Co pokrýt podlahu na balkóně?

Majitelé bytů s balkony jsou velmi šťastní, protože mají ve svém domě další místo, které může být aktivně využíváno. Jedinou nevýhodou tohoto místa je vysoká vlhkost a teplotní změny, protože balkon je stále na ulici.

Tato skutečnost vyžaduje pečlivý výběr dokončovacích materiálů pro balkon, zejména pro podlahu. V tomto článku je zvažována otázka, jak správně vybrat podlahovou krytinu na balkóně.

V této otázce by výhoda měla být dána ne tak estetickými vlastnostmi materiálu jako jejich praktickou stránkou. Koneckonců, špína a prach z ulice propadají balkonem do bytu a jsou schopny se zkazit stejně jako čistota, kterou přinášejí do domu. Výběr správného patra balkon je jedním ze způsobů, jak udržet čistotu na něm a v celém bytě.

Aby balkon mohl vylézt mokrým způsobem, je nutné jeho povrch ošetřit nátěrem odolným povětrnostním vlivům. Stojí však za zmínku, že dřevěné podlahy na balkónech prakticky nesouhlasí a na betonovém nátěru bude nátěr trvat déle než dva roky. Potom bude nutné povrch znovu zpracovat.

Obsah
  1. Co pokrýt podlahu na balkóně? Výběr materiálu
  2. Linoleum na balkóně
  3. Dlažby na balkóně

Co pokrýt podlahu na balkóně? Výběr materiálu

Jaké materiály lze tedy aplikovat na podlahu na balkon?

Linoleum na balkóně

Zjevně Linoleum nejpraktičtější a nejtrvanlivější možností ze všech možných. Tento materiál je hygienický, snadno se o něj pečuje, má řadu textur a barev. Jedinou nevýhodou, kterou lze nazvat, je to, že linoleum je velmi kluzké, když narazí na vodu. Ačkoli, balkón může být také prosklené, aby se zabránilo dostat do vlhkosti.

Nejúčinnějším způsobem úpravy balkonu je jeho zasklení spolu s podlahou ze speciální podlahové dlaždice.

Dlažby na balkóně

Dlažbaby měla být velmi trvanlivá a to je její hlavní rozdíl. V dokumentech je tento ukazatel označen jako PEI a sestává z pěti skupin. Čím vyšší je index takového značení, tím větší je odolnost proti opotřebení mechanickým poškozením. V oblastech s velmi vysokou permeabilitou naneste obklad s hladinou PEI 4 nebo 5. Pro domácí balkon je ale docela vhodné a označení PEI 3.

Tváří v tvář balkonové podlaze je nejlepší keramická žula, velmi trvanlivý a trvanlivý materiál. Dobré u tohoto typu materiálu a jeho povrchu je drsné, což je velmi důležité pro bezpečnost na balkóně. Aby se snížila pravděpodobnost skluzu, je lepší umístit malé nebo středně velké dlaždice. Péče o jakýkoliv typ dlaždice je velmi snadná a snadná.

Důležitými ukazateli tohoto typu dlaždic jsou jeho mrazuvzdornost a absorpce vlhkosti. Dokonce i s proskleným balkonem budou změny vlhkosti a teploty zde výraznější než uvnitř místnosti.

No a, samozřejmě, důležitéCharakteristikou dlaždice je její hmotnost, takže zatížení na balkóně je co nejmenší. K tomu je třeba použít jemnější dlaždice.

A pamatujte na to, že každou dlaždici, na které jste přestali svou volbu, je třeba koupit se zásobami. Koneckonců, některé části půjdou do odpadu a v případě opravy podlahy je třeba ponechat několik dlaždic.

Moderní dlažby mají širokou škálu textur a barev. Můžete obměňovat dlaždice barevně nebo položit ornament na balkón, jak se vám líbí.

A nezapomeňte, že předtím, než budete moci pokrýt podlahu balkonu dokončovacím materiálem, musí být zarovnán. Pod dlaždice je třeba udělat betonové lepidlo, a pro linoleum to bude stačit jen pro vyrovnání podlahy se samonivelačními směsmi.