Co je vitráže? Typy vitráží, příklady použití, ceny, fotografie

Modernost nákupních a zábavních komplexů, obchodních center, vodních parků a jiných veřejných budov je opatřena vitrážemi. Bez ní nemůžeme dělat bez výstavby sportovních komplexů a hotelů. Postupem času, popularita byla převedena do soukromého vlastnictví, tak skleněná fasáda se stala hlavní výzdobou podkroví a chalup.

Obsah

 • Co je vitráže?
 • Při použití barevného skla?
 • Instalační technika z nerezového skla
 • Skleněné zasklení fasád
 • \ t
 • Hmotnost vitrážových oken
 • Konstrukce zasklívacích systémů
 • Výhody skleněného skla
 • Náklady na zasklení v Moskvě
 • Video

Zpět na obsah

Obsah
 1. Co je vitráže?
 2. Při použití vitráží?
 3. Instalační technika z barevného skla
 4. Skleněné zasklení fasád
 5. Hmotnost vitrážových oken
 6. Konstrukce zasklívacích systémů
 7. Výhody skleněného skla
 8. Náklady na zasklení v Moskvě
 9. Videa

Co je vitráže?

Panoramatické zasklení budovy a systém vitráží. Je namontován uvnitř a je upevněn uzávěrem, takže instalace skleněných stěn je vyrobena za každého počasí bez použití zvedacích mechanismů.

Vitráže jsou vážným konkurentem plastových oken. Je lehčí, spolehlivější, snadno se používá a nevyžaduje montážní výztužné profily. Vestavěnýokna s různými typy otevírání činí zasklení oken pohodlnějším. Tyto vlastnosti, stejně jako velkolepý vzhled, umožňují architektům realizovat nejodvážnější plány.

Odrůdy oken s dvojitým zasklením

V panoramatickém skle bylo použito obyčejné sklo nebo oboustranná okna (24 mm) a dvoukomorová různých velikostí a tvarů. Standardní vzorec pro okna s dvojitým zasklením vypadá takto: 4-10-4-10-4TopN. Vnější sklo může být temperováno a vnitřek - triplex s nízkoemisním povlakem.

Zpět na obsah

Při použití barevného skla?

1. Je-li nutné zcela nebo částečně vyplnit fasádu. Částečné plnění je horizontální a vertikální, například schodiště schodiště. Také skleněná fasáda může zdůraznit obchodní styl administrativních budov.

2. Je-li nutné zvýraznit vchod do budovy. Příchozí skupiny (tj. Dveře, tamboury, vývěsní štíty atd.), Obchody, restaurace, divadla a další veřejné budovy slouží k přilákání návštěvníků. Pomocí skla můžete zvážit výrobek nebo místnost, která zvyšuje tok lidí a estetické vnímání. V tomto slizu je obvyklé používat dvířka nebo kyvadlové dveře.

Uzavřená vstupní skupina

3. Pro uspořádání zimní zahrady (skleníky, verandy). Zimní zahrada nejen zdobí interiér, je nedílnou součástí každodenního života - ideální posezení. Pro větší pohodlí ve skleněných vitrážíchvložit okna a dveře.

4. Chránit balkon před povětrnostními vlivy, hlukem z ulice a prachem, nezvané hosty.

Panoramatické zasklení balkonu

Zpět na obsah

Instalační technika z nerezového skla

Je následující:

 • výpočet velikosti zasklení pomocí vysoce přesných měřicích přístrojů, například laserů;
 • montáž hliníkového rámu. Zde je třeba dodržovat rovnost všech řádků barevného skla pomocí laserové úrovně;
 • lakování profilu;
 • instalace okna s dvojitým zasklením;
 • montáž armatur. V podstatě dali klapky. V jejich provozu se používá silikonové mazání dobré kvality.

Správně a přehledně provedená práce učiní skleněné sklo spolehlivým a krásným.

Zpět na obsah

Skleněné zasklení fasád

\ t

Kouzlo panoramatického zasklení mu dává holistický vzhled. Je vyroben z profilu pro okna a profilu pro fasádu, který se používá v případě, že výška vitráže je větší než 2,5 metru. Mezi profilovými systémy jsou nejvíce žádané Sial, Tatprof a Schuko, které mohou být v katalogu Ral a Dekor.

Profilový systém YAWAL

Průhledné plnění se volí v závislosti na účelu a typu budovy. Například malé fasády automobilových salonů, různé obchody mohou být prosklené uměleckým sklem. Můžete také použít tónovaná, samočistící, pancéřovaná skla, triplex.

Okenní zasklení fasád může být:

 • "teplý" - používá se v domácnostech, kancelářských budovách, izolovaných balkonech a lodžiích;
 • "studené" - používá se v vitrážích průmyslových budov, například skladu.
 • "Teplé" provedení - jedná se o 2 hliníkové misky, upevněné polyamidovou vložkou, která zabraňuje vzniku studeného mostu a udržuje teplo uvnitř.

  Stojí za zmínku, že teplá vitrážová okna lodžie umožní uspořádat malou knihovnu, skleník nebo další místnost.

  Zpět na obsah

  Hmotnost zasklívacího skla

  Vědět, jak moc váží sklo a profil z barevného skla, můžete vypočítat průměrnou hmotnost konstrukce.

  čtvereční metr průhledného skla M1 o tloušťce 1 mm váží 2,5 kg /m2. Pokud má skleněná tabule tloušťku 3 mm, průměrná hmotnost bude 7,5 kg. Zbývající hmotnost 1m2 se násobí množstvím zasklení.

  Stejným způsobem se vypočítá celková délka profilu a vynásobí se hmotností jednoho lineárního měřiče podle technických údajů výrobce.

  Je třeba poznamenat, že při zasklení balkonů se stále více používá vnější zasklení. Další informace o výhodách a nevýhodách, které můžete získat, naleznete v článku. Chcete-li balkon s odstraněním, je obtížné a částečně nezákonné.

  Zpět na obsah

  Konstrukce zasklívacích systémů

  \ t

  S vytvořením originálního prolamovaného díla se high-tech obraz snadno vyrovná s následujícími systémy z barevného skla:

  1.Stoic-rigelnaya . Konstrukce vitráží sestává zpodpěrný stojan a šrouby, vybavené speciálními drážkami, které jsou určeny pro ventilaci a odvod kondenzátu. Rám je obvykle umístěn na vnitřní straně fasády.

  Konstrukce vitráží zahrnuje upínací profil, který zajišťuje průsvitnou výplň. Odtud je pokryta ozdobnými překrytími kulatého, plochého tvaru nebo mandlového tvaru.

  Schéma stálého a vydutého zasklení

  Podšívka opakuje výkres nosné konstrukce, což ovlivňuje estetický vzhled fasády. Typ výplně určuje barvu a vzhled budovy.

  Je nezbytné, aby systém používal tmely, které zajistí těsnost konstrukce. Kromě toho je spolehlivý, odolný a snadno ovladatelný.

  Pokud je systém stabilního šroubu kombinován se strukturou, bude fasáda vypadat jako integrální vzhledem k absenci vyčnívajících profilů a malých spojů.

  2.Polouzavřený systém z tuhého lana . Liší se v upevňovacím prvku. Sklo je upevněno zvenku pomocí svorek buď horizontálně nebo vertikálně.

  3.Strukturální systém . Ve skleněné desce se skleněná tabule připevní k rámu pomocí adhezivní kompozice. Vnější fasáda tak zůstává zcela skelná, protože švy nejsou viditelné.

  Výstavba konstrukční fasády budovy

  V tomto systému skla se používají vysoce kvalitní profily a okna s dvojitým zasklením, která mají vysoké vlastnosti zvukové a tepelné izolace.zvýšit schopnost konstrukčního systému odolat velkému zatížení.

  Panoramatické zasklení výškových budov jakéhokoliv tvaru a vzhledu dodává fasádě nádherný, dynamický vzhled.

  4.Polostrukturálníje systém, ve kterém se upevnění provádí pomocí speciálních svorek.

  Jednotky polostrukturálního a modulárního zasklení

  \ t

  5.Spiderje systém, ve kterém se instalace průsvitného plnění provádí bodovou metodou. Brýle jsou upevněny pavouky - speciální ocelové držáky, tvarované jako pavouk. Štěrbiny jsou mezi sebou naplněny silikonovým roztokem.

  Ocelový spider

  Zasklení fasády systémem pavouků

  Konstrukce je průhledná a lehká, protože zde nejsou žádné rámové části. Má tvar paprsku, farmy, oblouku nebo kopule. Do místnosti tak proniká více světla a vypadá to prostorněji.

  Zpět na obsah

  Výhody skleněného skla

  • zasklení fasád velké plochy všech forem;
  • rychlá instalace;
  • dobré pronikání světla;
  • nemrznoucí;
  • požární bezpečnost;
  • odolnost proti UV záření, deformaci a rzi;
  • vynikající vlastnosti izolace tepla a hluku;
  • absolutní těsnost.

  Zpět na obsah

  Náklady na zasklení v Moskvě

  Náklady na panoramatické zasklení fasád v Moskvě se liší. Ovlivňuje tostupeň složitosti instalačních prací, typ upevňovacího systému a okna s dvojitým zasklením, zabudovaná okna a dveře.

  Je třeba mít na paměti, že náklady na upevňovací systémy různých výrobců se mohou značně lišit.

  Určete cenu za 1 m2, ale s velkou objednávkou pro vitráže se obvykle snižuje.

  Minimální náklady na 1 m2 skleněné fasády začíná od 4 tisíc rublů, maximálně - 25 tisíc rublů. Vývoj a instalace individuálního projektu v soukromém domě bude stát 8 tisíc rublů.

  To může být drahé, ale krásné, moderní, originální a praktické skleněné vitríny nebo panoramatické stěny stojí za to.

  Je třeba poznamenat, že instalace vitráží je velmi zodpovědná a časově náročná práce, která by měla být svěřena zkušeným odborníkům.

  Zpět na obsah

  Videa

  Nabízíme Vám video z instalace modulárních fasád společnosti Nissal. Tento typ panoramatického zasklení vznikl z masivní konstrukce vysokých budov.