Co dává přídavek změkčovadla do potěru pro teplou podlahu

Obsah

 • 1. Video o vaření potěru pro teplou podlahu
 • 2. Princip fungování skladu
 • 3. Výhody doplňkové látky
 • 4. Typy změkčovadel
 • 5. Aplikace řešení

Téměř všechny systémy teplé podlahy, které jsou obzvláště oblíbené mezi vývojáři, jsou určeny pro stohování. Výkon hotového systému závisí na tom, jak kompetentně je tato fáze prováděna. Je důležité vědět, že tradiční betonová směs není vhodná pro pokládku na vytápění. K tomu není dostatek plastů a trvanlivost. Pro zlepšení vlastností betonu a pro praktické použití pro nátěrový systém, použijte změkčovadlo pro teplou podlahu.

[zpět na obsah]

Obsah
 1. Video o přípravě potěru na teplou podlahu
 2. Princip fungování skladu
 3. Výhody doplňkové látky
 4. Typy změkčovadel
 5. Použití řešení

Video o vaření pro teplou podlahu

[zpět na obsah]

Princip fungování skladu

Jakékoliv změkčovadlo - komplexní složení, které obsahuje sadu látek, které mění vlastnosti betonové směsi. Když je přidán do roztoku, vytváří pevný úchop s částicemi cementu, čímž se zvyšuje pevnost hotového potěru. Navíc aditivum minimalizuje objem a množství vzduchových pórů, což umožňuje cementu, aby byl více hustě a rovnoměrně rozložen po povrchu. Změkčovadlo tak vyvolává tzv. Samozhutnění betonunátěr se stává trvanlivější a pružnější.

Tyto vlastnosti jsou nezbytné pro teplou podlahu. Zvláštní provozní podmínky s konstantními teplotními odchylkami vedou k praskání a zničení "normálních" spojek. Neexistují žádné takové problémy pro zakrytí přidáním změkčovadla. Kromě toho, zvyšující se homogenita směsi umožňuje přidávat do ní méně vody, což činí řešení pohodlnějším v procesu stohování.

Změny změkčovadla pro lepší výkon betonu

[zpět na obsah]

Výhody doplňkové látky

\ t

Látky přidávané do betonové malty pro pokládku teplých podlahových vazeb mají nesporné výhody:

 • Zvýšení rozpustnosti betonové směsi. Současně se snižuje množství přidané vody, což má pozitivní vliv na proces lepení betonu.
 • Zvýšení pevnosti hotového potěru.
 • Zabránit korozním procesům na komunikačních konstrukcích a armaturách.
 • Zvýšit hustotu potěru v důsledku posunutí z roztoku vzduchových bublin, což umožňuje vytvrzování zvýšit tepelně izolační vlastnosti směsi a tím zvýšit účinnost topného systému.
 • Snižuje dobu schnutí roztoku.
 • Zvyšuje plasticitu betonové směsi, díky čemuž je odolnější vůči prasklinám, je vhodný pro pokládání a umožňuje kvalitativnější uzavření uloženého systému vytápění.
 • Zvyšuje celkové pokrytí, což umožňuje šetřit spotřební materiál.

Napětí se změkčovadlem je mnohem jednodušší instalovat

.

[zpět na obsah]

Typy změkčovadel

Průmysl vyrábí přísady různých typů. Na trhu najdete suchá a kapalná změkčovadla, jakož i speciální vyztužovací vlákno polyamid. Každá z těchto kompozic má speciální vlastnosti, mezi něž patří například urychlení procesu vytvrzování potěru, zlepšení jeho plasticity nebo zvýšení odolnosti nízkých teplot, což umožňuje pracovat s roztokem při poklesu teploty pod nulu.

Výběr změkčovadla by měl být založen na typu instalovaných teplých podlah a podmínkách jeho pokládky. U vodní podlahy se nejčastěji používá přísada, která zabraňuje tvorbě dutin v roztoku, což nepříznivě ovlivňuje chod systému. Rovněž bude nutné zvýšit plasticitu a pevnost šroubů, což by mělo zabránit možnému mechanickému poškození potrubí. Pro nejlepší "obálkový" design by měl být roztok silný a zároveň velmi elastický.

Vyrobené plastifikátory ve formě kapalin, suchých směsí a pěny

\ t

Kování pro vyhřívané elektrické pohlaví splňuje poněkud odlišné požadavky. Prázdnost v roztoku pro to není nebezpečná, ale plasticita a trvanlivost by měly být co nejvíce. Nejčastěji se takový povlak skládá ze suchých betonových směsí, které nemají vysokou pevnost. Aditiva dělají z roztoku více plastu a zvyšují jeho spolehlivost. Napětí je rovnoměrnější, bez přítoku a po úplném sušení nepodléhá žádnému namáhánídeformace

[zpět na obsah]

Použití roztoku

\ t

Je velmi snadné použít změkčovací potěry pro teplou podlahu. Přidá se do směsi roztoků spolu s cementem, vodou a dalšími složkami. Roztok musí být důkladně promíchán, dokud se nevytvoří homogenní hmota. Pro tyto účely nutně používejte míchačku na beton, je prakticky nemožné ručně dosáhnout požadovaného výsledku. Hotový roztok se nalije na připravený podklad, jeho povrch se vytvoří správně a doba vytvrzování se udržuje.

Změkčovadlo přidané do potěru pro ohřev vody podlahou, zabraňuje tvorbě dutin v roztoku

Změkčovadlo samozřejmě usnadňuje proces pokládání a zlepšuje kvalitu hotového potěru. Použití přísad však zjevně nestačí k kvalitativnímu pokrytí ohřívací podlahy. Je nutné striktně dodržovat všechny technologické požadavky na balení. Musí být přítomny deformační švy, pokud je plocha budovy více než 20 metrů čtverečních. m, výška spojky - ne menší než 30 mm, tlumicí páska je položena podél obvodu místnosti a pod potěrem položena výztužná síť. Kromě toho není nutné umožnit rychlé sušení roztoku a ještě více se pokusit o sušení. To narušuje přirozenou polymeraci materiálu a vede ke zhoršení vlastností potěru.

Plastifikátor je levné a praktické řešení pro zlepšení výkonu potěru pro ohřev podlahy. Bez ní betonové nátěry v podmínkách stálých výkyvůteploty rychle prasknou a rozpadají se, což může způsobit nechtěné vyřazení z provozu a vytápění. Správně vybrané změkčovadlo pomůže zbavit se podobných problémů.