Co lepší laminát nebo linoleum?

Vyberete si novou podlahovou krytinu pro Váš domov? A chcete, aby se dobře umývala, byla krásná a nezpůsobovala potíže v péči? V tomto článku vám pomůžeme rozhodnout, co je nejlepší dát na podlahu: tradiční linoleum nebo moderní laminátové podlahy.

Každý z těchto materiálů má významné výhody, pojďme si o nich promluvit podrobněji a rozhodnout, pro které prostory vhodný laminát, a pro které linoleum.

Obsah
 1. Elegantní laminát
 2. Tradiční linoleum
 3. Shrňme to

Elegantní laminát

Kupující si stále více vybírají laminát jako podlahovou krytinu, protože vypadá dobře, trvanlivě a snadno se montuje. Tento kryt se skládá ze čtyř vrstev:

 • Top transparentní nebo zdobený melamin nebo akrylová pryskyřice. Čím silnější je pryskyřice, tím stabilnější je popruh k mechanickému nárazu.
 • Druhá mezivrstva se skládá z papírového podkladu se vzorem pro dřevo, kámen, dlaždice s odpovídající strukturou.
 • Třetí úroveň je hustá dřevovláknitá deska. Nyní si můžete zakoupit pásky různé tloušťky v závislosti na požadovaném stupni tepelné vodivosti.
 • Podšívka se skládá ze speciálního průmyslového papíru, který zajišťuje tuhost a zvukovou izolaci.
 • Laminát má přírodní strukturu a přirozenou strukturu desek, takže je vhodný pro halu, chodbu, skříň a dětský pokoj. V ložnici je také lepší laminátové podlahy nebo parketové podlahy, protože takový nátěr je šetrnější k životnímu prostředílinoleum a mnohem příjemnější na dotek. Barvy materiálu napodobují všechny přírodní odstíny, takže si ho můžete vyzvednout do jakéhokoliv interiéru.

  Pamatujte však, že laminát nenese velké množství kapaliny, protože je založen na papírové vrstvě. Pokud jste náhodou nalít do něj čaj a okamžitě vyhodit hadřík, nic strašného se stane, ale v kuchyni (zejména kolem pracovního prostoru, talíře a dřezy) av koupelně to nestojí za to.

  Tradiční linoleum

  Moderní typy linolea vypadají esteticky a stylově a její odolnost proti vlhkosti umožňuje použití nátěrů v kuchyni a balkonech. Linoleum je také dobře čištěno a snadno vloženo, jako laminát.

  Ventilátory ekologických materiálů, jako je přírodní linoleum, které má lněný olej a je naprosto bezpečné pro zdraví. Navíc je nehořlavý a může být použit k recyklaci.

  Pro kuchyň lepší linoleum, ne laminát, protože první materiál je odolný proti vlhkosti. Když se rozhodnete věnovat pozornost hustotě nátěru, tím tlustší plátno, tím méně stopy nábytku a bot na něm zůstane. V kuchyni se doporučuje používat linoleum, které se nazývá "poloobchodní".

  Shrňme to

  Laminátové a linoleum jsou oblíbené podlahové krytiny. Laminát je trvanlivý, šetrný k životnímu prostředí, krásná textura a elegantní vzhled, takže by měl být umístěn do obývacího pokoje, chodby, ložnice,skříňka dětí. Pamatujte si, že se bojí vody, takže to není vhodné do kuchyně.

  Linoleum je naopak dokonale odolné vůči vlhkosti, dobře se čistí, snadno se montuje a znalci přírodních materiálů si mohou vybrat požární přírodní linoleum. Moderní linoleum lze umístit do kuchyně, lodžií a balkonů.