Co jíst červencové výhonky v červenci?

Rozmanitost odrůd růžičkových kapust vypadá nejneobvykleji a je stále vzácně pěstována domácími zahradníky. Tato zelenina obsahuje obrovské zásoby vitamínů, bílkovin, draslíku, železa a dalších stopových prvků. Kromě vysoké užitkovosti a dobrého vkusu je však zelenina také velmi náročná na péči, která také děsí většinu krajanů. Jednou z klíčových podmínek pro získání vysokých výnosů je správné a včasné doplnění bruselského zelí.

Sklizeň zelí v Bruselu

\ t
Obsah
 1. Popis kultury
 2. Vlastnosti chovu zelí v Bruselu
 3. Sazenice sazenic
 4. Péče o sazenice
 5. Krmení sazenic růžiček
 6. Transplantace rostlin na lůžku
 7. Pěstování v zahradě
 8. Oblečení bruselského zelí v červenci
 9. Zavlažovací organizace
 10. Ošetření rostlin před škůdci v létě
 11. Kdy a jak sklízet zelí z růžiček?

Popis kultury

Tato rozmanitost křížově opylovaných, stejně jako většina běžnějších odrůd zelí, zahrnuje dvouletý vývojový cyklus. V prvním roce keře jsou ovoce, které jsou široce vyhledávané ve vaření. Ve druhém roce je keř povolen sazenicemi, ve kterých dozrávají semena.

Co se týče rozmanitosti odrůd od jiných krucifixů, zde je třeba především poznamenat vzhled rostliny. Růžičková kapusta má dlouhou kochlea (20-60 cm), která roste malázaoblené listy s řapíkem, dosahující délky 30 cm. Kočky jsou miniaturní v kultuře, jsou umístěny na stonku v ose listů řapíkaté. Na jednom gauči může růst celkem 40-45 hlav.

Při chemickém složení tohoto výrobku se uvolňují velká množství kyseliny askorbové, bílkovin a minerálních složek (draslík, železo, fosfor, vápník, hořčík).

Následující aspekty se týkají biologických vlastností odrůdy:

 • nejpříznivější teplota pro vývoj 12-15 stupňů;
 • mocný kořen mu dovoluje dobře snášet dlouhodobé sucho, ale obecně patří kultura k morfému;
 • Pro dobrý růst je nezbytné dobré a dlouhé osvětlení lůžka;
 • zelenina je extrémně náročná na chemické složení půdy, což určuje nutnost povinného hnojení keře.

V době zrání se takové zelí vztahuje na pozdní odrůdy. Vegetativní období je 135-180 dnů.

Vlastnosti chovu zelí v Bruselu

\ t

Dlouhodobé zrání zelí v Bruselu je důvodem, proč se pěstuje v oblastech Ruska výhradně v sazenicích. Při výsevu okamžitě v otevřené zemi zeleninu prostě nemá čas dozrát až do příchodu nachlazení. Ale když pěstování sazenic tohoto druhu by se mělo řídit určitými pravidly a individuálně zvolit podmínky pro setí.

Semenáčky

\ t

Při nákupu osiva je třeba věnovat pozornost skutečnosti, že byly zpracovány ve výrobním procesu. Pokud takové zpracování neníbyl proveden výsevní materiál takto:

 • V hlubokém kontejneru nalijte vodu o teplotě 45-50 ° C. V ní, snížit semena a stát po dobu 15 minut.
 • Ihned po vyjmutí z horké vody na několik minut se všechna semena vrhnou do studené vody.
 • Aby se zlepšila podobnost semen, naválkujte gázu a několik hodin ji vlijte do roztoku Epine.
 • Dále se semena suší a posílají do chladničky po dobu 24 hodin.
 • Semena zelí v Bruselu

  \ t

  Tento postup pomůže dezinfikovat a zmírnit osivo.

  Nápověda. Ihned po tréninku vysazují semena do země. Nejlepší je výsev v samostatných nádobách. Pokud použijete obecnou krabici, pak v budoucnu budete nutně potřebovat sadbu sazenic.

  Sazenice se pěstují takto:

 • Ve vybraných nádobách se přidává směs zeminy, která se skládá ze stejných objemů rašeliny, písku a zeminy. Tam se přidává popel ze dřeva (3 lžíce /kg) a superfosfát (0,5 lžičky /kg). Dále se doporučuje potopit půdu vroucí vodou s rozpuštěným manganem. Tento postup pomůže zabít všechny patogenní mikroflóry.
 • V půdě vytvořte otvory s hloubkou 1,5 cm.
 • Na dně příkopů uložte semena a usněte se zemí.
 • Po zákroku se půda v hrnci zalévá a vypuzuje.
 • Při výsadbě semen do obecných boxů mezi nimi vydrží vzdálenost 4-4,5 sm.

  Nádobu s vysetými semeny položte nejlépe na balkon. V tomje nutné zajistit, aby teplota zde byla udržována na úrovni 15-18 stupňů. Pouze v noci může být snížena na 6-8 stupňů.

  Péče o sazenice

  \ t

  semenáčky ze semen se stočí již po 4-5 dnech po výsadbě. V tomto období je nesmírně důležité poskytnout jim dobré osvětlení. Na balkoně nebo ve skleníku by sazenice neměly zakrýt prvky staveb a jiných rostlin. Kromě toho, pokud přirozené osvětlení v místnosti nestačí, pak byste měli navíc použít osvětlovací zařízení.

  Zavlažování plodin během prvních dvou týdnů po výsevu se neprovádí. Půdní půda, která byla prováděna při vykládce, bude stačit poprvé. Pak napojena tak, že země byla vždy vlhká. Není nutné umožnit její vysychání, ale nedoporučuje se silně zaplňovat pouzdra. V druhém případě mohou kořeny začít hníst.

  Pokud jde o teplotu, její hodnota v době sklizně sazenic se nemění. Odpoledne je optimální teplotní režim 16-18 stupňů. V noci se zelí udržuje na teplotě 5-6 stupňů.

  Důležité! Když se obsah sazenic v obecné krabici, picuration se provádí bezprostředně po první semidadellar listy objeví na klíčky.

  Krmení sazenic růžiček

  \ t

  Vzhledem k tomu, že růžičkové kapusty jsou velmi náročné na výživu půdy, je nutné ve fázi pěstování sazenic krmit. Proveďte tento postup dvakrát:

  Kyselina sírová

  \ t
 • Poprvé se půda hnojí ihned po objevení rostlin2-3 skutečné letáky. K tomu připravte speciální řešení. V oddělené nádobě se míchá draslík kyseliny sírové (10 g), superfosfátu (40 g) a soli (20 g). Zde nalijte 10 litrů vody a důkladně promíchejte. Kapalina je krmena úhledně v malých porcích v kořenech výhonků, a ve všeobecných krabicích také rozprašujte řádkování.
 • Druhý dodatek se provádí 14 dní po první. Složky řešení se v tomto případě nemění. Změny podléhají pouze jejich koncentraci. Objem síranu draselného se zvýší na 20 m, přidá se dusičnan 30 m a podíl superfosfátu se zvýší na 60 g na 10 l vody.
 • Po aplikaci hnojiva na semena sazenic se doporučuje hojně nalijte vodu při pokojové teplotě. Takové hnojivo výrazně urychluje tempo vývoje rostliny, posiluje její kořenový systém a stimuluje růst nových listů.

  Transplantace rostlin na lůžku

  Výsadba sazenic v půdě se obvykle provádí v posledních květnových dnech. Dva týdny před tím, než semenáčky začnou přinášet krabice do ulice a postupně zvyšovat svůj pobyt tam z půl hodiny na celé dny.

  Před výsadbou do otevřené půdy se připravuje nejméně 4 pravé listy. Před několika dny se zalévání vegetace úplně zastavilo. Ve večerních hodinách provádíme transfer zelí, kdy slunce je téměř vesnice.

  Při výběru pozemku pro postele je třeba vzít v úvahu následující body:

 • Místo by mělo svítit po celý den. V okolí by neměly být žádné budovy ani vysoké stromy.
 • Vhodné pouze oblasti, kde za poslední 4 roky, není zasadil žádné jiné cross-květiny.
 • Pozemek je třeba vyzvednout z podzimní a řádně hnojené půdy. K tomu, v půdě, aby kompost se spotřebou 1 kbelík na metr čtvereční plochy a všechny pečlivě strávené.
 • Samotný proces vykládky se provádí takto:

 • Na připravené půdě vykopávejte do studní ve vzdálenosti 60 cm od sebe a mezerou mezi lůžky 60 cm.
 • Pár hodin před přistáním hojně zalévá půda v květináči se sazenicemi.
 • V této době se do každé jamky přidá směs lžičky močoviny, dvou polévkových lžic superfosfátu a dvou sklenic popela.
 • Nalévací rostliny se odebírají z hrnce spolu s kusem země a ukládají se do studny tak, aby nedošlo k poškození nebo ucpání kořene.
 • Přidejte příď k našroubovanému povrchu a těsnění.
 • Důležité! Po výsadbě bude postel dobře zavlažována.

  Kultivace ve městě

  Růžičková kapusta pěstovaná v otevřeném terénu také vyžaduje pečlivou péči. Kromě obvyklých pravidel pěstování, které jsou typické pro odrůdy běloocasé, se navíc vyskytuje i několik jednotlivých okamžiků. Například takové zelí netoleruje vznášení. Kromě toho existují určité rozdíly v zavlažovacích schématech a vegetaci v lůžkách.

  Bruselské zelí na lůžku

  Obvaz zelí Bruselský v červenci

  Obecně platí, že po celou dobu pěstování půdy je půda 1-2krát hnojena. Frekvence krmení závisí na kvalitě půdy.V případě úrodné půdy, pokud byla výše uvedená hnojiva zavedena v době výsadby, není nutné první hnojení.

  Ve všech ostatních případech je půda krmena dvakrát:

 • Poprvé za 10-15 dnů po výsadbě sazenic na lůžku. V tomto případě se používají dusíkatá hnojiva.
 • Druhá se provádí, když se na křoví objeví první řádky. V této době se do země přidávají sloučeniny draslíku.
 • První obvaz

  Pro první krmení se zpravidla používá toto složení:

  • síran draselný - 5 m;
  • superfosfát - 10 g;
  • dusičnan amonný - 10 g.

  Výše ​​uvedené hodnoty se považují za základ každého čtverečního metru plochy plochy. Všechny složky v suché formě se smísí dohromady. Po tom, ve vzdálenosti 8 cm na obou stranách řady zelí udělat drážky 8-10 cm hloubku. Rozptýlí připravenou směs a protřepe s můrou.

  Pro první krmení se často používají i jednodušší kapalná řešení. Mezi nejznámější patří:

  • tekutý hnoj, smíchaný s vodou v poměru 1: 3;
  • kráva v objemu 1 kg, ředí se v 10 litrech kapaliny;
  • infuze listů plevelů namočených ve vodě po dobu jednoho týdne (poměr 1: 3);
  • ptačí trus, jehož 100 g se nalije do litru vody a několik hodin se naplní.

  Všechny tyto varianty kapalných hnojiv se nalijí pod stébelem o objemu 1,5 litru na keř. Po umytí vyživující směsi čistou vodou a zavlažováním se ujistěte, že se aplikují listy rostliny. Tento postup je nutný k opláchnutíListy jsou agresivní chemické sloučeniny, které mohou způsobit popáleniny rostlinných tkání.

  Druhé oblékání

  Jak bylo zmíněno, opětovné hnojení do půdy se zavádí po vzniku dutin. V této době se jako součást výživy snižuje množství dusíku a naopak se zvyšuje procento draslíku. Poměr přibližné složky bude následující:

  • chlorid draselný - 8-10 g /m2. m;
  • superfosfát - 8-15 g /sq. m;
  • dusičnan amonný - 8 g /m2. m.

  Výsledná směs se rozprostře přesně ve středu řádků v hloubce brázdy 15 cm, načež se tyto prohlubně opět pokryjí zeminou.

  Někteří zahradníci také používají tekutý roztok. V tomto případě se v 10 litrech teplé vody naplní 25 g draslíku a fosfátu kyseliny sírové a přidá se lžíce nitroamofosu. Taková směs se přidává do každé rostliny dávkou 1,5 litru na rostlinu.

  Organizace zavlažování

  Zavlažování zelí v Bruselu předpokládá také jeho vlastní individuální režim, protože rostlina patří k morfému. Proto jsou postele večerně zavlažovány. Vzácné zavlažování je povoleno v případech, kdy je v regionu dlouhodobě udržováno deštivé počasí.

  Objemy zavlažování se volí v závislosti na stupni vývoje elektrárny. Před vznikem prvních řádků tráví každý čtverec až 30 litrů kapaliny po zvýšení objemu vody na 40 k.

  Ošetření rostlin před škůdci v létě

  \ t

  Bruselské druhy jsou charakterizovány stejnými škůdci jako ostatní druhy zelí. Nejčastěji je napadena:

  • Polévka zelná;
  • černá a bílápůlměsíční puchýře;
  • mšice;
  • zelné mouchy;
  • hlemýždi a hlemýždi;
  • cappuccino;
  • lopatky;
  • listy zelí;
  • dráty a další.

  Drotianka

  Nejúčinnějšími léky pro hubení tohoto hmyzu jsou různé insekticidy. Dobře označené léky Fitomer, Corsair, Decis, Calypso.

  Účinné lidové prostředky jsou také proti určitým druhům škůdců. Solné soli pomáhají s hlemýždi a zelí létat. Z kapustového tuku a lopatek se můžete zbavit zředěné vody zubní pasty. Děsí hmyz a lopuch.

  Kdy a jak sklízet zelí z růžiček?

  V souladu s výše uvedenými okamžiky se v průběhu 3 měsíců po výsadbě sazenic na lůžkách v křoví objeví první houpačka. Jejich sběr začíná později, když dozrávají. Nejlepší zelenina jsou ty, které jsou shromažďovány, když teplota klesne pod -6 stupňů.

  Pro urychlení zrání řádků na několik týdnů před plánovanou sklizní z křovinového řezu koruna a všechny listy. Samotné hromady se sbírají jeden po druhém. Nejprve odstraňte spodní hlavy. Po chvíli jít na vrchol, což jim pár dní jít.

  Růžičková kapusta mezi jinými druhy je skutečným držitelem záznamů o množství vitamínů a živin. Ale pěstování této kultury na postelích je bez řádných zkušeností poměrně obtížné. Taková rostlina vyžaduje mnoho světla a časté zavlažování. Hlavní požadavekkrmiva. Proto musí být rostliny krmeny na základě výše uvedeného schématu.