Čerpadlo na toaletu - jak si vybrat a nainstalovat

Čerpadlo na WC

\ t

Velmi často, zejména při vstupu do nového bytu nebo při opravách, se ukazuje, že počáteční uspořádání koupelny ve vztahu k ostatním prostorům není optimální. Současně, a přesunout ji na jiné, výhodnější místo, není možnost, protože funkce výstavby kanalizačních sítí ve vícepodlažních budovách. Většina typických kanalizačních systémů je uspořádána tak, že se voda v nich pohybuje přirozeně gravitací, tj. Výhradně ve směru shora dolů. Proto, pokud instalujete toaletu na místo, které je nižší než to, které je stanoveno v plánu technické komunikace doma, nebude to fungovat.

Pro zvládnutí tohoto problému lze použít moderní zařízení k nahrazení běžného kanalizačního systému nuceným proudem, ve kterém může být kapalina napájena i zdola nahoru. K tomu je třeba v systému nainstalovat čerpadlo pro toaletu. Takové čerpadlo je navenek malá plastová skříňka. Díky neutrální barvě a malým rozměrům může být instalován téměř nepostřehnutelně vedle odtokové nádrže, často je instalován ve speciální dekorační krabičce, díky čemuž je neviditelný pro oči třetích stran. Čerpadla pro záchody se liší výkonem, čím větší je výkon, tím větší je vzdálenost, kterou může dodávat odpadní voda.

Obsah
 1. Při výběru čerpadla pro toaletu zvažte následující body:
 2. Jak nainstalovat toaletní čerpadlo
 3. Připojení systému k WC

Při výběru čerpadla pro toaletu zvažte následující body:

 • Vzdálenost, na kterou mají být odpadní vody plánovány násilně.Čím delší je vzdálenost, tím více energie potřebujete k nákupu čerpadla. Ve většině případů je u standardních bytů k dispozici dostatečné čerpadlo, které dodává odtok až 100 metrů ve vodorovném směru a až 10 metrů ve svislém směru.
 • Možnost současného připojení k čerpadlu několika zařízení.V koupelně jsou zpravidla vedle WC, koupelen, umyvadel, sprchových koutů nebo bidetů. Pro tyto varianty jsou vyvinuty modely čerpadel s možností současného připojení několika typů instalatérských prací. Jedná se o tzv. Kombinované modely. Je třeba mít na paměti, že pro koupelny se spoustou instalatérských a domácích spotřebičů doporučujeme koupit dvě samostatná čerpadla, z nichž každé bude zodpovědné za vodu o jedné teplotě (horké nebo studené). V tomto případě se pro organizaci odtoku studené vody z toalety doporučuje zvolit model s drtičem.
 • Maximální přípustná teplota je přenášená kapalina.Výrobci nabízejí modely určené pro odtoky s teplotou 40 až 90 °. Volba modelu je dána typem zařízení, která mají být připojena k čerpadlu. Je zřejmé, že v případě nákupu čerpadla pro odvodnění toalety postačí model, počítaný na 40 °. Pokud bude čerpadlo připojeno k pračce nebo myčce, potřebujete model, který je navržen pro výrazně vyšší teploty (obvykle do 90 °).
 • Velikost čerpadla.V podmínkáchRuská realita, kdy se většina bytů nemůže pochlubit rozsáhlými oblastmi, má velký význam jakýkoliv spotřebič pro domácnost. A toaletní pumpa se neliší. Jak jsme se přiblížit kupující, výrobci nabízejí čerpadla z nejrůznějších velikostí a modelů: více než kompaktní, asi 10 cm v tloušťce, který se vejde i do koupelny standard "Chruščov", a na více prostornější pro majitele, jejichž životní prostor jim neumožňuje přemýšlet o parametry umístěny. zařízení a zařízení.
 • Čerpadlo pro toalety s drtičem

  Přítomnost dodatečných funkcí . Ano, existují modely čerpadel, ve kterých je drtič zabudován. Absence odtokové nádrže umožňuje současné připojení několika domácích spotřebičů k takovému čerpadlu.

 • Výkon čerpadla.Při nákupu je jedním z hlavních kritérií. Spotřebitelé velmi často udělají chybu při výběru čerpadla s maximální hodnotou indikátorů výkonu uvedených v dokumentaci k němu. V reálném životě však může selhání čerpadla dosáhnout jeho deklarovaného maxima ovlivnit různé faktory a může dojít k nehodě. Aby se předešlo těmto situacím, vždy stojí za to zvolit výkon čerpadla, o něco více, než je nutné. Kromě toho je třeba mít na paměti, že zvýšení výšky zdvihu kapalin z odpadních vod bude vždy snižovat vzdálenost, do které čerpadlo může odvádět odtoky ve vodorovném směru. Aby bylo možné zvolit čerpadlo se správným výkonem v každém případě, budete potřebovatPamatujte na pravidlo: pokud má být odpadní voda dodávána na jeden další metr na výšku, vzdálenost, na kterou bude čerpadlo schopno aplikovat odvodnění vodorovně, bude snížena o 10 metrů. Pokud není možné vypočítat výkon čerpadla nezávisle, nejlepší volbou bude konzultace s odbornými poradci, kteří vždy přijdou na záchranu.
 • Samostatná skupina čerpadel - čerpadel s drtičemje zpočátku součástí návrhu toalety. Princip jejich činnosti je velmi jednoduchý: jakmile někdo klikne na tlačítko vypouštění, je drtič automaticky integrován do záchodové mísy. Při výběru takových čerpadel je třeba mít na paměti, že minimální tlak v rozvodné síti vody, nezbytný pro jeho instalaci a správnou funkci, je nejméně 1,7 atmosféry.

  Model je tedy vybrán a zakoupeno toaletní čerpadlo. Další, ne méně důležitou etapou je její instalace.

  Jak nainstalovat toaletní čerpadlo

  Instalační proces není složitý, takže pokud je to žádoucí, může i neprofesionální instalovat čerpadlo nezávisle podle následujících pravidel:

  Obložení trubek.V této fázi je hlavní, že parametry montáže odvodňovacích systémů jsou plně v souladu s technickými vlastnostmi uvedenými v dokumentaci připojené k čerpadlu, a to: dodržení délky ve vodorovném uspořádání a výšky - ve svislé poloze. Přítomnost nebo nepřítomnost kolen nebo ohybů v potrubí, jakož i materiálu, ze kterého jsou trubky vyrobeny, nemá zásadní význam. Aby se však zabránilo dalšímu zatížení čerpadla, je to nutnésnažte se vyhnout možnosti instalace trubek příliš ostrých úhlů během procesu.

  Pokládání trubek se provádí ve třech fázích:

 • Kanalizační potrubí je namontováno.
 • Kanalizační potrubí je napojeno na okapový systém, který pracuje na principu proudění odtoků shora dolů. Spojení je provedeno pomocí potrubí, které slouží k připojení trubek pod úhlem.
 • Drtič čerpadla je připojen.
 • Připojení systému k WC

  Tímto zvlněním pro toaletu je připojen drtič. Vzhledem k tomu, že odpadní kapaliny z toalety vstupují do nádrže na drtič při působení vlastní gravitace, je třeba vzít v úvahu následující důležité body:

  • přívod štěpkovače musí být nižší než výkon toalety;
  • zvlnění by nemělo mít ohyby nebo praskliny;
  • Zvlnění by nemělo být nasazeno pod příliš velkým úhlem.