Co si vybrat čerpadlo studny?

, s otvorem v okrajové oblasti, s použitím různých metod pro stoupající vody z ní. Tento nárůst může být pomocí kbelík jako konvenční dobře, a způsob použití elektrického nebo ručního čerpadla. Výběr přijatelné metody závisí na mnoha faktorech.

Je-li určitá oblast je často odříznut elektřiny nebo slouží to přerušovaně, kromě elektrické čerpadlo se doporučuje instalovat další zdroj pro zvedání vody.

Obsah
  1. Čerpadla pro studny
  2. Jak si vybrat studnu pro studnu?
  3. Co zvolit čerpadlo pro studnu? Video

Čerpadla pro studny

V současné době je způsob zvedání vody lopatkami méně častý. Pokud rodina je fyzicky silný muž, to je často instalována v ručním čerpadlem otvor. Nevýhodou je, že je možné sbírat vodu pouze na ulici. A bude to muset udělat v chladném, horkém období, stejně jako v dešti. Ruční čerpadlo čerpání vody na povrch z hloubky nejvýše 7 m. Objem vody dodávané za minutu může být až 40 k. Obdobně, zařízení snadno řídit a má relativně nízkou hmotnost. Tato metoda je však přijatelná pouze tehdy, pokud majitelé domů ne vždy vyžadují velké množství vody.

V případě, že hloubka dobře dosahuje 30 metrů, bude muset koupit čerpadlo, jehož hmotnost může dosáhnout až 25 kg. Bude to silnější, a proto mohou dobře vyrovnat se s jejich hlavním úkolem.Cena tohoto zařízení je mnohem vyšší než lehká volba. Množství čerpané vody za minutu a zde se však bude rovnat 40 litrům, protože voda je napájena z větší hloubky.

Nákupemelektrického čerpadlaje možné zajistit proudění vody v různých směrech, jakož i v různých vzdálenostech od vrtu. Zde je však třeba vzít v úvahu skutečnost, že takové zařízení má specifickou provozní dobu, po které musí být zařízení opraveno nebo nahrazeno jiným. Proces opotřebení čerpadla je způsoben tím, že se při čerpání vody pohybuje dopředu a dozadu, což zvyšuje malé množství písku ze dna vrtu. V důsledku toho se zařízení postupně dostává do odpadu, což nevyhnutelně vede k jeho poruše. Aby se takovým výsledkům zabránilo, doporučuje se nejprve nainstalovat odstředivé čerpadlo.

Jak si vybrat studnu pro studnu?

Před umístěním čerpadla do určité studny je třeba vzít v úvahu řadu faktorů, které mohou ovlivnit správnost volby.

1. Hloubka studny, jakož i schopnost konkrétního zařízení vyrovnat se s proudem vody z ní (podobné ukazatele lze nalézt v pasu zařízení).

2. Je třeba vzít v úvahu, jaká bude vzdálenost od studny k zásobování vodou, a také jaké množství vody bude odčerpáno (je třeba pouze pro domácí potřeby nebo dokonce pro napájení).

3. V závislosti na typu čerpadla může své funkce provádět v určitých obdobích roku (v létě nebo v zimě).

Zvláštní pozornost by měla být věnována tlakučerpadlo v metrech, které se skládá z několika ukazatelů.

1. Velikost měřená ze vzdálenosti od hladiny vody ve studni k úrovni země.

2. Vzdálenost od úrovně země k nejvyššímu bodu, ve kterém bude voda dodávána.

3. Od 10 do 30 m pro zajištění dobrého tlaku.

4. Přibližně 20% pro překonání odporu potrubí.

Při nákupu čerpadla je třeba optimálně zachytit délku hadice, která by měla být vždy spuštěna do vody. V opačném případě se motor vypne.

Co vybrat čerpadlo pro studnu? Video