Co je potřeba a jak je výměna zářivek na LED

Zařízení světa jsou neustále vylepšována. Tento proces lze snadno sledovat od okamžiku, kdy se objeví "Ilyichova žárovka". V důsledku modernizace, kromě přímých zářivek, existovaly luminiscenční varianty a nyní je výměna zářivek na LED zařízeních považována za naléhavý úkol. Společnost se snaží o to nejlepší a je to zřejmé. Hlavními kritérii aspirací jsou pohodlí, pohodlí a samozřejmě úspory.

Obsah
 1. Vlastnosti zařízení zářivky
 2. Výhody svítidel
 3. Nevýhody zařízení emitujících světlo s rozprašováním luminoforů
 4. Svítidla na bázi LED
 5. Srovnání technického směru
 6. Nevýhody provedení LED
 7. Pokyn: jak nahradit jedno zařízení jiným
 8. Jaké jsou nejlepší lampy pro výměnu
 9. Video o zaměnitelnosti světelných zařízení

Vlastnosti zařízení zářivky

\ t

Pro lepší pochopení přání veřejnosti nahradit zářivky LED zařízeními je logické číst podrobněji design plynu.

Lampa s luminiscenčním povlakem je totiž skleněná hermetická trubka, obvykle naplněná rtuťovými páry.

Zářivky s lampami naplněnými plynovým médiem, "napájené" elektřinou skrz škrticí prvek. Zdokonalené konstrukce jsou vybaveny elektronickým obvodem bez přítomnosti tlumivek a jsou považovány za poněkud zlepšenévykořisťování

Vydávají se dvě verze těchto zařízení:

 • Pro venkovní instalaci (vysokotlaké baňky).
 • Pro domácí instalaci (s nízkotlakými baňkami).
 • Ve skutečnosti je ve válci zářivky směs plynů, která se skládá z dvojic rtuti a argonu. Uvnitř stěny skleněné baňky jsou pokryty speciální vrstvou - fosforem. Když se v plynovém prostředí vytvoří elektrický výboj, vytvoří se záře plynu a díky fosforu se luminiscence transformuje na světlo viditelného rozsahu.

  Výhody luminiscenčních lamp

  \ t

  Vývoj a výroba lamp tohoto typu byly především výsledkem stálé žádosti o zachování zdrojů energie. Měli by platit hold - zářivky vám umožní výrazně ušetřit.

  Zařízení pro úsporu energie pro světlo a tradiční zdroj s přímou spalovací nití. V porovnání s energetickými parametry existuje významný rozdíl ve prospěch prvního zařízení, které snížilo spotřebu proudu v čase

  .

  To lze ušetřit díky vyššímu světelnému výkonu zařízení, přičemž je menší počet zařízení na jednotku plochy ve srovnání s lampami s přímým zapalováním. Uskutečnitelnost použití plynových výbojek není tolik pro tuzemskou sféru, ale pro průmyslově-ekonomické struktury, tj. Tam, kde je nutné pokrýt velké plochy s minimálními náklady z hlediska spotřeby energie.

  Mezi výhody luminiscenčních lamp patří alokaceslušné pracovní zkušenosti. Životnost plynových konstrukcí je v průměru 10 000 hodin.

  Srovnávací kartografie, která popisuje elektrické výhody světelných zařízení různých dob použití. Jak lze vidět na srovnávacích parametrech, tradiční lampa s přímým zapalováním je nejtěžším světelným nástrojem

  .

  Jsou-li zářivky porovnány s analogy přímého zapálení, kde maximální pracovní doba je 1000 hodin, je naprosto zřejmý zásadní rozdíl.

  Nevýhody zařízení vyzařujících světlo s luminiscenčním sprejem

  Výhody zářivek bohužel neskrývají zjevné slabiny těchto zařízení. A hlavní negativní zde - zvýšené chemické nebezpečí.

  Struktura světelného zdroje: 1 - skleněná hermetická trubice; 2 - vrstva fosforu; 3 - prvek ionizace; 4 - vlákno; 5 - ultrafialové záření; 6 - světelný tok viditelný pro lidi; 7 - atom rtuti

  Žárovka každého svítidla obsahuje nejméně 2 mg rtuti a tento chemický prvek je klasifikován jako velmi nebezpečný pro živý organismus. Samozřejmě, zatímco žárovka je v hermetickém stavu, chemické nebezpečí je sníženo na nulu. Nicméně, případy bitvy skleněných žárovek zářivek - tato praxe je docela rutina.

  Nedostatky by také měly být označeny „studeným“ světlem a účinkem „mrtvice“. Oba účinky mají nepříznivý vliv na vidění. To je důvod, proč se zářivky ve světě široce nepoužívajídomácností. Jedním slovem byly všechny základny, které se týkaly výměny zářivek. Rychlá byla nalezena vhodná alternativa.

  Svítidla na bázi LED

  \ t

  Alternativa k zářivkám - LED - se objevila poměrně nedávno a byla poznamenána jasným úspěchem z technického a environmentálního hlediska.

  Konstrukce LED umělého osvětlovacího zařízení: 1 - instalační disk pod LED; 2 - kovová trubková část; 3 - vodiče dodávající energii; 4 - měnič střídavého proudu v konstantě

  Struktura lamp založených na diodách LED nepředpokládá přítomnost nějaké agresivní chemie, navíc škodlivé pro lidské zdraví. Jednotný design LED lamp neexistuje.

  Rozmanitost LED osvětlovacích zařízení je skvělá. Tam jsou úplně miniaturní designy, které jsou umístěny v dlani, a tam jsou lampy pro lampy, podobný ve tvaru k zářivkám

  \ t

  Tato možnost je naopak „kovaná“ pro jedinečnou konstrukční konstrukci. Je pravda, že vyráběné modelové řady, které obsahují lampy poněkud podobné, kromě malých dílů.

  Srovnání technického směru

  \ t

  Při porovnání zařízení na fluorescenčních světelných diodách z hlediska účinnosti světelného toku jsou první zařízení samozřejmě nižší. Schopnost rozptylu zářivek stále vykazuje vyšší úroveň.

  Proto jsou LED žárovky běžnějšímísto luminiscenčních jako bodových světel. Mezitím, pro životní podmínky, faktor efektivního rozptylu světla obvykle není dominantní.

  Charakteristickým rysem světelných diod je malý stupeň rozptylu světla ve srovnání se zářivkovými strukturami. Obvykle je vysokoúrovňový rozptyl omezen na víceřadé lineární lampy

  .

  Pokud však přístroj porovnáte se stupněm spotřeby energie, LED žárovky vypadají nejekonomičtěji ze všech stávajících úprav. Stejná významná výhoda konstrukce LED je uvedena z hlediska životnosti. Dokonce i luminiscenční zařízení s maximálním výkonem 20 000 hodin jsou horší než světelné zdroje s diodami LED s normou 50 000 hodin.

  Nespornou výhodou jsou celkové rozměry LED svítidel. Zřejmě se jedná o nejmenší zařízení světla ze všech existujících.

  Jedná se o jeden z nejmenších světelných zdrojů, který je součástí řady konstrukcí LED. Obvykle se používá jako reflektor zařízení

  Tradiční přímé zážehové lampy se mohou stále hájit v tomto směru, ale teplotní parametry tradičních lamp snižují tento argument na ztrátu. LED diody jsou mírně zahřívány (při normálních teplotách okolí 25-27 ° C).

  Nevýhody konstrukcí LED

  Seznam nedostatků se obvykle skládá ze tří hlavních bodů:

  • hradlo;
  • montáž špatné kvality;
  • žádostnestandardních dílů.

  Na základě tohoto seznamu lze chápat významný rozdíl v ceně, která je často stanovena na trhu. Kvalitní značková zařízení mají zpravidla vysoké cenovky. Sortiment v kategorii nízkých cen je však s největší pravděpodobností neštandardním produktem.

  Nestandardní zařízení LED. Někteří z nich nepracovali ani hodinu - byli mimo provoz. Kromě toho prakticky všechny tyto přípravky naznačují nesoulad s kvalitou provádění a používáním škodlivých chemických látek

  .

  Co ohrožuje získání nestandardních produktů? Takové lampy ve většině případů „trpí“ vadným hradlem - neviditelným pro oči osoby, která bliká a ovlivňuje mozkový systém. V tomto případě se diody LED neliší od halogenů. Jako výsledek, uživatelé často skončí nervózní podrážděnost, slabost, špatné zdraví.

  Rozpočtová zařízení pocházejí ze stejných levných dílů, které nesplňují technické normy. V procesu montáže se používají toxické materiály: olovo, fenol, formaldehydové pryskyřice.

  Tato trojice LED svítidel vypadá na pohled docela pěkně. Tento produkt neznámé čínské firmy v praxi se však vyznačoval velmi krátkou životností. Tyto výrobky jsou často vyrobeny z nestandardního materiálu

  .

  Závěr je zřejmý: pokud již zakoupíte LED lampu, úspora v tomto případě je prostě nevhodná. Na oplátku, nákup drahý produkt se zavřenýma očima, taky, nenídoporučeno.

  Návod: jak vyměnit jedno zařízení za jiné

  Pokud tedy technické a provozní vlastnosti lineárních svítidel LED dopadly na chuť uživatele a možnost výměny luminiscenčních zařízení je u konce, jak to lze udělat? Podmíněně můžete nahradit dvě možnosti:

 • Úplná demontáž staré lampy a instalace nové.
 • Pro instalaci světelné diody použijte halogenové šasi.
 • S první možností je jasné, že následující práce budou muset být provedeny postupně:

  • vypnout napájení lampy;
  • jemně odstranit luminiscenční lampy a zlikvidovat pravidla;
  • odpojit napájecí vedení;
  • demontujte podvozek;
  • namontujte podvozek pod LED lampy;
  • pro připojení napájecího vedení.

  Pro druhou možnost je charakteristickým znakem výběr světelných zařízení LED, která odpovídají rozměrům zářivek, které mají být vyměněny. Základní část LED svítidel by se měla shodovat (obvykle typ čepičky G13).

  Lineární LED žárovky se podle definice neliší od tradičních zářivek. Základová část je zpravidla vhodná pro montáž na podvozek, kde byly dříve umístěny plynové spotřebiče

  Dále na starém podvozku je nutné odstranit celou sadu pomocných obvodů: škrticí klapku (EMPRA), EPR (v pozměněných provedeních), stínění startéru, vyhlazovací kondenzátor.

  Elektrické vedení těchto prvků je jednoduše uzamčeno.To znamená, že přivádění do základní jednotky LED lampy je přivedeno přímo ze sítě a obchází všechny další prvky.

  Schéma začlenění lineárních svítilen LED. Jak můžete vidět z obrázku, připojení zde vypadá ještě snadněji než u fluorescenčních zařízení. Bez periferních armatur ve formě EMPRA, EPR, startovacích prvků

  Jsou-li na podvozku namontovány dva nebo více prvků LED, jsou v tomto případě podložky podstavce navzájem spojeny systémem paralelního spínání.

  Jaké jsou nejlepší lampy pro výměnu

  Doporučuje se používat standardní, opakovaně ověřenou osobní zkušenost s více uživateli. Prvním doporučením je vybrat zařízení od řady známých výrobců, kteří zaručují vysokou kvalitu výrobku. Taková zařízení jsou obvykle nákladná, ale díky ekonomické spotřebě se rychle vyplatí.

  Druhým principem výběru je počet prvků LED na jednotku plochy pracovního povrchu lampy. Čím více prvků vyzařujících světlo je umístěno na povrchu, tím vyšší je rozptylová síla lampy. Pokud tedy chcete pokrýt velkou plochu místnosti, měli byste zvolit produkty s maximálním možným počtem LED diod.

  Zde je světelná diodová lampa, kde je umístění pracovních prvků zaznamenáno ve třířádkovém provedení, v blízkosti úrovně rozptylu světla, které se blíží luminiscenčním zařízením

  .

  Jako zvyk si volí potenciální kupujícísvětelných zařízení s pohledem na výkonový parametr. V tomto případě je výkon stanoven poněkud odlišně - s přihlédnutím k poměru 1 až 10 ve srovnání s konvenční lampou s přímým zapalováním. Pokud je například výkon běžného zařízení 100 W, potom bude analogový LED odpovídat 10 wattům.

  Na základě provozních podmínek je vybrána třída bezpečnostních svítilen. Pro použití v životních podmínkách je třída IP40 obvykle uspokojivou volbou. Pro prostory s vyššími požadavky - třída ochrany od 50 a více. Pro příslušenství, která jsou instalována ve speciálních místnostech s výbušnou atmosférou, je vyžadováno vysoké nastavení zabezpečení.

  Video na téma zaměnitelnosti světelných zařízení

  Video materiál ukazuje praxi nahrazení jednoho typu lampy jiným. Následné činnosti při demontáži a montáži pracovních prvků.

  Příklad, který bude nezbytně užitečný pro praktické použití:

  Při hodnocení technických vlastností, podmínek provozu a provozu spotřebičů v každodenním životě budou mít užitek světelné zdroje. Mají také své nevýhody, ale i když jsou k dispozici, mohou ušetřit energii a sloužit dlouho. V průmyslovém měřítku jsou úspory značné.