Cyklistika dřevěná podlaha: krok za krokem provádění prací vlastníma rukama

Cyklistika dřevěné podlahy: krok za krokem provádění prací vlastními silami

Přírodní dřevěné podlahy jsou vždy aktuální. Navzdory hojnosti na trhu různých inovativních podlah, jako dříve, mnoho lidí nevidí alternativu k osvědčeným dřevěným podlahám. I přes to, že vyžaduje pravidelnou péči. A to zase zahrnuje provádění určitých opatření, z nichž jedním je jízda na dřevěných podlahách.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jaké nástroje jsou zapotřebí?
 3. Příprava dřevěné podlahy pro cyklistiku
 4. Technologie představení a nuance děl

Obsah

 • Jaké nástroje jsou zapotřebí?
 • Příprava dřevěné podlahy do cyklonu
 • \ t
 • Technologie performance a nuance děl

Je možné, aby se vaše podlaha dala vlastními rukama? V zásadě ano! Pro začátek musíte pochopit, co je třeba udělat. Cyklováním podlahy se předpokládá operace s jemným odstraněním povrchu dřevěné podlahy horní vrstvy. Existuje několik důvodů, proč takovou práci dělat, například odstranit nerovnosti, které vznikly v procesu opravy podlahy, včetně vložení nových prvků.

Pozor! Při odstraňování horní vrstvy se provádí čištění dřevěného povrchu ze starého laku, vosku, oleje, barvy nebo jiných nečistot. Stejným způsobem se odstraní malé čipy.

Jaké nástroje jsou zapotřebí?

Mělo by být připraveno následujícínástroje:

 • Stroj Parquet-grinding (PSM), který se v každodenním životě nazývá "cyklonový stroj".
 • Úhlová bruska nebo ruční cyklus, určená pro povrchovou úpravu na těžko přístupných místech a v rozích.
 • Brusný materiál - brusný papír č. 40-120.
 • Nůžky.
 • Tmel na dřevo.
 • Vysavač.
 • Válec a kartáč.
 • Lak.
 • Pozor! V každodenním životě se lidé často snaží usnadnit práci a používat bulharštinu. To implikuje přítomnost určitých dovedností při aplikaci tohoto brusného nástroje. Buďte opatrní!

  Vypadá to jako smyčka pro ruční zatahování dřevěné podlahy

  Pro osoby bez zkušeností je lepší použít jednoduchá cyklonová zařízení, která zůstala z nedávné „sovětské“ minulosti. Liší se bezpečností provozu, nízkou hmotností a dostupností použití. Profesionálové samozřejmě používají jinou techniku. Jedná se o brusky, z nichž některé jsou určeny pouze pro jemné odizolování a jiné pouze pro hluboké odizolování.

  Cyklické přístroje

  \ t

  Hlavní oblast je cyklická s použitím bubnového cyklického stroje vizuálně podobného sekačce na trávu. Úhly a hrany jsou ovládány cyklistikou.

  Důležité! Nemá smysl kupovat takové speciální vybavení - není neobvyklé, že si dřevěné podlahy necháte vlastními rukama. Pokud je potřeba těchto strojů, měli byste se obrátit na službu pronájmu a je nejlepší se dohodnout na všech podrobnostech.předem.

  Příprava dřevěné podlahy pro cyklistiku

  Před jízdou na kole musíte vyhodnotit stav dřevěné podlahy. Zvláštní pozornost je třeba věnovat ohýbacím deskám - nepřetržitému defektu nosných nosníků. Pokud takový problém nastane, pak jsou předmětem substituce, jako tenké a snadno vystavené rozdělení desky.

  Cyklistice předchází velmi důkladné čištění

  .

  Po posouzení důvodů je nezbytné:

  • Očistěte podlahu pomocí vysavače a odstraňte ochrannou vrstvu (například tmel) pomocí žínku a laku.
  • Identifikace podzemních komunikací. Pokud ano, upevněte desky s přístupem k vodičům nebo potrubí mosaznými šrouby.
  • Zkontrolujte přítomnost hřebíků, pokud existují, a vyčnívajících klobouků s kladivem a úderem.
  • Připravte si dřevěné lišty a obložení, které vyplní mezery mezi deskami, předem namazané lepidlem na obou stranách. Po vytvrzení lepidla by měl být vyčnívající osud vyčištěn plánem. Pokud je to nutné, pak se opravné prvky zvlhčí.

  Poté se provede špachtle a poté se brusný papír brousí.

  Technologie performance a nuance děl

  Jízda na kole by měla být prováděna s povinným použitím osobních ochranných prostředků: respirátor, ochranné brýle, staré oblečení a župan. V uších je lepší dát bavlněné tampony nebo břízy. Před zapnutím brusky musíte zavřít dvířka a rozříznoutDveřní rám lepený izolační páskou.

  Pozor! Dokonce i ve firmě, která je ve vozidle, se podívejte na všechny složitosti práce na vozidle. Například vyjasněte, jak je smirkový papír vyměněn.

  Nejprve se do bubnu cyklistického stroje vloží velký brusný papír a pak se spustí samotný stroj - práce začíná od rohu. Pro práci je nutné zvolit směr "na diagonále", zatímco musíte zajistit, aby se každá další stopa překrývala s předchozí. Jízda na palubě podlahy vyžaduje velmi opatrný přístup k přístroji: brusný papír musí být pravidelně vyměňován v průběhu práce, kdy se zlomí a ucpává prachem. Časté čištění navíc podléhá sběrači prachu.

  Je nezbytné "cyklode" vytvořit "překrývání"

  Protože cyklování se skládá z několika přístupů, každý následný přístup se provádí kolmo k předchozímu směru. A každá etapa znamená použití brusného papíru menší zrnitosti. Na konci cyklistiky se provádí jemnozrnným papírem ve směru rovnoběžném s pohlavními vlákny.

  V zásadě lze proces cyklování považovat za úplný. Zbývá pouze vyčistit povrch obnovené podlahy, stejně jako soklové lišty, okenní a dveřní zárubně. V následujících 24 hodinách není nutné zametat podlahu, aby se zabránilo nadměrnému prachu ve vzduchu. A pak uděláme závěrečný úklid, ošetření bílým lakem a vývar s lakem. Všechno, nová dobrá ekologická podlaha přírodního dřeva bude i nadále potěšena krásou a krásoupříjemné pocity.