Co infrazářič si vybrat - můj zaujatý názor

Obsah
 1. Výhody infračervených ohřívačů
 2. Obsah
 3. Výhody?
 4. Nevýhody?
 5. Jak si vybrat?
 6. Kritéria výběru
 7. Filmové elektrické ohřívače - Inovativní technologie?
 8. Co vysvětluje můj výběr infračerveného tepla?

Výhody IR ohřívačů

\ t

U jiných typů topných zařízení (konvektorů) se tento typ liší v řadě parametrů.

Podívejme se, co o tom různí komentátoři píšou a co je na tom pravdou.

Obsah

 • Výhody
 • Nevýhody
 • Jak si vybrat
 • Elektrické elektrické ohřívače - inovativní technologie
 • Co vysvětluje můj výběr infračerveného tepla

Výhody?

Infračervené paprsky nasměrovaly akci a ohřívaly přímo naše tělo, stejně jako okolní objekty uvnitř budov

.

První věc, kterou je třeba poznamenat, že infračervené zařízení neohrožuje naše zdraví - tepelné paprsky těchto zařízení mají přímý účinek. A pokud konvektor ohřívá vzduch kolem něj, pak infračervené zařízení ohřívá objekty (včetně lidí) svým tepelným zářením, které jsou detekovány v okruhu jeho působení, a vzduch je ohříván i z ohřívaných předmětů;
Vzhledem k tomu, že tepelný účinek infračerveného světla směřuje do specifických objektů a míst, je to považováno za absolutní plus, protože vytápění nevyžaduje nadměrnou spotřebu elektřiny, to znamená, že téměř veškerá energie se nevyužívá pro účely;
Na rozdíl od otevřených stanů tato zařízení nehorí prachové částice ve vzduchu, což může ovlivnit jeho kvalitu a mnohé pociťují bolesti hlavy. Pokud však jde o olejové radiátory, jsou v tomto smyslu také pohodlné, ale stejný výsledek bude vyžadovat více elektrických kapacit, což znamená více našich nákladů.
Rádi říkají, že infračervené ohřívače rychle ohřívají místnost. To je podle mého názoru sporný okamžik. Zdá se, že olejová zařízení v tomto ohledu jsou ve skutečnosti horší, ale není to naděje, že IR ohřívače zahřejí místnost rychleji než stacionární pece.
Zahřívání infračerveného ohřívače je považováno za blízké přirozenému, a proto bylo na tomto základě prohlášeno za užitečné; Je to pravda?

Infračervené ohřívače fungují po určitou dobu dobře. A to je samozřejmě plus.

Nevýhody?

Již používané infračervené ohřívače jsou nyní stále více vysídleny filmovými technologiemi

.

Na základě posudků skutečných spotřebitelů jsou podle potřeby rozděleni do dvou kategorií: ti, kteří říkají „pro“ a ti, kteří jsou kategoricky „proti“. Obvykle jsou tyto aktivnější. Je to také přirozené - pokud máte všechno dobře a vše vyhovuje, proč budete někde o této "aktivitě"?
Infračervené ohřívače zajišťují, že stížnosti nespokojené se slabou účinností tohoto typu ohřívačů mohou být spojeny buď s nedostatečnou izolací prostoru nebo s přímými padělky.

Při práci často zaznamenávejte charakteristické trhliny. Ačkoli to není typické pro všechny typy IR zařízení. Například infračervený film pracuje tiše. A podle mých pozorování je nyní „řízena“, protože filmové technologie se dnes vyvíjejí bezprecedentně - díky jejich pohodlí a dalším výhodám.
Přítomnost tradičního IR-ohřívače s vysokým vnitřním výkonem může způsobit sušení, například obrázků. Aby se tomu vyhnulo, stačí vedle něj postavit několik vodních nádrží.

Jak si vybrat?

Kritéria výběru

Infračervené vybavení je rozmanité vzhledem, jak mnoho poznámek, je snadné zvednout do interiéru. Můžete jej vyhodnotit na fotografiích a video materiálech, pokud se více zajímáte o estetickou složku.
Další zajímavější instalační téma. Vše je jednoduché, instalace vybavení od jiných výrobců obvykle nevyžaduje. Vše může být provedeno vlastními rukama a dostatečně rychle.
Cena infračervených ohřívačů není tak malá, jak by mohla být žádoucí. Neexistují však žádné zázraky - musíte zaplatit za kvalitu. Nicméně, trh má levnější možnosti - zpravidla se jedná o zařízení čínské výroby. Proč dávat přednost výběru všech. Někdo preferuje výhradně známé značky, které zaručují kvalitu a někdo je ochoten riskovat a také nelituje.

Jedno z nejoblíbenějších kritérií pro výběr topného zařízení - v dohledu.

Zvažte možnosti.
Longwave infračervený ohřívač typu stropu pro dávkování.
Používají stíny jako topeníelement, nezapomeňte, že tento prvek je sám o sobě bezpečný proti ohni. Přístroj se může zahřát na 200-230 stupňů. C. Proto by tento typ ohřívače neměl být umístěn v blízkosti objektů, alespoň by měl být ve vzdálenosti nejméně půl metru.

Poznámka: Nejrozumnější je instalace infračerveného ohřívače do stropu. Tato možnost je považována za lepší než účinnost.
Energie bude také lépe vypočtena na základě takové instalace.

Výpočty se provádějí pro napětí 210-220 Volt. Všiml jsem si, že stojí za to uvést regulátor napětí, který může pomoci prodloužit životnost zařízení.
Mimochodem, neměla by být odstraněna z účetnictví a význam izolace, protože účinnost tepelné izolace chaty bude záviset na produktivitě jakéhokoli vytápění.
Infračervená zařízení s pracovním výkonem 1000 W jsou vhodná pro vytápění o ploše cca 10 m2. m. Z toho a odtlačte.
Pro vytápění o rozloze 30 m2. m bude potřebovat pár ohřívačů. Racionální umístění pomůže dosáhnout rovnoměrného ohřevu;

Důležitým bodem je hloubka ohřevu. Čím vyšší je výkon zařízení, tím hlubší se ohřívá, a proto je efekt dosažitelnější.
Za optimální se považuje kapacita jednoho zařízení až do 1500 W (toto maximum).
Poskytuje největší hloubku průniku tepelných vln.
V podstatě se jedná o základní ukazatele, které se obvykle používají při výběru. Toto zařízení má ještě jedno významné plus.
Instalace tohoto zařízení je snadná, takže jej můžete ihned použít. V tomtoVýhodou oproti jakýmkoliv pecím, včetně buržoazních a podobně, které vyžadují značné náklady, materiál pece a čas na instalaci.
Mnoho topidel dnes raději používá infračervené ohřívače. Existují samozřejmě kritické recenze, když frustrovaní občané popisují svá nenaplněná očekávání. Má také smysl naslouchat jim, aby pochopili základní příčinu. Často je spojena s nedostatečným výkonem ohřívačů, které dostatečně neohřívají místnost podle očekávání. Takže musíte udělat přesnější výpočet.

Filmové elektrické ohřívače - Inovativní technologie?

V současné době infračervené vytápění pohání stále více k filmovým technologiím.

Trh s infračervenými ohřívači dnes aktivně směřuje k filmovým technologiím

.

Jakýkoli odborník, který se alespoň jednou zabýval infračerveným filmem - pro teplé podlahy nebo stropy - vám řekne, jak je to pohodlné a rychlé. Postupuji i ze své vlastní velmi nevýznamné zkušenosti a mohu říci, že je to opravdu pohodlné, rychlé, praktické. Pokud jde o efektivitu, další otázka. Infračervený film je nyní uveden na trh s maximálním výkonem 200 wattů. Pět set se drželo velmi krátkou dobu a zdá se, že mnoho dodavatelů odmítlo přehřátí povrchů. Aby bylo zajištěno teplo velkých ploch (podlahy, stropy), dvě stě je dostačující, jednoduše pokrývá velké plochy a díky tomu dosahuje dostatečného tepla. Poskytuje však rovnoměrnější a pohodlnější vytápění prostor.

Co vysvětluje můj výběr infračerveného tepla?

Vyberte si lidi, samozřejmě jiné. Někdo přišel s konvektorem typu ohřívače, další zvyklý na olejové baterie (které jsou ve skutečnosti založeny na principu konvekčního tepla), no, a někdo dnes, nic jiného než infračervené ohřívače, už si nemyslí. A já, přiznám se, mezi těmito lidmi. Proto.

Infračervené paprsky s vlnovými délkami (totiž v moderních topných zařízeních) pronikají tělem do hloubky několika centimetrů, a proto se zahřívají přímo do našich vnitřních orgánů. Proto jsou takové paprsky často porovnávány se solárním teplem, což je poměrně spravedlivé. (Jen si neplete, prosím, takové záření s pevným ultrafialovým zářením, ve skutečnosti je infračervené teplo zdravé a užitečné záření). Není to jeden z těchto faktorů, který by přestal rozhodovat? A reklama zde vůbec není - jak se říká, nic osobního, jen fakta.

Pokud zadám téma, pak vystupuji jako ohřívač filmu. Nechci nikoho přesvědčit, ale dnes se mi zdá, že filmové technologie ve vytápění jsou budoucností. Bude však odpovídat sám za sebe.

Andriy Starkov