Co izolovat balkon: nejlepší materiály pro tepelnou izolaci lodžie zevnitř vlastními rukama

Součástí bytu je lodžie, která vyžaduje kvalitní izolaci. Pokud ji necháte v původním stavu, pak v zimě pronikne zima do jiných prostor, a to - nadměrné peněžní výdaje na vytápění. Majitelé, kteří nevědí, jak a jak izolovat balkon sami, zvou pracovníky, jejichž služby stojí hodně peněz. A je dobré, když se najatí průvodci ukáží jako profesionálové, protože dodavatelé často čelí výzvě s nedostatkem kvalifikací.

Obsah
 1. Objektivní posouzení stavu budovy
 2. Přípravné práce
 3. Možnosti stěn a stropů
 4. Ohřívače podlah
 5. Příklad zpracování pěnového polystyrenu
 6. Levná metoda tepelné izolace
 7. Náklady na odborné služby

Objektivní posouzení stavu budovy

\ t

Pokud vezmeme příklad profesionálů, nejprve vizuálně zhodnotí stav balkonu a vezme v úvahu rok, ve kterém byl postaven bytový dům. Pak věnují pozornost rámu (kovovému nebo dřevěnému) a vyhodnocují deformaci opláštění. V neposlední řadě zkušení pracovníci srovnávají sousední lodžie a mohou nabídnout majiteli provedení v jednom z nich.

Vzhledem k balkónům starého modelu je veškerá práce komplikovaná, zejména pokud tato budova není uzavřená, ale otevřená. V tomto případě jsou mistři zapojeni do dalšího posilování konstrukce a výměny rozdrcených dílů: odříznout rezavé kovové prvky rámu a rekonstruovat betonovou plošinu. Horní a dolní částibalkon je posílen povinný.

jak ohřívat balkon vlastními rukama

Bylo to poté, co se opatření na obnovu konstrukce zabývají obložením a vnitřní izolací místnosti. Nejčastěji majitelé raději vybaví své balkony pěnovými bloky a dvojitými okny. Kameny jsou rozloženy na polovinu celkové výšky lodžie a otevřený prostor je pokryt okny. Výsledkem je nejen atraktivní vzhled budovy, ale významně se zvyšuje i její pevnost. Mimochodem, jednotka s dvojitým zasklením v podstatě ohřívá místnost.

Pokud majitel bytu změní okna na plastu, pak je žádoucí koupit výrobky s dvojitým zasklením, protože jediná v chladném období udržuje teplo pouze o 30%.

Přípravné práce

\ t

Bez přípravy balkonu na další kardinální akce, které by se neměly přibližovat.Před nákupem materiálů pro izolaci lodžie provádějí interní specialisté tyto práce:

 • Nejprve vyrobí dřevěnou latu, ale opět to vše závisí na typu topení. Návrh bude sloužit jako základ pro posílení prvků na něm. Pro válcované materiály nemusí být kobra nutná, protože je zde použita další technologie vnitřního příhradového nosníku balkonu.
 • Síť se zpravidla skládá z dřevěných tyčí o průměru 5 х 5 sm. Některé části se montují vertikálně, zatímco jiné se montují vodorovně. Je nutné dosáhnout velikosti buněk přibližně 50 x 50 cm
 • .
 • Kovový rám je spolehlivější, ale není vhodný pro všechny typy ohřívačů. Před tímprotože železných rohů může být nadměrné tepelné ztráty, jak je známo všem, že kov přitahuje chlad. Ano, a dělat svařovací práce na balkóně je nebezpečná, zejména pro ty, kteří nemají v tomto případě vůbec žádné zkušenosti.
 • Vnitřní uspořádání lodžie se týká nejen stropů a stěn. Stejně důležité je izolovat podlahu, například pěnu.

  Možnosti stěn a stropů

  \ t

  Pro vnitřní izolaci téměř všech budov je velmi často používán pěnový polystyren. Jeho nízká cena nemá vliv na kvalitu. Prodává se ve formě desek v tloušťce 5 cm nebo více. Pokud je byt na severu, pak je lepší použít plechy o tloušťce 15 cm. Pro instalaci mřížky z pěnové omítky se stejnými články. Pěnový polystyren je vhodný v tom, že může být snadno řezán běžným nožem.

  Pozitivní stránkou tohoto ohřívače je, že nepáchne, nevydává škodlivé látky, je šetrný k životnímu prostředí a neovlivňuje lidské zdraví. Listy jsou zpravidla upevněny na speciálních "deštních" nebo stavebních lepidlech. Jako ekonomika je lepší zahřívat balkon uvnitř nich.

  Velmi populární je také minerální vlna. Takový ohřívač za cenu poněkud dražší pěny, ale to je kvůli další zvukové izolaci, která vlastní materiál. Proto, s použitím minut, můžete nejen kvalitně vytápět design, ale také odstranit pouliční hluk. Prodává se ve formě rolí žluté barvy.

  Izolace lodžie Tajemství mistrovství Alexeja Zemskova

  Požární bezpečnost tohoto ohřívače je na vysoké úrovni a nedostatek specifického zápachu činí proměnnou jednou z nejvyhledávanějších. Materiál začíná tát při teplotě 1000 ° C. Pod takovými válci je také nutné vyrobit lištu. Další plus je snadné řezání. Nevýhodou je složení, které zahrnuje práškové sklo, tření při práci na kůži a způsobuje svědění a zarudnutí.

  Finoplex - nový ohřívač, který se objevil na trhu stavebních materiálů poměrně nedávno a stal se populárním. Má nízkou hmotnost, díky které je vhodné s nimi pracovat. Pinolex se vyrábí ve formě pravoúhlých plechů, jejichž řezání je možné i pomocí papírového nože. Způsobem připevnění se podobá pěně, která se lepí nebo upevňuje pomocí spojovacích prostředků. Hrubý povrch materiálu, takže se neklouzne do rukou.

  Ohřívače podlah

  \ t

  Granulovaný jílit se často pokládá na podlahu. Takový ohřívač pro balkon uvnitř má porézní strukturu a skládá se z pálené hlíny, takže je šetrný k životnímu prostředí. Stavitelé ho používají k vytápění podlahy a stropu.

  Proces operace je jednoduchý, stačí vytvořit vrstvu expandovaného jílu a rozlitého tekutého cementu tak, aby byly granule navzájem fixovány. Ale je třeba mít na paměti, že takový materiál bude odnášet 15-20 cm výšky od podlahy ke stropu. Kromě toho, na vrcholu hliníku, bude nutné vyplnit tenkovrstvý potěr, protože reliéfní povrch nebude vhodný pro pokládání, např.parkety nebo laminátové podlahy.

  Další možností je ohřívač -penofol . Je vyroben z pěnového polyetylénu. Materiál je vhodný zejména pro podlahy ohřívané vodou, protože má fóliový povlak s reflexním tepelným efektem. Tento ohřívač má 4 výhody: neprochází větrem, udržuje teplo, zabraňuje pronikání vody a má izolační vlastnosti. Fenofol je flexibilní a snadno řezatelný a látky šetrné k životnímu prostředí nepoškozují lidské zdraví. Vyrábí ohřívač ve formě rolí, proto je vhodné s ním pracovat. Proces instalace netrvá déle než 1 hodinu.

  Izolace balkonů a lodžií: osm chyb obsluhy

  Příklad zpracování pěnového polystyrenu

  \ t

  Jak již bylo zmíněno, pěna je levná, nicméně je praktická, používá ji mnoho stavitelů.Jak nejlépe zahřát balkon zevnitř pěnovým polystyrenem:

 • Montáž je ve vrstveném uspořádání. Vše začíná hydroizolací a končí ošetřením obličeje. Prvním krokem vodotěsnosti je obložení ruberoidu.
 • Ve druhém kroku je dřevěná dýha konstruována s rovnoměrnými buňkami tak, aby řezané kusy listů byly pevně usazeny. Šrouby slouží k upevnění konstrukce. Nehty jsou praktickou možností.
 • Nyní ohřívač buď přilne k průmyslovému lepidlu, nebo upevní „deštníky“. Druhá možnost vyžaduje vrtání ve stěně otvorů. Je snadnější držet věci. V místě spojení pěny a tyčí se montuje pěna.
 • Pak upevněte parotěsnou zábranu pomocí sešívačky. Konzoly musí připevnit film k pěnovému polystyrenu, ale ke stromu.
 • Nyní je třeba podlahu ohřívat. Bude lepší, když zkombinujete 2 ohřívače - rozšířené pero. Starý nátěr je demontován na betonový podklad a všechny trhliny jsou mazány cementovou maltou.
 • V dalším kroku se použije jílit. Nanáší se ve vrstvě asi 10 sm. Aby byly granule stacionární, postříkají se tekutou cementovou maltou.
 • Z výše uvedeného udělejte cementový potěr v tloušťce 5-7 cm, je vhodné pracovat na majácích. Tímto způsobem dosahují ideálně hladkého povrchu.
 • Pak na cementový kryt dal penofol tak, že na místě křižovatky zdi a podlahy mírně šel nahoru (dost 2-3 cm).
 • Nyní je nutné vytvořit podklad a položit parkety nebo jiný obkladový materiál.
 • Tloušťka stěny od okraje vnitřku k vnějšímu, s ohledem na pěnový blok, by měla být 30 cm, což je dostatečné pro udržení tepla a zamezení pronikání chladu uvnitř místnosti.

  Levná metoda tepelné izolace

  Vyplnění betonu, vrstvy hliníku a podobných metod stojí za to hodně peněz. Můžete udělat stejné oteplování, ale zároveň ušetřit.Možnost levného zpracování dřeva a pěny může být následující:

 • Pěnový polystyren se používá hlavně pro stěnové a stropní povrchy, ale pro úsporu je možné jej použít pro izolaci podlahy. Zpočátku se starý nátěr odstraní na betonšrouby Všechny praskliny jsou pokryty maltou a tvoří hydroizolační vrstvu z polyethylenu, akátu nebo speciálního filmu.
 • Na základně základu je konstruována mřížka ve tvaru konstrukce se stejnou vzdáleností, takže materiál je pevně uložen v článku. Pro tyto účely použijte šrouby a kovové rohy s otvory, které jsou určeny k upevnění obou prvků a poskytují dodatečnou pevnost.
 • Při instalaci zpoždění se pěna nařeže na kousky stejné velikosti a vyplní dutinami. K odstranění trhlin použijte montážní pěnu, která těsně vyplňuje mezery. Když je suchý, rozšíří se a ještě více naplní celý prostor.
 • Namontujte parotěsnou zábranu shora, pak desky rozřízněte na stejnou velikost a zašroubujte je do šroubů. Je důležité, aby byly prvky pevně přitlačeny k sobě. To zajistí dodatečnou izolaci.
 • Nakonec, pokud majitel vlastní prostředky, pak můžete použít keramické dlaždice, laminát, linoleum, jako prefabrikovaný povrch, aby se předmontoval na podklad z MDF listů. Je-li drahý, pak je dřevěná krytina broušena, ošetřena antiseptickou impregnací a potažena ochranným lakem.
 • Co izolovat balkon? Vyberte ohřívač.

  Odborníci vždy začínají zpracovávat stěny a stropy a na konci se zabývají podlahou. Pokud je vše provedeno opačně, bude základna poškozena a přední povrch bude poškrábaný.

  Náklady na odborné služby

  \ t

  Je velmi obtížné vypočítat konečnou částku, protožeto ovlivňuje mnoho faktorů. Za prvé, musíte nejprve zjistit, zda je lodžie obývací pokoj. Pokud ano, pak budete muset utratit peníze za dvojitá okna. Za druhé, ceny topných těles se mění téměř denně. Zatřetí je nutné rozhodnout, jaký nábytek bude použit pro prostory. Pro takovou událost proto není nutné přidělit přísně stanovenou částku, je však lepší připravit další finanční prostředky v případě nehody, pokud vzniknou nepředvídatelné výdaje.

  Doporučuje se také připravit odhady předem a najít zdroj prodeje materiálu levněji, například ne prostřednictvím zprostředkovatelů, ale přímo na nákup stavebních materiálů na základně.Pokud požádáte o pomoc odborníky, vezmou v úvahu následující body:

  • Náklady na ohřívač (pinplex, pěna, minerální vlna) zde také zahrnují mříž a konstrukci rámu, včetně různých detailů až po montážní pěnu;
  • instalační služby ohřívače v závislosti na složitosti prací;
  • nutnost, aby vnější strana balkonu byla stylová, jmenovitě místnost - funkční (může být nutné najmout a navrhnout);
  • platba za instalaci topného systému (je-li požadována).

  Můžete také utratit peníze za nábytek a další předměty v interiéru.

  Stavba lodžie za pomoci odborníků bude stát velké množství, které významně ovlivní peněženku. Ale pokud si zahřejete balkon uvnitř rukou, pak konečná cena bude asi 10 tisíc rublů.

  Izolace balkonu zevnitřpěnový polystyren Kompletní popis jednotlivých fází práce.