Charakteristika bloků hliníku. Stojí za to stavět tyto bloky?

Keramické bloky se vyznačují vlastnostmi materiálů, z nichž jsou složeny. Velký význam při určování vlastností těchto struktur mají vlastnosti technologie jejich výroby.

Obsah
  1. Jaké je složení expandovaných hliněných bloků?
  2. Výhody expandovaných hliněných bloků
  3. Nevýhody expandovaných hliněných bloků
  4. Jaké závěry lze vyvodit z vlastností bloků hliníku?
  5. Bloky z hliníku. Video

Jaké je složení expandovaných hliněných bloků?

Zdrojovým materiálem pro ně je hlinit, beton a voda.

Budeme rozumět složení betonu. Co je to za materiál? Skládá se z cementu a plniva, kterým může být písek nebo štěrk. Po vytvrzení betonu pevný materiál, podobné vlastnosti jako sutiny. Na konci času se zvyšuje tvrdost betonu a nezastavuje se ani pod vlivem vody. Jedná se o velmi hustý a pevný materiál, který má vysokou tepelnou vodivost, v tomto ohledu je nutné jej řádně zahojit.

Cladit je porézní materiál, který se vyrábí ve formě granulí nebo kuliček. Je vyrobena spalováním jílu ve speciálních rotačních pecích. Charakteristickým rysem expandované hlíny je, že každá koule má kůru hlíny nasáklé, takže snadno absorbuje vlhkost a udržuje ji sama v sobě. Tato vlastnost hraje významnou roli v zemědělství při pěstování plodin v hydroponii. Při budování takových vlastností nejsou příliš užitečné,v důsledku absorpce vlhkosti. Pro expandovaný jíl se vyznačuje nízkou tepelnou vodivostí, srovnatelnou s tepelnou vodivostí stromu, proto je jeho použití jako ohřívače nežádoucí, protože existuje mnoho materiálů s mnohem vyšší tepelnou vodivostí pro stejnou hodnotu.

Nyní o hliněném betonu. Použití expandované hlíny jako výplň betonu umožnilo získat velmi zajímavé a užitečné vlastnosti tohoto materiálu, díky kterému keramzitobeton získal velkou popularitu ve stavebnictví. Změnou množství plniva můžete získat beton různé hustoty. Nejběžnější hustota je od 1800 kg na metr krychlový. m do 500 kg na metr krychlový. m. Hustší jílovitý beton, čím těžší je a čím vyšší je jeho pevnost, díky které je z tohoto materiálu možné postavit budovu vyšší než z jiného stavebního materiálu, ale kvůli vysoké tepelné vodivosti potřebuje dodatečnou izolaci.

Výhody expandovaných hliněných bloků

\ t

Keramické bloky značně zjednodušují práci stavebníků. Keramické betonové bloky jsou obvykle větší než cihly, takže výstavba budovy trvá méně času a počet bloků je také menší než cihla pro stavbu stejné zdi. Tudíž menší tok řešení a tím i nižší pracovní náklady. Claydite bloky nejsou obvykle tak velké jako pěna a pórobetonové bloky, protože keramzitobeton je mnohem těžší, čím více bloku je, tím těžší je jej zvednout. Typicky expandované hliněné bloky produkují 20x20x40 cm

.

Keramické bloky mají několik výhod. Jedním z nich je snadnost a jednoduchost jejich výroby, což nenípotřebují drahé vybavení. Bloky lze provádět i doma, což logicky předpokládá, že náklady na tento blok by se měly snížit. Ale v naší společnosti, jako vždy, vyhraje a výhody ne koncový uživatel, a dokonce i výrobce, jak se logicky předpokládá, ale prodávající, ale tento problém není vůbec na aktuální téma.

Hliníkové bloky s vysokou hustotou jsou vhodné pro stavbu výškových budov. Keramzitové betonové konstrukce nepodléhají smrštění, nedeformují se a nevytvářejí praskliny během provozu.

Mají také vysokou propustnost pro páry a nepotřebují uspořádat speciální parotěsné zábrany. Paropropustnost tohoto materiálu je poměrně srovnatelná s propustností par z cihel.

V soukromé výstavbě je účelné používat lehčí jednotky ve srovnání s výškovou budovou. Jejich tepelná vodivost je podobná tepelné vodivosti stromu a díky hustotě je možné postavit 2-3 podlažní budovu se železobetonovými podlahami. V důsledku použití expandované hlíny ve stavebnictví se snižuje celková hmotnost budovy a snižují se úspory nákladů na komplexní základ a izolaci.

Výhodným rozdílem mezi hlínou a betonem z pěnového a provzdušněného betonu je to, že bloky jílditátoru se snadno ucpou a přilepí na běžné hmoždinky stejnými běžnými šrouby. To nelze říci o pěnovém pórobetonu, ve kterém nedrží a musí používat speciální spojovací materiál.

V některých regionechNaše země má mnoho minerálů, jako je jíl a vápenec. Je logické předpokládat, že v těchto regionech by měly být továrny na zpracování těchto nerostů a jejich výroba z expandované hlíny, cementu a expandované hlíny. Proto, než jdete do obchodu a zaplatit spravedlivé množství, musíte zjistit, zda můžete koupit tyto materiály přímo z továrny, bez pomoci zprostředkovatelů a jejich zákopy, což by mohlo výrazně snížit náklady na výstavbu. Bohužel, ve většině případů je koncový uživatel v nejvíce znevýhodněné pozici. Ale pořád to zkuste.

Nevýhody expandovaných hliněných bloků

\ t

Claydite má nedostatky, které nelze ignorovat. Problémy pro soukromé stavebníky vytváří mnoho faktorů. Jedná se především o nedodržování technologie výrobních bloků, nízkohodnotných surovin používaných ke snížení ceny výrobků a umlčování těchto skutečností. Proto je žádáno, aby se odtrhlo známé pověsti, že jakýkoli dobrý nápad může být na základě absurdního jednání přiveden k absurditě.

Při nákupu bloků z hliníku je nezbytné věnovat pozornost tomu, jak přesně jsou jejich velikosti zachovány. Vezměte blok do ruky a vážte alespoň přibližně, odpovídá stanovené hustotě. Například blok 20 x 20 x 40 cm by měl mít objem 16 tisíc metrů krychlových. Viz jeden krychlový metr obsahuje jeden milion kubických centimetrů. Pokud se rozdělíme na 16 000 milionů, zcela neočekávaně dostaneme 62 metrů krychlových a půl bloku v jednom kubickém metru. Je-li metr roztažené hlíny váží 500 kg, pak jeden blokváží 8 kg, což je příliš malé množství. A pokud jsou bloky duté, pak je vážíte ještě méně. V tomto případě je obtížné provést výpočet vzhledem ke složitosti přesného výpočtu objemu bloku.

Jak bylo uvedeno výše, struktura keramzitobetonnykh bloků bude snazší než budova postavená z cihel, ale obtížně ji postavit na lehkém základu. Proto i zde potřebujete správný výpočet.

Z keramzitobetonnyh bloků se doporučuje vztyčit tenké stěny s povinnou tepelnou izolací, protože při pokládání stěn vždy tvořily mosty studené.

Pokládka musí být okamžitě ošetřena izolačními materiály, protože její nepřítomnost může nepříznivě ovlivnit její trvanlivost.

Prostupnost vzduchu expandovaného hliněného bloku je slabší než cihla, ale s ohledem na vnitřní povrchovou úpravu stěn, to nevadí.

Izolace stěny z expandovaného hliněného betonu je žádoucí provádět na vnější straně budovy. Pro tento účel jsou vhodné desky z minerální vlny střední až nízké hustoty. Chcete-li správně vypočítat požadovanou tloušťku ohřívače, zkuste použít kalkulačku tepelného vodiče, pokud víte, jak to provést.

Jaké závěry lze vyvodit na základě vlastností bloků z hliníku?

Bloky z keramiky jsou vynikajícím stavebním materiálem široce používaným v praxi mnoha stavebníky, kteří si váží vysoké pevnosti a zároveň jsou kombinováni s relativně nízkou hmotností. Tento stavební materiál je založen na jeho fyzikálních a mechanických vlastnostechvlastnosti jsou překonány cenou a kvalitou zahraničních analogů, zejména pokud jde o pevnost, tepelnou vodivost, přesnost geometrických rozměrů.

A pokud se vám podaří tento materiál koupit přímo v závodě, bez účasti zprostředkovatele v ceně, bude to nejúspěšnější řešení pro stavbu domu pro dnešek!

Bloky z hliníku. Video