Cross-bred zelí zelí: jak bojovat?

Rostoucí zelí, vegetariáni si často všimnou, že na listech tvořily tečky a malé otvory. Divadlo je poněkud smutné, zejména s ohledem na to, že poškozené keře jsou náchylnější k infekcím než jiné. Žebrované listy - ruka malého škůdce. Cross-kvetoucí hřebíček na zelí je docela běžné, protože drobná brouk je krmena šťávou z kultury. Dokonce i zkušení zahradníci se nemohou zbavit hmyzu rychle, útočí na město. Seznámení se s škůdcem a jeho způsobem života pomůže chránit zelí před černými chybami.

Deka na list zelí

Obsah
 1. Popis křížovitých puchýřů
 2. Známky napadení zelných výhonků
 3. Metody boje proti křískovitým blechám v zelí
 4. Lidové prostředky proti křehkým květům
 5. Biologické a chemické insekticidy
 6. Jiné metody ochrany před křížovitými puchýři
 7. \ t
 8. Prevence invaze škůdců
 9. \ t

Popis křížovitých puchýřů

\ t

Malé černé skákavé chyby na zelí jsou křížovité puchýře. Tento název jim byl dán, protože ve stravě hmyzu dominovaly rostliny z čeledi Krestotsviti. Škůdci zimují na pozůstatcích rostlin, na místech a v horní vrstvě půdy. Brzy na jaře, kdy teplota vzduchu stoupne na +14 ... + 16 stupňů, se probudí a začnou jednat. Zpočátku slouží jako plevel bylin, ale jakmile se na zahradě objeví sazenice zelí, napadne hmyz a další plodiny.

Délka těla křížovitých puchýřů se pohybuje v rozmezí 3-4 mm a barva je odlišná v závislosti na odrůdě listnatých červů:

 • černá;
 • šedá;
 • zelená;
 • modrá.

Hmyz je vybaven zadními nohami. Dospělí jedinci se živí nadzemní částí rostlin, poškrábají tenkou povrchovou vrstvu listových desek. Larvy křížovitých zvlněných puchýřů jedí mladé kořeny sazenic.

Pozor! Útoky proti hmyzu také trpí jinými rostlinami, jako je křen, tuřín, tuřín a květiny - růže, chryzantémy a levky.

Známky útočení zelí na zelí

Uznávajíce přítomnost nezvaných hostů na lůžku zelí je jednoduchá - dostatečná pro kontrolu rostlin. Blizhki zanechat malé otvory v listech, rostliny jsou doslova řez. Oblast kolem poškozených oblastí je žlutá. Když porazí kořenový systém, larvy ztratí turgor a vyblednou. Nejvíce blishos může být viděno pouhým okem. Pokud se dotknete keře, začnou skákat. To je hlavní odlišující znak škůdců.

Jaké jsou křehké puchýře?

Po zjištění prvních známek porážky výsadeb s přehozem s křížovými květy není nutné zdržovat. Je důležité začít s nimi bojovat co nejrychleji, dokud se jejich kolonie neroztáhnou po celé oblasti.

Nápověda. Tento hmyz se intenzivně šíří v suchém a horkém počasí. Pro jednu teplou sezónu produkují 3 generace.

Metody boje proti křížovému polibku v zelí

\ t

Škůdci lze kontrolovat několika způsoby. V regionechtam, kde je léto velmi horké, zahrádkáři ihned po vysazení sazenic do otevřeného terénu zakryjí zelí speciální mřížkou. To je jeden z nejspolehlivějších způsobů ochrany proti hmyzu.

Další metody, jak pomoci zbavit se křížovitých puchýřů:

 • Lidové léky - lépe se používají v počáteční fázi vegetace, aby se zabránilo invazi hmyzu.
 • Biologické insekticidy. Přípravky s nízkou toxicitou na bázi půdních bakterií.
 • Chemikálie. Pomáhají rychle zničit škůdce, ale jsou škodlivé pro lidi, ptáky, zvířata a opylovače hmyzu.
 • Lidové prostředky proti křehkým květům

  \ t

  Bezprostředně po výsadbě semenáčků do města je třeba dbát na ochranu rostlin před hmyzem. Malé skákavé chyby se na lůžkách neusazují, zaplňují popel. To dává smysl využít tohoto a po skončení výsadby práce rozptýlit malé množství popela kolem stonků.

  Pozor! Popel se přidává do každé jamky při výsadbě zelí pro stejný účel - vyděsit škůdce.

  Mladé rostliny okamžitě přitahují pozornost puchýřů, takže je důležité, aby se s křovinami zacházelo samo. Gorodniks mísí peci popel s limetkou-chmýří ve stejných částech, naplnit sypkou látkou gázu vak a s tím pomáhat práškové přistání. Místo vápna si můžete vzít tabákový prach.

  Pro lidové prostředky z puchýřů na zelí obsahují kapalné směsi pro postřik. Co léčit zelí z puchýřů, recepty:

  Popel

 • Roztok zlatého mýdla. Pro nějPříprava bude vyžadovat litr plechovky popela. Nalijeme 3 litry vroucí vody, trváme na 2 dnech, po které v kapalině rozpusťte čtvrtinu komerčního mýdla.
 • 250 g nasekané zeminy rajčat a 10 kusů česneku, které prošlo mlýnkem na maso, nalijte 10 litrů teplé vody. Po každodenním naléhání na lék se zfiltruje, přidá se 50 ml tekutého mýdla a použije se pro určený účel.
 • Infuze na základě pampelišky se připravuje z půl kilogramu suroviny - listů a květů a 10 litrů vody. Do-dva léky trvají na tom, pak přidejte roztomilý, aby lépe uchopil složení s listy.
 • V kbelíku s vodou zředěné 250 ml octu nebo 40 ml esence.
 • Rozdělte 25 ml tinktury valeriánu do kbelíku s vodou a pokropte keře.
 • Gorodnikové používají a pelyněk v boji proti křížovitým puchýřům. Tato tráva obsahuje mnoho esenciálních olejů a má ostrý zápach, který děsí nežádoucí hosty. Větve plevelů jsou položeny přímo pod křovinami zelí a mezi řadami. Z plevele a infuze pro postřik plodin - 1 kg suroviny je zaplaven 10 litry vařící vody, pokryté víčkem. O den později je přístroj připraven k použití.

  Biologické a chemické insekticidy

  Ne každý zahradník souhlasí s tím, že bude na svém místě používat chemické přípravky k ničení puchýřů a jiných škůdců. Vysoce toxické produkty jsou alternativní - biologické insekticidy.

  Z křehkých puchýřů se zbaví Aktofita. Aktivní složkou je aversektin v koncentraci 0,2%. Lék je bezpečný jak pro člověka, tak i pro jiné živé organismy -zvířat a užitečného hmyzu.

  Actofite pomáhá zbavit se nejen blech zelí, ale také mšic, strašidel, housenek. Roztok pro výsadbu se připraví následujícím způsobem - 4 ml média se zředí 10 litry vody. Výrobce doporučuje použití ihned, protože během několika hodin je účinnost nápravy snížena.

  Pokud se na zelí objeví černý jetel, nečekejte, až se situace vymkne kontrole. Actofite může stříkat zeleninové plodiny na jakékoliv vegetační období. Roztok se stříká na rostliny v suchém počasí bez větru. Nápravný prostředek neprodleně ničí křehké puchýře. Po 12-18 hodinách hmyz ztratí schopnost pohybu a jejich smrt přijde za 2-3 dny. Opakované zpracování zelí se doporučuje do 2-3 týdnů.

  Pozor! Lék je účinný v rozmezí teplot + 16 ... + 28 stupňů. V chladném počasí se insekticidní účinek Aktofitu snižuje.

  Je-li čas vynechán a lidové prostředky a biologické produkty nepomáhají zbavit se puchýřů na zelí, chemický sklad přijde na záchranu. Jejich hlavní výhodou je vysoká účinnost a nevýhodou je toxicita.

  Seznam chemických přípravků vyrobených z křehkých květin:

  Aktar

  • Aktara;
  • Decis;
  • Karate;
  • Modesto;
  • Alatar;
  • Řepka;
  • Tsunami;
  • Bouřka.

  Při používání těchto léků je třeba mít na paměti bezpečnostní opatření. Před použitím roztoků noste ochranný oděv a masku. Problémové škůdce mohou být pouze v bezvětrném počasí, kdy předpovědi počasí nemajípředpověď srážek

  Pozor! Je důležité důkladně prostudovat informace uvedené v pokynech pro chemické insekticidy. Je zmíněna čekací doba, doba, po kterou jsou toxické látky odstraňovány z rostlinných buněk. U většiny léků je poměrně dlouhá - od 15 do 28 dnů.

  Další způsoby ochrany proti puchýřům srpek

  \ t

  Zkušení zahradníci vědí, že některé rostliny děsí hmyz a plánují je po obvodu zelí. Jsou to trávy, které mají ostrý zápach, jako jsou ostružiny, kopr, fenykl, měsíček.

  Dalším zajímavým způsobem, jak se vypořádat s malým hmyzem, jsou majitelé automobilů. Ukazuje se, že tato bytost přitahuje vůni výfukového motorového oleje. Zvlhčování hadříků a jejich rozšiřování kolem lůžek ve vzdálenosti 3-4 m od sebe, můžete výrazně snížit počet škůdců na pozemku. Na impregnovaných tkaninách se objeví mnoho hmyzu.

  Snížení počtu škůdců pomůže lepkavým látkám. Budete potřebovat list překližky nebo těsné lepenky. Obě strany mazají pryskyřicí nebo jinými lepivými kompozicemi. Stačí několikrát projít řadami, kývat hadříkem a sbírat většinu škůdců. Poškozené světelné hlavy budou skákat a přilepit se na lepicí povrch listu.

  Pozor! Blechy křížovky se aktivují v suchém a horkém počasí. Chránit je před zelím se může snažit zvýšit vlhkost vzduchu. Za tímto účelem se rostliny zalévají častěji. Metoda postřikování je v tomto případě nejúčinnější.

  Prevence invazeškůdci

  Boj s koloniemi křížovitých červenat není tak jednoduchý, vyžaduje spoustu času a úsilí. Je lepší věnovat pozornost prevenci útoků hmyzem. Co dělat:

 • Na podzim se doporučuje kopat hluboko do lůžek, protože puchýře jsou uspořádány pro zimování v horních vrstvách.
 • Nikdy nenechávejte zbytky rostlin na místě, bojujte s plevelem bylinami, vezměte je mimo město a tam hořet.
 • Dodržujte pravidla pro střídání plodin - zelí není vysazeno po souvisejících plodinách. Nejlepšími předchůdci jsou cibule, česnek, řepa, brambory, rajčata, okurky.
 • Je velmi důležité pěstovat zdravé semenáčky, které jsou schopny odolat útokům na škůdce a choroby. Za tímto účelem je kultura krmena časem organickými a minerálními hnojivy.
 • Výběr léku na celer na zelí je užitečné dát přednost těm, které jsou bezpečné pro člověka a životní prostředí. Je lepší přijmout preventivní opatření předem, která následně bojují s obrovskými hordami hmyzu.