Co vyživovat keře a kdy to udělat nejlépe

Ovocné stromy a keře tráví celý život na jednom místě, nemůžeme je transplantovat do bohatší půdy. Proto musíme zajistit, aby půda, ve které rostou, nebyla vyčerpána. Pro tento účel je nutné pravidelně hnojiva vyrábět. Péče o zahradu zahrnuje vytvoření pohodlných podmínek pro všechny její obyvatele, na oplátku nám potěší krásnými plodinami a luxusním vzhledem.

Obsah
  1. Jak se provádí první obvaz
  2. Pro mladé keře
  3. Video «Rada pro hnojení keřů»
  4. Pro dospělé keře
  5. Co si vybrat hnojivo
  6. Video "Pokyny pro krmení keřů"

Jak se provádí první obvaz

Každý rok musí všechny zahradní stromy a keře obdržet nejméně 2 krmiva. První se provádí na jaře, kdy rostliny začnou růst intenzivně, potřebují sílu ke zvýšení zelené hmoty, připravují se na pokládání květin (a tedy ovoce). Proto je třeba na jaře vyrábět dusíkatá hnojiva. Všechny stromy a keře vyžadují vývoj mnoha mikro a makro prvků, včetně manganu, boru, síry, vápníku a mnoha dalších. Ale nejdůležitější jsou dusík, draslík, fosfor. Jsou to ty, které poskytují růst, metabolické procesy, všechny funkce rostlinného organismu, to jsou ty, které ve velkém množství extrahují rostliny z půdy.

Po zrání plodiny (srpen-září) se obvykle vyskytuje převážná většina plodin, období sekundárního růstu kořenů. Pak k nimpotřebují krmení fosfor, vápník, draslík, zásoby, která bude snadno přežít zimu. Ale pružiny je vhodné, aby se minerální a organická hnojiva, s výhodou obsahující dusík. Jeho nedostatek sebe poznají ztrátu sytě zelené, protože se sníží počet chlorofylu, fotosyntéza funkce je narušen, výsledkem je špatná úroda a další oslabevayuschee, že většina onemocnění postihující rostliny. Pokud stromy a keře jsou dobře napojena a podkormlenы podzim, první krmení pružina je provedena v květnu.

Pro mladé keře

Výsadba ovocné keře, stromy se obvykle připravují v předstihu oplodnit zamýšlené místo výsadby, vykopat díru, dát Minerální a organická hnojiva, které se krmí rostlinu po dobu několika let, smícháme s půdou tak, aby nedošlo k vypálení kořenů. To uspokojí potřebu základních prvků v příštích letech, až se závod nebude nést ovoce. Ten bude stačit pružina krmení dusíkatá hnojiva s malým množstvím draslíku. V ovocných keřů, většinou - je rybíz, maliny, angrešt, hrozny, bulk kořen je hluboká, bazální dresink může být kombinován s zavlažování pomocí kapalných hnojiv. Hrozny jsou vnímaví k požírající listy - prostě postříká roztokem hnojiva s nízkým obsahem - ne více než 5%. Ale v případě, že půda je dobře připravena na to před nástupem do letadla, první 3 roky je poměrně likvidní hnojení na jaře a počátkem léta.

Suchýlátka musí být nutně uložena v půdě do malé hloubky - dusík může zmizet, pokud není vázán na vlhkou půdu. Totéž platí pro ovocné stromy, pouze s ohledem na hloubku kořenů, požadované směsi se obvykle zavádějí do pronikavých kruhů o něco hlouběji. Není však nutné ji prohlubovat: dusík se může po zavlažování nebo dešti snadno přesunout na kořeny vodou. První tři roky života Maliny vyžadují na jaře pouze dusíkatá hnojiva. Po roztavení sněhu, až 100 m dusíkatých hnojiv na 1 m2 Km. m plantáží.

Dekorační rostliny nevyžadují intenzivní výživu, ale pokud je půda vyčerpána, vyžadují keře a stromy také oblékání. Zavádí se na jaře, kdy rostliny již začaly růst. V kvetoucích plodinách, například, růže, je nutné přidat hnojiva na pokládání květin, zajistit rychlé, prodloužené kvetení.

Video „Rady pro hnojení keřů“

Informační video, kde odborník poskytuje tipy a rady o výživě rostlin.

Pro dospělé keře

\ t

Dospělé plodnice potřebují více živin, krmí je několikrát. Poprvé na jaře zavádějí komplexní minerální hnojivo obsahující dusík, když se letáky začnou rozpouštět. Křen je podáván k vzhledu květin jednou za 2 roky, ne-li příliš vyčerpaná půda. Brusinka miluje každou jaro, aby si získala výživu z močoviny, vápníku a dusičnanu amonného. Pokud se keře na podzim nehnojí, můžete na jaře přidat hnůj. To vše může být jemně uloženo v otvorech pod křovím, pak bohatě polské.Kuřák dobře reaguje na postřik keře se zředěnými minerálními hnojivy s dusíkem a draslíkem, to dělá na jaře před vzhledem květin.

Maliny dobře rostou na lehkých písčitých nebo hlinitých půdách, po uvolnění by se měla hnojiva zavádět do země. Močovina, čpavek ledek může být vyroben v květnu až do vzhledu květin, a z horní měkké piliny. Takový mulč chrání maliny před plevelem, rychle zabraňuje odpařování vlhkosti a těkavých sloučenin dusíku a nakonec se změní na krásné přírodní hnojivo. Mulčování s pilinami může dobře změnit strukturu půdy, učinit ji lehčí, prodyšnou, poskytovat pomalý keř neustále přijímající hnojivo. Dospělé rostliny, s výjimkou dusíku, potřebují více draselné soli, superfosfátů a organických látek.

Hrozny se krmí organickými hnojivy jednou za 3 roky. Pokud byl na podzim zaveden hnůj, pak na jaře by se neměla používat minerální hnojiva. Když organický nebyl použit na podzim, pak na jaře je nutné přidat hnojivo k otevření keře. Později vegetace se opakuje až do kvetení a po odkvětu. Keře růží na jaře, také, je třeba oplodnit, pokud chcete obdivovat svěží květiny. Byly vyvinuty speciální směsi dlouhodobých efektů, které jsou zavedeny na jaře 1, pak můžete na podzim přidat draslík nebo organickou hmotu.

Co si vybrat hnojivo

Ovocné stromy a keře by měly přijímat jak organická, tak minerální hnojiva.Hlavním organickým hnojivem může být hnůj nebo ptákvrh Infuze krávy zředěná 1: 6, nalila 1 kbelík na 1 čtverec. m. S ptáckým okem, musíte jít ještě více opatrně, abyste nespálili rostliny. Zředí se 1:15, 1 čtverec. m nalijte půl kbelíku. Kuřata jsou často držena na farmách a chalupách, jejich tráva je sklizena, poskytovat zahradu nebo město) s vysoce kvalitními hnojivy.

Kůň a kráva však není snadné získat, náklady na takovou látku jsou velmi drahé. Specializované obchody nabízejí organické směsi v koncentrátech, které lze použít pro stromy, ovocné keře nebo trvalky. Aby byl půda vhodná pro pěstování ovocných plodin, je hnojena minerálními směsmi, které musí obsahovat fosfor, dusík, draslík, vápník, další mikro a makro prvky. Ve všech kulturách, různé potřeby určit, co a kolik udělat, vzít v úvahu stav a strukturu půdy, věk rostliny, roční období, zavlažování nebo zahradu. Zpravidla, na jaře všechny rostliny potřebují dusík, je zaveden společně s draslíkem. Můžete použít amoniak, dusičnan draselný. Fosforečnan draselný a organická hnojiva se používají pouze tehdy, pokud nebyly zavedeny na podzim.

Zavlažovaná zahrada se staršími plodinami vyžaduje více dusíku, protože je vyplavena zavlažovací vodou. První obvaz může zahrnovat 10 g dusičnanu amonného na 1 m2 Km. m. Druhý obvaz se provádí za 20 dní, u ovocných stromů a keřů použijte nitrofosko nebo nitroamofosku (20-25 g), přidejte chlorid nebo draselný draslík (10 g).za 1 sq. m), což závisí na poměru zařízení k chlóru.

Na jaře, pro každý keř rybízu, musí květiny přidat až 50 g močoviny a po 4 letech života je výživa snížena na 30 m, 2 krát. Poprvé - brzy na jaře, druhá - po odkvětu. V létě se organická a potašová hnojiva používají k ovlivnění kvality plodin. Jehličnaté okrasné keře vyžadují další chuť k jídlu, nebudou těžit z integrovaných minerálních hnojiv, například azofosca jim může ublížit. Potřebují více hořčíku než dusík. Dusík způsobí urychlení růstu mladých výhonků, které nemají čas posílit až do podzimu, nemohou přežít těžkou zimu, a pak zničit závod. Pro jehličnaté keře existují speciálně vybrané směsi, které lze vybrat ve specializovaných prodejnách.

Video „Instrukce pro výživu keřů“

Video instrukce o krmení keřů v jarním období roku.