Cihlová kamna pro koupel

Cihlová kamna pro koupelse nachází 30-40 cm od dřevěných konstrukcí a stěn. Pokud jsou chráněny fólií a azbestem, zabraňují náhodnému zapálení, lze tuto vzdálenost snížit.

Pro pokládku použité pece byla použita velikost červených cihel, má správný tvar, rovné úhly a plochy, které nemají praskliny ani jiné vady. Typicky se používá materiál s pevností v tlaku 75 až 150 kg /cm2, hustotou 1700-1850 kg /m3 a hmotností 3,6-3,8 kg. Kvalita může být zkontrolována následovně: dobře vyhořelá cihla při klepání dává zvonění zvuk Nezařízené cihly pro zdivo nelze použít. Je uznáván pro bledě růžový a ohlušující zvuk. Kromě toho není nutné použít silikátovou cihlu, dutinu a štěrbinu, protože nevytváří rovnoměrný ohřev a během operace se postupně zhroutí. Je třeba poznamenat, že odborníci nevadí použití cihel ze starých kamen a stěn, pokud, samozřejmě, jsou silné a silné, nemají žádné praskliny, ale nejprve je třeba vyčistit roztok a saze.

Obsah
 1. Řešení
 2. Jak umístit cihlovou pec na koupel
 3. Montáž pecí
 4. \ t

Řešení

Pro pokládku pece v lázni je zapotřebí roztok jílu a bahna, a pokud potřebujete omítky, pak se provádí směsí jílu, vápna a písku v poměru 1: 1: 4.

Na začátku práce by měl být materiál připraven: suchý granulovaný písek je proset, neměl by být malý a lepkavý.Hlína je předem namočená, a pokud je zmrzlá, v zimě ležela na čerstvém vzduchu. Je zaplaven stejným objemem vody po dobu dvou nebo tří dnů. Připravenost je kontrolována otíráním kovovými oky malými buňkami, a pokud je to nutné, přiveďte do stavu husté zakysané smetany.

Roztok je smíchán s deskou, a pokud je na něm tenká vrstva, pak by měl být přidán jíl, a pokud prsa - písek. Roztok písků a jílu se považuje za vhodný, pokud leží naplocho.

Příprava směsi - velmi důležitý úkol, vzhledem ke své kvalitě, závisí na pevnosti zdiva a provozní době pece.

Jak dátcihly do vany

Lisování pece začíná základem. Je poháněn hydroizolací, která je umístěna na povrchu základu. Před tím je každé cihlové sousto ponořeno do vody po dobu 15 sekund - to se provádí pro vyplnění pórů. Za prvé, na úroveň podlahy se používá cementová písková malta, vyrobená v poměru 1: 3, a výše je již vyžadována citlivé na hlinku. Při pokládce základů udělejte další vrstvu hydroizolace. Základ, v místě požárních dveří, uspořádal plech.

Před pokládkou pece do lázní musí být každá řada cihel nejprve "suché". To vám umožní vyzvednout výrobky vhodné velikosti pro vytvoření švů stejné tloušťky. Tyto švy by měly být malé, ne více než 5 mm.

Každý řádek začíná od rohu a při pokládání série je třeba dodržet následující postup:

 • Na stěrce se shromáždí potřebné množství roztoku, položí semísto, kde budou cihly umístěny a pečlivě zarovnány. U každé cihly by mělo být množství roztoku přesně stejné.
 • Pečeme několik vteřin ponořený ve vodě a tento roztok naneseme.
 • Pokládaná cihla se vysráží lehkými zdvihy hladítka, aby se dosáhlo požadované tloušťky švu.
 • Pelyněk je sbírán šnekem na obou stranách cihel, což je mimořádné řešení, a to zejména na vnitřní straně.
 • Vezměte roztok znovu a umístěte jej na místo, kde budou instalovány další cihly, jemně vyrovnejte směs a zakryjte ji svislou stranou dříve položeného cihly.
 • Další cihla je navlhčena a na jejím okraji je nanesena tenká vrstva jílu.
 • Takto připravené cihly se umístí na místo tak, aby meze potažené roztokem byly navzájem chráněny.
 • Fouká ruce a ramena stěrky, přenese tloušťku švu na požadovanou tloušťku a extra roztok se vybere ze dvou stran stěrkou.
 • Jsou-li všechny tyto úkony prováděny velmi pečlivě, můžete získat vynikající hustotu a naplnit švy roztokem. To bude nejlepší zárukou trvanlivosti a těsnosti zdiva. Po projetí každé řady byste měli zkontrolovat vodorovnou úroveň a popruh. Rovná linearita se stanoví nastavením sklonu v rozích pece nebo použitím dobře zaoblené rovné kolejnice.

  Stohovací řady, musíte nutně provádět obvazové cihly: všechny svislé švy musí být pokryty cihlami, umístěnými v řadě výše. Kombinace nemůže být povolenasvislé švy v každém případě.

  Instalace pecí

  \ t

  Současně s pokládkou zařízení pro montáž: mřížky mřížky, dveře, žaluzie, možná nádrž na vodu. Mřížka je uspořádána v otvoru ohniště tak, aby na všech stranách byl prostor 5-6 mm, takže bude zajištěna volnost tepelné roztažnosti. Podvulnuyu a požární dveře jsou upevněny v cihlovém zdivu pomocí měkkého drátu, položením jeho konců do švů a z horního krytu ocelovým páskem, je bezpečně připevněn ke dveřím. Obvodové dveře jsou obloženy pruhy azbestu nebo azbestu a položeny na roztok. Pokládka cihel v řadě začíná od dveří, je dobře pokládána do řady pecí.

  Při instalaci nádrže na vodu, na jejích stranách položte vrstvu azbestové směsi, která poskytuje volnost tepelné roztažnosti. Pokud se tak nestane, při zahřátí se nádrž rozšíří a v peci se mohou vytvořit praskliny.

  Pečlivě zpracovávejte místa, kde kouřová trubka prochází stropem a střechou. Pokud se používá kovová nebo azbestová cementová trubka, pak jsou tyto plochy pokryty tepelně izolačním materiálem: komínem z minerálních vláken kolem komína a chránící ho shora od fólie nebo cínu. Je lepší pokrýt kovovou trubku vrstvou tepelné izolace a chránit ji fólií nebo tenkým pozinkovaným plechem. V místě, kde potrubí směřuje na střechu, udělejte kovovou zástěru a nahoře musí vytvořit kovový uzávěr chránící před atmosférickými srážkami.