Co si vybrat podklad pro laminátové podlahy

Laminát - materiál ze dřeva. To znamená, že soubor nevýhod v nich je přibližně stejný. Jde o citlivost na vlhkost, vlákno, pórovitost a tak dále. To vše může vést k tomu, že po určité době může být laminát deformován a minimalizovat riziko takových změn na minimum, měl by být použit speciální substrát.

Pokládání podkladu pod laminát

Laminátové obložení není považováno pouze za dobrou podlahu, ale také za tlumič nárazů, zakrývá malé nepravidelnosti podlahy a zabraňuje deformaci materiálu. Tloušťka podkladu pod laminátem je obvykle malá, takže jeho použití „neukládá prostor (výška místnosti).

Laminátové obložení, které je lepší?

Pod laminátem je několik typů materiálů:

Podešev z pěnového polyethylenu

\ t
  • Podešev z pěnového polyethylenu je populární díky své dobré výkonnosti a nízkým nákladům. Má porézní strukturu a vynikající vlastnosti, ale má také nevýhody: je nakonec zhutněn (i když tato nevýhoda dává více výhod, protože umožňuje vyrovnat malé nerovnosti betonových potěrů).
  • Korkové obložení pod laminátem. Trubka je přírodní přírodní materiál, který je nejen ekologický, ale také charakterizovaný dobrou zvukově izolační vlastností. Kortikální substrát má mnoho výhod: není náchylný k hnilobě, je odolný vůči bakteriím a parazitům, není utappatijas během provozu. Korková základna je vyrobena z lisovaných třísek, ale je zdevarianta, kdy kaučuk v kůře je přidán do zátky. Ten je vhodný pro absorpci hluku a má také vynikající tlumicí vlastnosti.

Korková podšívka

\ t
  • Asfaltová korková podšívka (Icopal Parcolag) se také vyrábí za použití kůrky, která se nanese na papír impregnovaný asfaltem. Vodotěsné podlahy již nebudou potřeba.
  • Extrudovaná polystyrenová pěna (Arbiton). Pěnový polystyren se vyznačuje vysokým stupněm ochrany proti vlhkosti. Má také dlouhou životnost, protože vydrží vysoký tlak a nedrží se.
  • Podšívka Tuplex - sestává ze dvou vrstev polyethylenu a uvnitř nich je pěnový granulovaný pěnový polystyren. Jde o zmínku o složení materiálu, který odpovídá na otázku, který substrát pod laminátem je ještě lepší. Nicméně, se všemi jeho pozitivními vlastnostmi, tento druh nedostal dost popularity mezi spotřebiteli. Důvodem je cena produktu, která neumožňuje hovořit o jeho dostupnosti.

Jaký materiál koupit: role nebo list?

Podšívku lze prodávat v rolích nebo listech. Pokud jsou uvnitř lidé neustále, je lepší zvolit druhou možnost. Listové obložení pro laminát má více švů, což vytváří přirozenou cirkulaci vzduchu. Také lépe absorbuje vibrace a poskytuje pohodlnou chůzi na podlaze. Pomocí písmen je snadné řešitproblém malých nerovností na podlaze a tak dále.

Výběr je poměrně velký, vše závisí na potřebách kupujícího, jakož i na jeho finančních možnostech.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Podšívka pod lamino FlooRes