Chovatel chovatele kuřete: popis, retence a péče

Odvětví masných vajec v chovech drůbeže je pro své univerzální vlastnosti velmi oblíbeným průmyslem. Barnevelder je plemeno slepic, jehož popis mluví sám za sebe. Z nich můžete získat jak maso, tak vaječné výrobky. Udržet si ho doma je toto plemeno poměrně ziskové, ale u nás je to velmi vzácné. Pták je velmi nenáročný, produktivní a univerzální. Vzhledem k vzhledu barneveldersky kuřat, stejně jako ruské kostnaté plemeno, jsou považovány za velmi atraktivní.

Obsah
 1. Historie výstupu
 2. Popis vzhledu
 3. Produktivita
 4. Chovná pochoutka
 5. Podmínky zadržení
 6. Výhody a nevýhody
 7. Videa. Barnevelder: Chov kuřete

Historie výstupu

Toto plemeno se objevilo v Nizozemsku v XIX století. Chovatelé si dali za cíl získat takové ptáky, kteří by nesli vejce se skořápkou tmavé čokoládové barvy. Důvodem je skutečnost, že tyto produkty byly ve vysoké poptávce. Plně šlechtitelská práce byla neúspěšná, hlavně z ptáků, kteří vyráběli produkty se slupkou načervenalé barvy. Ve slepicích se objevila jasná barva peří se zapareným kanárkem. Neobyčejný vzhled z kuřat velmi populární a cenné.

Mezi předky plemene barnevelderskoy stojí brána, kohinhin, lanshan, rad-island a válečník indián. Konečná formace plemene nastala ve dvacátém století. Národní asociace uznala i kuřata v roce 1910s ním byly vyvinuty první standardy.

Popis vzhledu

\ t

Kromě ozdobných vlastností jsou slepice zajímavými fyziologickými ukazateli. Ptáci mají široké, mírně oválné tělo. Poměr délky k šířce je 3: 2. Středně dlouhý krk je zdoben výraznou hřívou. Hřbetní tělo je také středně velké a mírně zvednuté dozadu. Prsa jsou mírně zakřivená, široká. Křídla těsně přiléhají k tělu.

V kohoutcích ocasu s rovnoměrně rostoucím peřím je délka odlišná (vysoká nebo střední vysoká), v ocasech kuřecí krajky, mírně otevřená k základně. Vzhledem k nízkému umístění žaludku, ptáci se zdají být docela široký. U slepic je břicho měkké na dotek a zpravidla dobře vyvinuté. Vedoucí střední velikosti.

U tohoto plemene je jedinečná barva ptáků jedinečná. Peří s dvojitým okrajem. Většinou hnědočervená barva má černý okraj. Vzhledem k tomu, že zelený příliv má další tmavý proužek, jsou barnevelders majiteli neobvyklého obleku.

Ocasní pera v černých kohoutech a v kuřatech - krajka s černými špičkami. U některých jedinců je hnědočervený oblek nahrazen modrým oblekem. Ptáků lze nalézt:

 • s barvou turpotu;
 • černá;
 • kuřata, ve kterých je okraj stříbrné barvy.

Navzdory takové rozmanitosti barevných variant klasického obleku? je to modré a nahnědlé.

Chov používá kuřata, která splňují normy, i když jsou minimálníodchylka Existuje řada vad, ve kterých ptáci chybí v chovném stádě:

 • hrudník není dostatečně široký;
 • zeslabený exteriér;
 • mícha není dostatečně široká nebo krátká;
 • peří má nesprávnou strukturu;
 • zploštělé ocasní peří;
 • přítomnost peří na končetinách;
 • oční bulvy jsou pokryty smaltem.

Výrobní vlastnosti

\ t

Barnevelder? Plemeno slepic, jehož popis je uveden v článku? je univerzální a patří do směru konzumace masa. Ptáci dostávají dietní masné výrobky, stejně jako vejce. Dospělé kuře váží 2,4 - 2,8 kg, průměrná hmotnost kohouta 3 - 3,5 kg.

Mladí lidé začínají snášet vejce od sedmého měsíce. Je možné získat asi 180 vajec ročně u kuřat s vysokou nosností a od jednoho ptáka. V zimě se produktivita prakticky nesnižuje. Jedno vejce váží více než 70 gramů.

Chovná pochoutka

\ t

Chovatelé drůbeže zabývající se chovem plemene barnevelderskoy, říkají dobré přežití hospodářských zvířat. Inkubační materiál může být vystaven dlouhodobému transportu, s výhradou řádných podmínek. Z nakoupených vajec vykazují kuřata 76-91%, a pokud jsou vejce získána ve vlastní ekonomice, pak toto číslo přesahuje 95%. Je důležité vědět, že skořápka je dostatečně silná, a proto se někdy vyskytují problémy s násadovými kuřaty. Procento oplodněných vajíček je přibližně 80%.

Pokud jsou kuřata řádně krmena a chována, nepřinesou svým pánům problémy. Je lepší použít jako hlavní krmivo pro smíšená krmiva pro malá zvířata.Peří vypadá velmi brzy, a od té chvíle představovat roztříštěné ovesné vločky. Aby se zabránilo stříkání, je vhodné umístit nádobu s popelem nebo smíchat s krmivem aditivum s obsahem síry. Doporučuje se zavést takové doplňky v okamžiku přechodu z krmiva „Start“ na více krmiva pro dospělé nebo v době vstřikování.

Ve dvoutýdenním věku se organismus mladých považuje za silný a provádí se prevence kokcidiózy se speciálními přípravky.

U dospělého ptáka lze vypustit na vycházkovou plošinu, kde bude ráda jíst zelenou trávu a různé druhy hmyzu, jíst a zeleninu. Barnevelderska plemeno se vyznačuje klidnou povahou, malou zvědavostí a kuřata jsou snadno zkrocená.

Ptáci raději tráví noc na kopcích, milují stromy. Druh je mrazuvzdorný, ale zároveň je nutné udržovat v místnosti teplotu nejméně +5 ° C.

Pokud jsou malé mrazy, pak mohou být slepice vypuštěny na procházky. Při instalaci dodatečného osvětlení do slepičího domu slepičích vajec lze získat i se snížením denního světla. Jedno vejce váží v průměru asi 60 gramů, ale když se ptáci krmí nesprávně, začínají ptáci tuk, což zvyšuje váhu vaječných výrobků (80 gramů), ale zároveň kakaca bobtná tukem. To vede k smrtelným účinkům mezi kuřaty, které nelze slyšet. Nedoporučujeme ponechávat krmítka naplněná jídlem ve volném přístupu.

Podmínky zadržení

Je uvažováno plemeno Barnevelderskaobsahově a kultivačně nenáročně. Hlavní věc je poskytnout kuře s křivým prostorem s plotem a uzavřeným vrcholem, který pomůže zabránit letícím ptákům. Pokoj je postaven poměrně prostorný, malý na výšku a je vybaven dobrým osvětlením. V hnízdě v hnízdě a hnízdě by neměl být úsek. Obsah vlhkosti nesmí překročit 70%.

Je důležité nezapomenout na dostupnost krmítek, konzumentů, nádob na štěrk. Kuřata jsou nenáročná na jídlo, bude ráda jíst zelenou hmotu a obilná zrna.

Tenisky vyžadují použití vápníku pro pokládání vajec. Minerální hnojiva musí plnit ztráty tak důležitého stopového prvku:

 • kostní moučka;
 • měkkýše;
 • Plátky vaječných skořápek;
 • odpad z odvětví rybolovu.

Při neexistenci takových doplňků se vyskytují problémy s skořápkou vajec nesoucích kuřata. Krmení může být smícháno s krmivy nebo rozptýleno po celé ploše nebo přidat další zdroje vápníku.

Doporučuje se, aby při chovu kuřat Barneveldersky, když žijí v buňkách, začaly problémy s končetinami. Podlaha je pokryta podestýlkou, podle potřeby ji vyčistěte, nahlaste novou nebo ji zcela změňte.

Správné trávení ptáků vyžaduje štěrk a písek. Je to právě s nimi, a to zejména v zimních pokojích. V létě na hřišti najdou kuřata všenezbytné.

Napájecí zařízení s čistou a sladkou vodou by měla být udržována konstantní.

Výhody a nevýhody

\ t

Každé plemeno má své plusy a minusy, barneweilers nejsou výjimkou.

Mezi pozitivní vlastnosti patří:

 • kuřata jsou nenáročná na držení;
 • produktivní vlastnosti jsou vysoké;
 • vaječná skořápka má krásnou barvu;
 • plemeno patří univerzální;
 • vzhled;
 • kuřata s laskavým a klidným charakterem.

V plemeni není mnoho nevýhod:

 • ptáci se pomalu pohybují v důsledku problémů s pohybovým aparátem;
 • vyžaduje velký volný prostor.

Videa. Barnevelder: Chov kuřete