Co pokrývat střechu domu: co zavřít, nalijte nebo zakryjte střechu lépe?

Obsah článku

 • Základní kritéria pro výběr střešní krytiny
 • Čím lépe pokrývají střechu domu
 • Vytvoření střechy s použitím tmelů
 • Jak vyplnit střechu
 • K otázce: co pokrýt střechu domu, odpovědět současně je jednoduché a obtížné. Vzhledem k tomu, že výrobci na jedné straně nabízejí obrovský výběr střešních krytin s různými fyzikálními vlastnostmi a na druhé straně, široký rozsah výběru ztěžuje nákup nejúčinnějšího materiálu.

  Za účelem výběru racionálního střešního materiálu je nutné zvážit několik kritérií, která pomohou vytvořit nejefektivnější střechu s minimálními náklady na peníze.

  ?

  Obsah
  1. Základní kritéria pro výběr střešní krytiny
  2. Čím lépe pokrýt střechu domu
  3. Vytvoření střechy s použitím tmelu
  4. Než usnout na střeše

  Aby bylo možné určit, co je lepší pokrýt střechu domu, je třeba zvážit několik faktorů, které ovlivňují výběr materiálu.

  • Náklady na střešní krytinu a složitost její montáže přímo souvisí s množstvím budoucích nákladů, takže střešní krytina by měla být vybírána na základě finanční kapacity.
  • Architektonické řešení budovy také ukládá určitá omezení výběru střešní krytiny. Úhel sklonu a geometrická složitost střechy mohou sloužit jako významná překážkapoužití vhodné střešní krytiny. Kromě toho je u některých střešních krytin nutné použít robustnější střešní systémy a masivní rošt.
  • Rozhodnutí o výběru barvy vybraného materiálu by mělo být harmonicky kombinováno s konstrukcí budovy. Některé střešní materiály nemají potřebné spektrum barev, což může být také omezením volby.
  • Velmi důležitým faktorem při výběru střešní krytiny je její trvanlivost, trvanlivost a spolehlivost , protože střecha se obvykle vyrábí jednou a několik let. Musí udržovat fyzikální vlastnosti a estetiku po celou dobu provozu.
  • Povětrnostní podmínky charakteristické pro stavební plochu budovy mají také závažný dopad na výběr střešní krytiny.

  ?

  Čím lépe pokrývají střechu domu

  Odpověď na otázku, tím lépe pokrýt střechu domu, zvažte nejoblíbenější střešní materiály.

  Břidlice. Tradiční břidlice je profilovaný plech azbestového cementu. Donedávna měl tento druh střešních materiálů nereprezentativní šedou barvu. Nedávno však výrobci začali přidávat do struktury břidlice speciální pigmenty, což výrazně rozšířilo barevný gamut.

  • Azbest-cementová břidlice je jedinečný materiál v poměru "cena - kvalita".
  • Snadno se montuje a nevyžaduje pevnou stuhu.
  • Kromě toho je životnost tohoto materiálu 40 - 50 let.

  Velká nevýhodaTento druh střešní krytiny je poměrně velký, což vyžaduje vytvoření vorových systémů vyztužených konstrukcí.

  Otázkou je, že čím lépe uzavřít střechu v nezodpovědných nebo hospodářských budovách, odpovědět snadno - břidlice je v tomto případě téměř ideální.

  Kovové obklady.

  Kovová dlažba je profilovaný ocelový plech o tloušťce asi 0,5 mm, chráněný před korozí několika vrstvami kovu a polymerů. Kovové obklady mají širokou paletu barev a slouží k vytvoření esteticky atraktivních střech složitých konfigurací. Stojí za povšimnutí, že omezení pro instalaci kovových dlaždic je střecha s úhlem sklonu menším než 12 stupňů a se sklonem větším než 40 stupňů podstatně zvyšuje tok materiálu.

  Průměrná životnost kovové dlaždice, je-li řádně instalována bez poškození ochranné vrstvy, je 50 let. Tato střešní krytina je o něco dražší než azbest-cementová břidlice, ale jednoduchost montáže a vysoká estetika materiálu stojí více než rozdíl.

  Zastřešení z kovových dlaždic

  \ t

  Keramické dlaždice a přírodní břidlice

  \ t

  Keramické dlaždice a přírodní břidlice jsou přírodní materiály, takže doba jejich provozu bez ztráty spotřebitelských vlastností je již mnoho desetiletí. S těmito materiály můžete vytvořit jedinečnou krásu , ale náklady na dlaždice a přírodní břidlice jsou poměrně vysoké, navíc údaje o materiálech značně komplikují instalaci . Velká váha tohoto druhuPovlaky vyžadují vytvoření silných systémů krokví a pevných dlažebních kostek.

  ?

  Moderní technologie umožnily přijímat polymerní tmely, které se úspěšně používají pro utěsnění ploché železobetonové střechy. Na otázku, jak vyplnit střechu s minimálními náklady a vysokou kvalitou výsledného povrchu, lze tedy jednoznačně odpovědět - polymerní tmely.

  Toto složení se nanáší tenkou vrstvou na připravený povrch a po vytvrzení vytvoří hladký a vodotěsný povlak, který (při absenci mechanického poškození) je schopen chránit střechu před únikem po dobu několika let. Další pozitivní kvalitou je opravitelnost střechy tohoto typu, protože nátěr může být kdykoliv obnoven.

  Tyto tmely se také používají pro místní opravy střech z různých střešních materiálů. Když dojde k lokálnímu poškození střechy (vznik trhlin v prasklinách, atd.), Je tu otázka, co uzavřít střechu?Nejvhodnějším řešením v této situaci je použití polymerních tmelů, které se nanášejí na místo poškození a zcela obnoví funkčnost střechy.

  ?

  Než zaspí střechu

  Pro vytvoření spolehlivé izolační vrstvy pod podkroví lze použít různé materiály, ale nejefektivnější a nejlevnější je suché mražení na bázi expandované hlíny s podílem 0-5 mm. Proto k vyřešení problému, než k naplnění střechy, je výhodnější použítTento materiál, protože má nízkou tepelnou vodivost s nízkou specifickou hmotností.

  Správná volba materiálu umožní, za minimální cenu, vytvořit esteticky atraktivní střechu, která může poskytnout komfort v místnosti.