Cihlová pec je kamna na dřevo

Práce trouby je zcela zaslouženě nazývána uměním, protože vyžaduje zvláštní dovednosti a znalosti. Troubu je možné vyrobit podle všech pravidel pouze pečlivým studiem návodu a uspořádání zdiva.

Pálená kamna na ohřev dřeva

\ t

Pokud se rozhodnete vyzkoušet si komín a nechcete se dopustit chyb, dodržujte pracovní pravidla a výběr potřebného materiálu. Aby nedošlo k problémům s požární kontrolou, je nutné vědět, že komíny a kamna jsou instalovány v souladu s SNiP 41-01-2003.

Obsah
 1. Typy pecí
 2. Materiály a nástroje pro práci
 3. Instrukce o uspořádání pecí
 4. Sušení pece
 5. Co je třeba předvídat?

Druhy pecí

Existuje velký počet návrhů kamen. Jsou velké nebo malé. Který z nich si vybrat - bude do značné míry záviset na ploše domu, který ho zahřeje, a na místě jeho vybudování. Mezi nejznámější patří holandská, švédská a ruská kamna.

Ruská pec

Švédská pec

\ t

Holandská trouba

Účelem pece je rozdělení na vaření, ohřev a ohřev. V oblastech, kde není plynové topení, je někdy jediným zdrojem tepla v zimě pouze pec, takže jsou dnes populární. Mělo by však být poznamenáno, že pece a krby kladou důraz nejen na to, kdy jsou potřeba, ale také na příznivce pohodlí a tepla.Dům je zázračný tvor.

Volba místa pro instalaci pece

Důležitý je také výběr prostoru pro zařízení této budovy. Nejčastěji je pec uspořádána blíže ke vstupu z místnosti, v blízkosti hlavní stěny budovy. Mělo by stát tak, aby teplo z předních dveří vytvořilo závěs chladného vzduchu a místnost rovnoměrně zahřálo.

Důležitou podmínkou v lokalitě je dostupnost všech jejích zdí, je nutné sledovat jeho provozuschopnost, čištění a čištění.

Materiály a nástroje pro práci

Před zahájením prací je nutné připravit všechny materiály a nástroje pro zdivo, aby nemusely být od procesu rušeny.

Nástroje

co potřebujete k práci

1 a 2. - Kladiva jsou potřebná k dělení na části cihel a děr v zdivu.

3 - Pro všechny práce s roztokem betonu nebo hlíny se vyžaduje stěrka (stěrka). Řešení pomocí stěrky je naskládáno na cihlu a je také vybráno k přebytku.

4 a 5. - Trusování na zařízení pece je nezbytné pro hutnění půdy v místě, kde je uspořádána její konstrukce.

6. - Kladiva-kopy jsou potřebné k rozdělení cihel na několik částí a jejich oříznutí.

7 a 8. - Blikání je určeno k utěsnění roztoku ve švech a přidání zdiva do jasnosti obrazu. Pomáhají, aby švy byly klouzavé nebo konvexní, obdélníkové, kulaté nebo dvouřadé. S tímto nástrojem, navlhčeným ve vodě, strávíte na neslazeném roztoku ve švech, bez jakéhokoliv úsilí. Po každémBarvení se z roztoku odstraní.

9. - Rozpustná lopatka - bez tohoto nástroje není možné bez řešení vaření zdiva.

10. - Kromě toho musíte mít nástroje pro kontrolu přesnosti zdiva a jeho vertikální - to je hliníkové a dřevěné pravidlo, svah, náměstí, úroveň, ruleta a skládací metr.

Materiály

Je snadné odhadnout, že v závislosti na kvalitě vybraného materiálu závisí provoz pece a její životnost. Proto by neměly být spaseny.

 • Žáruvzdorné cihly - jejich množství bude záviset na Vámi zvolené konstrukci pece. Tento materiál je poměrně ostrý, a proto musí být při manipulaci velmi opatrný.
 • Cihla Chamotte je nezbytná pro ohniště. Obvykle dost 40 kusů, ale jeho množství je také nutné počítat, spoléhající na zvolený design. Je odolnější a odolává teplotám až 1500 °. Pro tuto část trouby nemůžete použít jiný typ cihly, protože se nebude dostatečně zahřívat, a proto vytápět místnost. Kromě toho se rychle zhroutí z vysokých teplot.
 • Malta se vyrábí na bázi jílu. Odborníci radí používat borovichevsky řešení, to zahrnuje přidání žáruvzdorné směsi, ale je možné použít a běžné hlíny odpovídající odrůdy.

Nutné pro provoz litinových dílů

\ t
 • Litinové prvky pece: vařič, ohniště a podvodní dveře, mřížky (mřížka pro ohniště avyhodit do vzduchu), západky a také dveře pro čisticí komoru.
 • Kovová nádrž pro ohřev vody (pokud je součástí konstrukce vařiče).
 • Ocelový drát pro upevnění litinových částí konstrukce.

Pokyny pro instalaci pece

 • První věc, kterou je třeba učinit při zahájení pece, je připravit místo. Půda pod ní musí být dobře zpevněná drceným kamenem a opatrně zastrčena. Na ní je uspořádána vrstva písku, pak výztuž a bednění.

lití základu

 • Nadace je založena. Bez ní je nemožné udělat, protože konstrukce pece je poměrně masivní, takže ji instalujte na podlahu nebo jednoduše na tlumené půdě nemůže. V bednění se nalije beton a zploští.

Zpravidla se založení jámy provádí bezprostředně při stavbě domu, ale lze to udělat i později. Je-li podlaha dřevěná, je třeba snížit požadovanou plochu a uvolnit místo.

 • Pokud jsou kamna umístěna v blízkosti dřevěné stěny, musí být mezi nimi položena izolace. Měla by být šetrná k životnímu prostředí a při zahřívání nevyzařovat toxické výpary. Mezi tyto materiály patří: azbest, kov-nerezová ocel, žáruvzdorná sádrokartonová deska, sklolaminát, přírodní kámen atd.
 • Po nalepení betonového základu je nejlepší dát jeden nebo dva plechy střešní krytiny na základ, bude sloužit jako vynikající hydroizolace.
 • Dále začíná úředník. Pro každou konstrukci kamna existuje zvláštní schéma,které by měly být dodrženy, položením každé řady cihel. Pokud je koncipována malá holandská trouba, bude fungovat následující schéma.

Holandský plynový sporák

 • Práce na peci je velmi zodpovědná a pokud ji vezmete poprvé, měli byste být vyškoleni. V návaznosti na schéma, složte alespoň polovinu celého návrhu bez použití řešení, abych tak řekl, suché. Teprve když pochopíte složitost řádků, teprve potom můžete začít s řešením.
 • Aby se zachovaly stejné úhly a ideální vertikální struktura, musíte nutně používat svahy, rohy a úrovně. Úhly, sloupy a spoje musí být položeny po letech osvědčeného schématu:

Uspořádání úhlů a spojů

 • Když začnete hlavní práci, každý řádek je stále položen do sucha, aby zachytil cihly ve velikosti, a je-li to nutné, upravte je. Současně zvážit, jak uspořádat sérii.
 • Vždy začněte počítat od rohu. První položená cihla by měla blokovat spáry dolní řady.

Začátek zdiva

 • Kvalitní zdivo na řešení vychází, je-li hlína, aby se nepoškozené vrstvy, je dobré ji pěchovat.
 • Podle tohoto schématu, dosahujícího řady, na které jsou namontovány dveře, a roštu jsou upevněny pomocí ocelového drátu.

instalace dvířek ponorných

montáž dveřních šroubů

 • Dále proces probíhá podrobně, přičemž je vyobrazen na obrázku. Přibližně v sedmé řadě je instalována mřížka pece a její dvířka. Výklenek ve tvaru za roštem je naplněn roztokem jílu.

Montáž dvířek pece

Příslušenství dveří pecí

Nezapomeňte, že pec je opatřena silikátovými cihlami. Po dohodě jsme pokračovali v práci podle schématu.

 • Při výrobě trouby s varnou deskou musíte být opatrní, která řada má být uzavřena. Je lepší dát ho na kovový roh, přivařený v rámu, ve velikosti panelu.

Instalace varné desky

 • Zaměření na toto vertikální schéma je viditelné tam, kde jsou instalovány dveře pro čištění.

Řezání trouby od společnosti Vertikal

 • Dostaňte se také na řádek uvedený v grafu výkresu, nainstalujte nádrž na vodu (je-li součástí dodávky). Je také uspořádán na ocelových pásech. V každém provedení je na různých úrovních.
 • Komín může být vyroben z cihel nebo nerezové oceli. Měla by mít velikost komínového otvoru pece, který je instalován západkou. Kolem této stavby je uspořádáno bednění a je vyplněno betonovou směsí.

Montáž potrubí do pokládky

 • Je-li strop dřevěný, je nutné instalovat plech, kterým bude trubka procházet. Pak troubajde nahoru několik řádků ke stropu, takže si můžete udělat přechod mezi zeměmi. V něm je trubka vystavena protipožární minerální vlně a potrubí je zobrazeno v podkroví. Pak je zobrazen na střeše a utěsněn tmelem.

Potrubí procházející stropem

 • Je-li trubka položena z cihly, musíte se striktně řídit pravidly zdiva z rohů a udržovat otvor komína po celé výšce potrubí.

Zajímavé instrukce o pokládání cihlové pece naleznete na následujícím videu:

Vysoušení pece

Po dokončení práce musí být trouba dobře vysušena.

 • K přirozenému sušení dochází během 6-8 dnů. K tomu otevřete všechny dveře a západky. Pro aktivaci procesu můžete umístit žárovku na 200 W do pece po celou dobu sušení.
 • Dále se jedná o nucené sušení. To se provádí pomocí suchého palivového dříví pro všechny otevřené dveře a západky, s výjimkou palivového dříví. Tento proces se provádí denně po dobu 8-10 dní v následujícím systému: první den se spálí nejvýše 2-2,5 kg ohně, další dny se přidají na 1 kg.
 • Když po 2 - 4 hodinách nedochází ke kondenzaci na dvířkách, je pec považována za suchou a lze použít ohřívač s regulací s použitím velkého množství palivového dříví.
 • V případě trhlin po ovládacím ohniště, nespěchejte, abyste je ihned položili - je třeba zjistit, jak bude postup probíhat během 3-5 měsíců. A teprve potommusíte opravit potřebná místa.

Co mám předvídat?

Báječně, když je dům teplý a útulný, ale musíte se ujistit, že krb nebo kamna nejsou zdrojem nebezpečí:

 • tak, aby oxid uhelnatý nepronikl do domu, je nutné zkontrolovat těsnost zděných spojů;
 • Vzhled kouře v místnosti během tavení pece hovoří o špatně dobrém ponoru - příčinou může být ucpaný komín nebo uzavřená západka. Aby se tomu zabránilo, je třeba komín vyčistit jednou ročně.

Správný provoz a pravidelná údržba tohoto milovaného mnoha budov - záruka, že to nebude zdrojem nebezpečí, a váš dům bude vždy teplý a pohodlný.