Co by mělo dítě hrát pro různé děti: příklady interiérů s fotografií

Možnosti malého bytu neumožňují vždy přidělit oddělené pokoje pro všechny děti. Často musí být drženi v jedné místnosti a snaží se řádně uspořádat prostor. To je snadné udělat, pokud v rodině vyrostou dva chlapci nebo dvě dívky. Jak by však měla být navržena dětská hra pro děti narozené v různých zemích? Je těžké odpovědět na tuto otázku i pro profesionální návrháře. Co lze v této situaci udělat? Zde je několik užitečných tipů.

ObsahPozitivní pravidlaFyzikální nuance Pravidla příslušného územního členění a možnosti dispozičního řešeníVýběr nábytku

Obsah
 1. Důležitá pravidla
 2. Psychologické nuance
 3. Pravidla územního plánování a možnosti plánování
 4. Výběr nábytku
 5. Závěr

Důležitá pravidla

K vyřešení problému je třeba správně zaměřit důraz a vzít v úvahu:

 • Psychologické nuance.
 • Pravidla zónování.
 • Doporučení pro výběr nábytku.
 • Možnosti stávajícího plánování.
 • Podrobněji se zabýváme každým bodem.

  Psychologické nuance

  Psychologové jsou přesvědčeni, že dítě pro chlapce a dívku musí nutně sestávat ze dvou jednotlivých zón. Je třeba se snažit vše naplánovat tak, aby pro každé dítě vytvořil osobní prostor a zároveň ponechal prostor pro společnou interakci. Odborníci se domnívají, že pouze to bude možné zachovat "mír" a "mír" v rodině, ve které se blížístaré děti

  Kompetentně naplánovaná dětská místnost pro děti

  Skutečnost, že se bratr a sestra pokoušejí vytvořit hierarchii, zasahují do toho, co dospělý jednoduše nemůže. K dekoraci místnosti bude třeba vzít v úvahu dominantní postavení jednoho dítěte. Zároveň je však nutné, aby druhé dítě vytvořilo malý osobní prostor, ve kterém se bude cítit jako spolehlivá pevnost. To by se podle psychologů mělo stát měřítkem pro vnitřní plánování.
  Článek v tématu: návrh dětského pokoje pro dva chlapce.

  Pravidla inteligentního zónování a možné možnosti plánování

  Aby byl dětský pokoj pro různé děti co nejpohodlnější, musí být uspořádány čtyři zóny:

  • Místo na spaní.
  • Místo pro uložení osobních věcí.
  • Obecná pracovní oblast.
  • Celkový herní prostor


  Pokud děti vyrostou v rodině s malým rozdílem ve věku a dostanou největší místnost a v oknech je dostatek místa, doporučuje se, aby se pro ně oběma dětem uspořádal pracovní prostor. Pokud je okno malé a poblíž, bude schopno vybavit pouze jedno pracoviště, stojí za to dát ho "vůdci". Ve dvojici, kde je velký rozdíl mezi dívkou a chlapcem ve věku, tento prostor odjíždí od mladšího dítěte: usíná rychleji, starší neznepokojuje dítě neustálým chodením kolem a tam.

  Téměř vždy se dětské pokoje pro různé děti vizuálně odlišují s různými dekoracemijednotlivých zón. Pomocí "chlapce" a "dívčího stylu" je to snadné. Kromě toho, oddělení zón je podporováno knih police, vysoké obrubník, lehké přenosné obrazovky. Odborníci doporučují tento limit kolmo k délce boční stěny. Zde je návod, jak je fotografie zdola. Poté může být celá pracovní oblast umístěna podél protější stěny.
  . V tomto případě se lůžka zvednou podél dvou protilehlých stěn a mezi nimi stůl u okna. Ti, kteří jsou připraveni na radikální změny, mohou být poučeni, aby vztyčili kloubové konstrukce, aby vytvořili druhé patro.

  Jak psychologové, tak zkušení návrháři souhlasí s tím, že palandy neporušují pravidla organizace osobního prostoru. To je nejlepší zonace možnost pro malé místnosti.

  Výběr nábytku

  \ t

  Při výběru nábytku nelze řídit osobním vkusem. Je nutné vzít v úvahu věk dětí.

 • Moderní dětský nábytek pro děti různého věku do čtyř let by měl být lehký a bezpečný a neomezovat prostor pro plazení.
 • Pro děti starší 4 let potřebujete praktický, pohodlný nábytek, bez ostrých rohů, vyrobený pouze z materiálů šetrných k životnímu prostředí.
 • Ve věku 11 let si děti začnou rozvíjet svůj vlastní vkus. Je třeba vzít v úvahu. Nábytek si vybereme tvrdě, že se dítě může pohybovat a měnit interiér podle své nálady.
 • Závěr

  Jak vidíte, dětské pokoje pro různé děti jsou zpracovány různými způsoby. Samozřejmě, jako kdyby kompetentní zohlednění výše uvedených doporučení, ani územního členění nebylo učiněno, vyhněte se konfliktům mezi synem a dcerou. Proto je důležité naučit je hledat kompromis, používat navrhovaný prostor a vzájemně se respektovat.

  Původní dětský pokoj se dvěma lůžky

  Uvědomte si, že realizovat vizuální barevné oddělení soukromých zón je možné pouze v prostorném pokoji. S velkým rozdílem ve věku je nejlepším místem pro mladší dítě. Potom má starší oblast velkou plochu. U velmi malých dětí je lepší instalovat palandy a zvolit funkční nábytek, který lze snadno přeměnit.