Čaj ve vaně: máme radost a užitek

Když člověk navštíví koupel nebo saunu, hodně zametá. Tímto způsobem je tělo chráněno před přehřátím. Kromě toho hojné pocení je čištění těla od strusek, produktů rozpadu a dalších škodlivých látek, které se uvolňují kůží při vysokých teplotách. Mnozí nemyslí na to, jaký druh nápojů je vhodné pít ve vaně, ale které mohou poškodit tělo. Takže pití čaje ve vaně je velmi užitečné! Ale nápoje sycené oxidem uhličitým, pivo a alkohol nejenže nesníží žízeň, ale také ji zesilují.

Obsah
  1. Použití čaje ve vaně
  2. Vitaminový čaj
  3. Léčivé čaje
  4. Sbírání trávy

Výhody čaje ve vaně

\ t

Ideální nápoj, který nejen uhasí žízeň, ale má také pozitivní vliv na lidské tělo, je čaj ve vaně. Nejlepší je použít infuzi bylin nebo zeleného čaje. Velmi užitečné při pití čaje po koupeli ve speciální místnosti pro odpočinek. Také čaj lze podávat se sladkými rohlíky nebo tvarohovými dorty, medem a džemem.

Během doby strávené mužem v lázni by měl vypít alespoň několik sklenic čaje. Aby byl čaj chutnější a užitečnější, mohou být přidány listy černého rybízu, malin nebo jahod. Posílení pocení pomůže pobočkám suchých malin nebo lipových květů. Takový nápoj je mimo jiné velmi užitečný pro ty, kteří jsou trochu chlazeni.

Někdy může mít člověk po kouření žízeň. V tomto případě je nutné po 2-3 hodinách vypít jeden šálek čaje s plátkem citronu. Bylinný čaj ve vaně je velmiTo je užitečné pro zdraví, protože je to určitý multivitaminový komplex, který má pozitivní vliv na celý organismus.

Vitaminový čaj

Další nápoj, který je vhodný k pití v lázni - vitaminový čaj. K přípravě tohoto nádherného nápoje bude třeba polních trav a lesních plodů.

Všechny složky mají jinou barvu, chuť a aroma. Nicméně, v komplexu, oni dodávají mnoho látek užitečných pro tělo, jako jsou organické kyseliny, vitamíny, enzymy a stopové prvky. Biologicky aktivní látky jsou pro organismus velmi užitečné, protože se léčí nejen mnoho nemocí, ale také zabraňuje jejich výskytu.

Stojí za zmínku, že bylinná sbírka neobsahuje žádné škodlivé látky, jako je kofein. Vitamínový čaj v sauně se proto může bezpečně opít i pro nejmenší děti. V tomto, jeho hlavní rozdíl od obyčejného černého čaje, který obsahuje tanin, kofein a kontraindikován pro děti do 2 let věku.

Je velmi důležité vědět, jak správně vařit vlastní vitaminový čaj. Pro vaření je nutné nutně strmé vařící vody v konvici z porcelánu. Je třeba mít na paměti, že pokud je vitaminový nápoj vyroben z čerstvých bobulí, pak by měli být drcení nebo drcení. Trvá nejméně 5 minut, než trvá na čaj.

Pokud se vitamínový čaj připravuje ze stonků, kořenů a hrubých částí léčivých rostlin, musí být jemně rozřezány. Poté by měla být suchá směs umístěna do smaltované nádoby a přivedena k varu. Nápoj se vaří 10 minut při nízkém teple. Poté dejte čaj stát po dobu 10-15 minut.

Vitaminový čaj není jen velmi dobrý nápojmá také zvláštní, nezapomenutelnou chuť a vůni.

Léčivé čaje

Před použitím terapeutického čaje ve vaně byste se měli vždy poradit s lékařem. Pouze se souhlasem odborníka může být použit jeden nebo jiný nápoj. Při léčbě čajem je nutné pečlivě sledovat reakci organismu a jeho zdravotní stav.

Pití lékařského čaje je půl hodiny před jídlem. Udržujte svůj nápoj připraven na několik dní na chladném místě.

Pokud je třeba připravit léčivý čaj pro koupel doma, musí být jasně uvedeny poměry uvedené v receptu. Také není možné změnit technologii vaření tohoto užitečného nápoje.

Pokud technologie není popsána v receptu, můžete použít následující tabulku. Rozdrcená směs bylin se umístí do smaltovaného nádobí, které se potom vlije do vroucí vody. Po tom, nalijte horkou vodu ne nižší než 90 C. Dalším krokem je umístit nádobí s kapalinou do vodní lázně a vařit po dobu 15 minut. Po čaji by měla trvat doba uvedená v receptu.

Každý by měl mít na paměti, že přírodní prostředky mohou výrazně zlepšit celkový stav organismu. Ale pití léčebného a vitamínového čaje ve vaně je správné, jen pro specifikované dávkování. Léčivé bylinky, které jsou nesprávně vařené, mohou být nebezpečné pro člověka.

Odsávání trávy

\ t

Chcete-li připravit vitaminový čaj, musíte být schopni správně sbírat trávu, listy a kořeny. Pokud jsou sklizeny listy maliny, slaniny a jiných bobulí, je třeba řezat jen několik horních listů.V těch případech, kdy nápoj potřebuje kvetoucí část rostliny, musíte snížit celou větev květin. Oni také přijdou v montáži semen tymiánu, máta, pomeranče a třezalku tečkovanou.

Jsou-li květy těchto rostlin shromážděny jako lípa nebo jasmín, je třeba tak učinit v okamžiku, kdy jsou rozpuštěny. Bobule se sklízejí pouze tehdy, když jsou zralé. Nemůžete trhat zelené bobule a čekat, až zrají. Listy malin, rybízu a dalších bobulí by měly být odříznuty pouze tehdy, když již byly zcela rozložené.

Tráva by měla být vyzvednuta v suchém počasí. Nejlepší je to udělat brzy ráno, kdy přišla rosa. Období plného kvetení rostlin je považováno za nejvhodnější pro sběr bylin.

Suchá tráva je nutná v dobře větrané místnosti, například v podkroví. V opačném případě může tráva začít černou a hnilobou a v žádném případě není možné tuto trávu používat.

Potraviny, které obsahují velké množství vitamínu C, se nejlépe suší ve speciální sušičce. Teplota by měla být nastavena na 90 ° C. Mezi tyto plody patří dřišťál, horský popel a černý rybíz.

Zvláštní pozornost by měla být věnována skladování sušených bylin a listů. Každý druh listů, bylin a ovoce musí být odděleny od sebe. Ideální, pokud jsou baleny v papírových pytlích. Pokud nechcete dělat sáčky, můžete uložit bylinky v obyčejných sklenicích, ale pouze s velmi těsnými kryty.

Stojí za zmínku, že listy a květy jsou uchovávány po dobu nejvýše dvou let. Bobule si zachovávají své užitečné vlastnostipo dobu 4 let. Kořeny a kůra by však neměly být skladovány déle než 3 roky.