Co dělat, když je toaleta ucpaná - jak a jak odstranit ucpání toalety

Co dělat, když je toaleta ucpaná

Pravděpodobně neexistuje žádná rodina, ve které by alespoň jednou nebylo ucpané WC. Co dělat, když je toaleta ucpaná? Jak čistit toaletu? Co potřebujete k dodržování pravidel, abyste to neopakovali?

Především musíte pochopit příčiny ucpání toalety, ve kterém se vyskytlo a jaké je její měřítko.

Obsah
 1. Příčiny ucpání kanalizačních trubek
 2. Způsoby čištění toalety
 3. Metoda chemického čištění
 4. Metoda mechanického čištění
 5. Hydraulický způsob čištění
 6. Pneumatická metoda
 7. Prevence čištění toalet

Příčiny ucpání kanalizačních trubek

 • omyje hrubé jídlo a jeho zbytky;
 • mytí plen, výrobků pro osobní hygienu;
 • omylem dostal předměty;
 • vyplavil stavební odpad, který se dostane do vody, například po umytí místnosti během opravy.

Kontaminace toalety může být také způsobena nesprávným použitím kanalizačního systému, například spláchnutím velkého množství toaletního papíru. Následně dojde k ucpání části kanalizace a zablokování dalšího průchodu vody. Často je instalatérské vybavení mimo provoz, aby nedošlo k ucpání, musíte být opatrní.

Způsoby čištění toalety

Chemické čištění toalety

Ve většině případů lidé kvůli nedostatku informací a zkušeností nevědí, co mají dělat, když je toaleta ucpaná a nevědí, jakpro čištění záchodové mísy začnou improvizovat. Často to vede k ještě většímu zhoršení situace. Existuje několik způsobů, jak čistit záchod:

 • chemické čištění;
 • mechanické čištění;
 • hydraulická metoda;
 • pneumatické.

Každý z těchto druhů čištění má své vlastní rozdíly, které by měly být známy, aby se problém snadno odstranil a nepoškodil toaletu.

Metoda chemického čištění

\ t

Tento způsob čištění má vysokou účinnost, avšak platí pouze v krajních případech. Použijte speciály. Vyhněte se nečistotám pouze v souladu s pokyny, přísně dodržujte proporce a bezpečnostní opatření (práce v gumových rukavicích), protože chemikálie je velmi agresivní a může poškodit vaše zdraví.

V dnešní době je ve stavebních supermarketech a na trzích velký objem finančních prostředků z zákalu toalet. Ne všechny jsou však stejně dobré, takže vyzvednutí nástrojů by mělo být řízeno radou zkušených poradců nebo zpětnou vazbou od přátel a známých.

Metoda mechanického čištění

\ t

Čištění toalety kabelem

Jak bylo popsáno výše, do toalety mohou spadnout různé drobné předměty, jako je látka nebo hračka. Můžete je odstranit ručně pomocí gumových rukavic.

Je-li předmět, na kterém je toaleta, velmi hluboko v trubce, pak použijte ocelovou lanovodu. Jedná se o kovový kabel s vrtačkou na jednom konci a zakřivenou rukojetí na druhé, délka kabelu může dosáhnoutdo 3 m. Čištění toalety kabelem může eliminovat ucpání.

Kabel je vložen do mísy toalety a rolován ve směru hodinových ručiček tak, aby prošel všemi ohyby potrubí a razil nebo vytáhl věci, které byly roztrženy. Je třeba poznamenat, že tento spotřebič se používá hlavně instalatérské, takže to vůbec není.

Hydraulický způsob čištění

\ t

Tento způsob čištění toalety je nejúčinnější v případě ukládání tuků v kanalizaci. Pro provedení hydraulického čisticího postupu bude zapotřebí hadice. Podstatou očištění je odstranění stagnace pod proudem horké vody. Připojte jeden konec hadice k vodovodnímu kohoutku a druhý vložte do mísy toalety a otevřete kohout do maximálního režimu. Zpravidla není možné rázně okamžitě prorazit, takže tyto úkony provádějte několikrát.

Pneumatický režim

Úklid WC s vanou

\ t

Čištění znečištění se provádí na úkor vysokého tlaku vzduchu v potrubí. Současně s použitím nástroje zvaného roleta. Je velmi populární v každodenním životě a je prakticky v každém domě. Chcete-li ucpání úspěšně vyčistit, musíte nástroj používat správně. Chcete-li začít, spusťte vodu z odtokové hlavice, pak nainstalujte vanu do toalety tak, aby byla zcela ponořena ve vodě a neobsahovala vzduch, pak stiskněte rukojeť ostré, energické pohyby, snažící se zničit ucpání.

V současné době jsou kromě ručního gumového náboje na trhu také profesionální nástroje. Jsou tolikdražší a používají je především profesionální instalatéři.

Prevence čištění toalety

\ t

Jak se říká, je lepší předcházet problému, než ho vyřešit později. Proto, abyste nebyli konfrontováni s ucpáním v záchodě, musíte pečlivě zvážit, co hodíte na toaletu a postupujte podle následujících jednoduchých pravidel:

 • používat toaletu pouze k určenému účelu (nevyhazujte hrubé zbytky potravin, hygienických výrobků a jiných předmětů);
 • Nedovolte dětem, aby si hrály, mohly náhodně upustit hračky nebo jiné předměty na toaletě;
 • je nutné pravidelně čistit kanalizační potrubí zvláštními prostředky;
 • Pokud jste omylem vynechali jakoukoliv položku na toaletě, zkuste ji co nejdříve odstranit.

Nemůžete-li nečistoty sami vyčistit v záchodové misce, obraťte se na odborníka.