Co řezat kovové dlaždice?

Obsah článku

 • Vyberte nástroj pro řezání kovů
 • Mohu použít bulharštinu?
 • Tipy pro profesionály
 • jak řezat dlaždice?

  Zdá se vám, že práce s kovovými dlaždicemi je jednoduchá a střechu můžete pokrýt vlastními rukama. V zásadě to tak je. Je tu jen malá nuance. Pokud jde o práci, box je již vyloučen, a je na čase, aby materiál, pak je rozumná otázka, než řezání kovu. Budeme o tom mluvit v našem článku.

  V ideálním případě, pokud jsou střešní krokve rovné bez dodatečných konstrukcí a architektonických prvků, můžete se bez obložení. Ale v praxi se to děje velmi zřídka a bez dodatečného řezného materiálu nemůže dělat.

  Samozřejmě můžete provést objednávku na řezání písmen požadovaného formátu přímo u výrobce nebo prodejce. Je však prakticky nemožné, pokud je výrobce zahraniční.

  ?

  Obsah
  1. Vyberte nástroj pro řezání kovů
  2. Mohu použít bulharštinu?
  3. Odborné poradenství

  pouze pravý nástroj

  Z technického hlediska je proces řezání kovu - poměrně jednoduchý mechanický provoz. Je však třeba vzít v úvahu vlastnosti a označení této střešní krytiny, než určíte, co kovová dlaždice řezá.

  Upozorňujeme, že kovový povrch je pokryt dostatečně stabilním polymerním lakem, který neseAntikorozní funkce a v žádném případě nesmí být poškozena.

  Pozor! Jakákoliv varianta řezání kovu, která vede k silnému ohřevu řezné plochy, je kategoricky vyloučena. Jednou takovou metodou je řezání kovových dlaždic bulharskou pomocí brusného kotouče na kovu.

  Specialisté doporučují používat standardní ruční nebo elektrický nástroj vyrobený z kovu, a to:

  • elektrická pila
  • \ t
  • nůž na kov
  • \ t
  • ruční nebo nůžkové (elektrické) nůžky na kov
  • \ t
  • kotoučová pila
  • \ t
  • speciální kotouč na řezání kovových obkladaček
  • \ t

  Řezání s použitím ručního nářadí (nůž nebo nůžky na kov) je poněkud problematické, protože kovová dlaždice má komplexní profil s ohyby 90 stupňů

  .

  Je obzvláště obtížné vyrábět tvarované řezání pomocí takového nástroje. Nicméně polymerní povlak s takovým řezem neztratí antikorozní vlastnosti. Ale ihned prohlásíme, že tato metoda není příliš úspěšná. Protože, za prvé, budou nerovnoměrné hrany, a za druhé, bude to dopadnout na řezání kovu je velmi pomalé a obtížné pro začátečníky.

  nůžky na kovové dlaždice

  \ t

  Pokud použijete nůžky na kovovou dlaždici, dostanete správný řez. Vypadá to jako řezání kovu pomocí továrního gilotinového vybavení. Ale povšimněme si, že na vyřešení tohoto problému budete potřebovat čas. Technologie však bude plně respektována.

  ?

  Mohu použít bulharštinu?

  Střešní brigády, stejně jako soukromí stavitelé, často používají úhlové brusky (více známé jako “bulharský”) používat speciální disky pro řezání kovových dlaždic.

  Je tu otázka, můžete řezat kovovou tašku bulharskou? Odpověď bude jedna - kategoricky ne.

  Příručka výrobce střešních krytin jasně uvádí, že použití těchto elektrických nástrojů má nepříznivý vliv na vlastnosti kovu a jeho životnost.

  Co ohrožuje používání bulharštiny? V místech řezu, stejně jako v místech, kde váha spadá během řezání, dochází k výraznému ohřevu materiálu, a tím k destrukci polymerní (a někdy zinkové) vrstvy. V takovém místě vznikají příznivé podmínky pro korozivní procesy.

  ?

  Tipy pro odborníky

  Odborníkům ve stavebnictví se doporučuje používat speciální nástroje pro řezání kovových dlaždic. Náklady na takovéto „výplaty“ jsou samozřejmě poněkud vyšší než obvyklé ruční nástroje, nicméně kvalita a rychlost řezných materiálů tyto náklady odůvodňují.

  řezací nůžky

  \ t

  Jeden z těchto nástrojů, ideální pro práci s komplexními profily a konstrukcemi, které nezahřívají materiál během provozu, jsou elektrické nůžky (řezané nebo řezané) pro řezání kovů.

  Takový nástroj není horší než rychlost bulharštiny, neohřívá materiál a je schopen překonat jakékoli, dokonce 90 stupňové otáčky střešního materiálu s profilem různých typů.hloubky Kromě toho elektronika nezanechává šroub na okrajích, a proto není třeba dodatečného zpracování místa řezání.

  Dalším nástrojem, který používají specialisté specializující se na řezaný profilovaný střešní materiál, je speciální tryska pro kovový vrták. Tato tryska doplňuje obvyklý vrták a skládá se z razníku a řezné matrice, která se spouští pod kovovou deskou. Při otáčení vrtáku je razník poháněn a proužek požadovaného tvaru odtrhává z horní části plechu. Metoda vyžaduje mistra určité dovednosti a je nepravděpodobné, že se vejde do začátečníků.

  Takže nyní víte, co řezat kov, jaký nástroj použít k řezu tohoto populárního krytiny. A pokud vaše plány neměly nákup speciálního nástroje, nezoufejte. Vždy můžete udělat správný a spolehlivý kovový nůž. Bude pomalejší, ale střešní krytina neztratí své ochranné vlastnosti. Hodně štěstí!