Co je třeba zvážit při výběru schodů do druhého patra v domě

Mnoho lidí při výběru projektu pro svou venkovskou chalupu věnuje pozornost budovám ve dvou patrech. Nedílnou součástí tohoto interiéru venkovského domu je schodiště vedoucí do druhého patra.

Schody do druhého patra

Navrhování schodišť v domě by mělo brát v úvahu množství údajů, jako je složení věkové skupiny rodiny majitele domu, jakož i vlastnosti vnitřních a konstrukčních prvků. Je důležité vědět, zda jsou v domě malé děti.

Schody do druhého patra v interiéru soukromého domu

S přihlédnutím k výše uvedeným prvkům jsou navrženy mezistupňové schody: jejich montáž, přítomnost /nepřítomnost zábradlí, parametry etap apod. Hlavní typy schodů: průvod, pochodové, kyvné, šroubové, podkrovní a jiné.

Podívejme se podrobněji na každý typ konstrukce schodišť:

1) přehlídka - projekt je vyvíjen individuálně v souladu s parametry určité místnosti;

2) pochod - je jedna nebo několik nástupišť, spojených schodišťovými rozpětí. Nejběžnější variantou je schodiště složené z jedné mezilehlé plošiny, tzv. Dvouchodového schodiště. K dispozici je také verze tří stěžňového provedení, která předpokládá přítomnost dvou míst a tří pochodů v projektu: dvě z nich mají stejnou délku a létání uprostřed má zpravidla kratší délku;

Dva pochodové žebříky

3) Ornya - je skutečnou výzdobou vnitřního prostoru místnosti, ale vyžaduje velkou plochu místnosti.Tato konstrukce se skládá z jedné mezilehlé platformy; z ní vede jeden nižší pochod a nahoru dva horní pochody, umístěné vlevo a vpravo od hřiště.

4) zkroucené - optimální řešení pro omezený prostor; schodiště je upevňovací základna, v kruhu namontovaném na sérii stupňů vzhůru. Výhodná poloha takových konstrukcí - věží, rohů místností, v tlusté zdi. Mimochodem, kroky jsou stanoveny v návrhu, přidělit 3 skupiny schodišť šroubů.

První možnost: každý stupeň úzkým okrajem je připevněn k podpěře a opačný široký okraj spočívá ve zdi. Druhá verze tohoto designu má jemnější vzhled, dává mu lehkost: montáž stupňů se provádí pouze na středovém nosném sloupku, takže schody mohou být umístěny daleko od zdi. Stupně schodišť šroubů ze třetí skupiny jsou naopak upevněny pouze na povrchu konkávní stěny, to znamená, že nosný sloupek pro ně není potřebný;

5) podkroví - je speciální, složitá stavba, která je v případě potřeby odvezena do poklopu. Žebřík kombinuje dvě patra, ale zároveň naprosto nezabírá zbytečné místo

.

Samostatně se zabýváme tímto druhem žebříkového schodiště v Boltsahu. Je to moderní design vzduchu. Schody nejsou založeny na centrálním sloupku, nebo na stěně - každá etapa je napojena na předchozí pomocí speciálních ocelových upevňovacích prvků, nazývaných "šrouby". Při pohledu na takový design se ve vzduchu vznáší iluze beztížných schodů.

Materiály provýroba meziměstských schodů

\ t

Volba ve prospěch jednoho nebo jiného materiálu pro stavbu schodišť se snaží nenarušit celistvost interiéru místnosti.

Schody do druhého patra ušlechtilého dřeva zdobí interiér každého soukromého domu, zejména strukturu mohutného a krásného stromu - dubu. Myšlenky a bizarní zábradlí budou elegantním doplňkem.

Schodiště do druhého patra

K výrobě schodišť šroubů se zpravidla používá kov. Kovové prvky mohou být v budoucnu natřeny v jakékoliv barvě. Dalšími prvky konstrukce, které poskytují lehké žebříky, mohou být skleněné a keramické díly.

Neobvyklými, ale velmi velkolepými materiály pro schody jsou přírodní kámen a sklo, i když nejsou levné, ale místo toho získáte originální interiér, na který se můžete právem pyšnit.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Modulární schody pro dům