což zjednodušuje sběr, přepravu a zpracování zeleniny. Třída je univerzální. Zelí se používá v surové formě, používané pro okurky a okurky.

Nizozemský hybrid vyžaduje určité úsilí v raných fázích pěstování. Zelenina by měla tvořit dobrý kořenový systém. Můžete to udělat pomocí:

 • pravidelná agrokultura;
 • periodické zavlažování;
 • minerální hnojiva;
 • Roztrhávání podle potřeby a uvolnění.

Není možné, aby byly semenáčky vytaženy. Proto je zelí vysazeno na dobře větraných, neviditelných plochách.

Dalším nedostatkem odrůdy je poměrně krátká doba sklizně. Ale takový mínus je charakteristický pro téměř všechny středně pozdní odrůdy zelí.

Vlastnosti zemědělských strojů

\ t

Výsev semen: termíny apravidla

Počátkem dubna se semena vysazují do půdy, skládají se do dřevěných beden nebo jiných nádob. V půdě jsou vytvořeny drážky. Semena jsou do nich hluboce zapuštěna o 10 mm, vzdálenost je udržována na přibližně 30 mm.

Vysázený materiál je posypán zeminou, zaléván a zkroten (lehce). Zakryjte krabici polyethylenovou fólií.

Důležité! Teplota v místnosti je udržována na + 12-15 ° С.

První schody se objeví na 6 (někdy 5) dnech. Vybírání se provádí po vytvoření dvou listů. Pak se sazenice umístí do květináče.

Několik týdnů před plánovanou transplantací zelí do otevřeného terénu jsou rostliny kaleny. Po určitou dobu jsou hrnce vystaveny každý den na ulici, takže jsou aklimatizovány na vítr a přirozené světlo.

Výsadba sazenic v zemi

\ t

V otevřených půdách se doporučuje, aby se sazenice na konci května transplantovaly. Schéma přistání - 50x50 cm Optimálně pěstujte Krutman na úrodných hlinitých půdách, které byly dříve fazolovými nebo dýňovými plodinami.

V půdě se připravují malé otvory, naplněné vodou. Pažítka sazenic padají do země, posypeme, půda je zhutněna a rozlitá vodou. Je žádoucí zakrýt prvních 3-5 dnů sazenic tak, aby sluneční paprsky nemohly negativně ovlivnit nestálé rostliny.

Péče o zelí Krautman

Hybrid miluje vlhkost. Proto by mělo být jeho zalévání prováděno pravidelně. Poprvé je půda zavlažována vodou přidanou k němu manganem (slabý roztok by měl být získán s mírně růžovým odstínem).

V budoucnu se zavlažování provádí ve večerních hodinách nebo v dopoledních hodinách pájenou teplou kapalinou každých několik dní. Pro 1 čtvereční plodiny je potřeba 12 litrů vody. Zalévání je intenzivnější při pokládání zelí.

Nuances! V období 28-30 dnů před zráním začíná zalévání běžet méně často as menším množstvím vody.

Hybrid potřebuje hnojiva, která výrazně zvyšují výnosy. První se provede 15-20 dnů po transplantaci sazenic. Druhá se koná za 3 týdny.

Rostlina krávy

\ t

Při prvním krmení se provede infuze krávy (1 její část spotřebuje 8 dílů vody) nebo vrh ptáků (1 až 12). Pro každou sazenici je zapotřebí asi 500 mg připraveného roztoku.

Podobné infuze se používají pro druhé krmení. Ale v tomto případě, hnojení zelí vyžaduje velké množství směsi (1 litr).

Kvalitativní péče o rostlinu zahrnuje stříkání listů speciální směsí (postup se nazývá hnojení na list). Za 10 litrů vody vezmou:

 • superfosfát - 4 g;
 • močovina - 60 g;
 • vitamin C - 1 pp.

Listy tohoto roztoku se zpracovávají každé tři týdny. Počínaje třetím krmením se do vody přidává močovina o 20-30% méně.

Úplný vývoj a růst sazenic není možný bez periodického uvolňování půdy. Tato jednoduchá operace poskytuje kořeny zelí vlhkostí a kyslíkem.

Uvolnění se provádí v hloubce až 5 cm pomocí násypky. Paralelní plevele jsou odstraněny. Je-li to žádoucí, je možné nasadit volnou vrstvu půdyrašeliny, která eliminuje riziko opětovného výskytu cizí trávy.

Dvakrát v sezóně byste měli udělat kocovinu. Tento postup umožňuje hybridu uvolnit další čerstvé kořeny. Prostřednictvím nich bude plodina získávat více živin.

Kulturní ochrana před nemocemi

\ t

Krutoman během pěstitelského procesu může být ovlivněn parazity a chorobami, které jsou součástí všech druhů bílého zelí. Hybrid trpí:

 • Zelí. Příznaky nemoci jsou vadnutí listí, vzhled fialové, fialové skvrny na nich. Boj s neštěstí - ruční odstranění larev, zpracování agrární kultury infuzí lopuchu.
 • Černá noha. Infikovaná část rostliny začne hníst. Pro řešení tohoto problému umožňují řešení sklovce (5 g prostředků plus 10 litrů čisté vody) a kapalinu Bordeaux (1%). Jsou ošetřeny ohniskem porážky. Před tím se nemocná sazenice vytáhne ze země.
 • Puchýře ukřižování. Příznaky - vzhled otvorů na povrchu listů. Od Blishky jsou zbaveny postřikem rostlinných nálevů česneku, tabáku nebo obyčejného heřmánku.
 • Kili. Onemocnění se projevuje jako vyblednutí a ochromení listů zelí a následné zastavení růstu. Ochrana před kale - hnojení půdy dřevěným popelem.

Létat raků

Doba sklizně a skladování kostek

\ t

Zelí se stává technicky zralé po 120–140 dnech po prvním žebříku. Z 1 čtverečního metru půdy jde na 9 kg kultury.

Největší životnost zeleniny bez dodatečného zpracování je 4-5měsíců Odrůda je vhodná pro solení, marinování.

Dodržování jednoduchých standardů pro vykládku a péči o hybridního Krutmana může každý amatérský zahradník poskytnout své rodině čerstvé a nakládané zelí bohaté na vitamíny a důležité prvky pro člověka až do příští sklizně.