Cihlová keramická dlažba - vlastnosti, výhody, cena keramické cihly

Různé materiály pro konečnou úpravu jsou dnes používány při stavbě různých budov. Stavební technologie se dynamicky posouvají kupředu, ale klasická cihlová obkladová keramika zůstane vždy módní a oblíbená díky svému vzhledu, bohaté paletě barev a množině technických výhod.

Obsah:

 • Stručně o cihlách
 • Cena a ceny
 • Tipy před nákupem
 • Je to vždy poptávka po výstavbě budov soukromého sektoru, stejně jako při výstavbě průmyslových a civilních staveb. Tento materiál se liší od ostatních typů keramických cihel čirými plochami, homogenní barvou, vhodností pro vnější práci a krásným vzhledem.

  Hlavní výhody jsou:

  • Dobrá pevnost - odolává statickému zatížení 100 až 300 kg na čtvereční centimetr.
  • Odolnost proti přírodním jevům a ultrafialovému záření, mrazuvzdornost.
  • Nízká absorpce vlhkosti (ne více než 6%).
  • Široká paleta barev, bohaté textury, různé reliéfy.
  • Vysoká životnost - tento plášť nebude trvat méně než dvacet let.

  Tento stavební materiál je rozdělen do tří typů: kámen, fasáda a tvar. Lícová cihla má zpravidla správný tvar a hladký povrch. Krb má stejný tvar jako přední, ale má na vnější straně výkres. Určeno výhradně pro úpravu krbů. Tvarovaná cihla má nesprávný tvar: půlkruhový, hranatý a tvar P. Jeho velikost je 250x120x65 mm, šířka může býtsnížena na 85 mm. Experimentování se složením hlíny, regulace času a teploty pečeně, výrobci si různé barvy.

  Na čem závisí cena?

  Trh stavebních cihel funguje na malých úrovních obchodních příplatků, takže od dodavatelů by se neměly očekávat výrazné slevy, jejich maximální úroveň by se mohla pohybovat kolem 5%. Pokud vám bude nabídnuta cihla za ceny nižší než 10-15%, pak jste na to velmi opatrní. Jedná se zpravidla o výrobek nízké kvality nebo o zbytky vázaného produktu od loňského roku.

  Cena dováženého výrobku může zahrnovat náklady na dopravu, fiskální a jiné náklady, takže cena za něj bude o něco vyšší. Cena tohoto výrobku se může pohybovat od 10 do 30 rublů za kus, v závislosti na kvalitě, barvě a struktuře výrobku.

  Příklad zděné keramické cihlové budovy

  Několik návrhů, jak si vybrat:

  1. Pečlivě zkontrolujte, zda je povrch hladký a rovný. Ujistěte se, že v těle cihel nejsou žádné vápenaté vměstky. Také zkontrolujte, zda čipy.

  2. Zkontrolujte jeho specifikace (pevnost, mrazuvzdornost) podle názvu značky, obraťte se na manažera nebo prodejce. Pro pevnost je tento typ obložení rozdělen do tříd M75-M300 (obrázek znamená přípustné zatížení v kg na cm2). Odolnost proti mrazu je určena značkami F15 - F50, čím vyšší je hodnota, tím snáze bude plášť snášet teplotní rozdíly.

  3. Když narazí na cihlu, zvuk musí být hluchý.

  4. Věnujte pozornost tepelné vodivosti výrobkuTento faktor přímo závisí na vašem pohodlí a vnitřním klimatu bydlení. Čím více v cihlové dutině (od 13 do 50%), tak je teplejší.

  Při zpracování je důležité sledovat složení a kvalitu roztoku, svislé úhly, vodorovné zdivo, rovnoměrnost zdiva (cca 10 mm) a barvu. Cihly různých stran se mohou lišit v barvě. Rozdíl v barvách však lze použít i v jeho prospěch, což dává struktuře žádnou vlastní hloubku. Hlavní je správně distribuovat tmavé a světlé tóny.