Cyklistika parkety s vlastními rukama


Ruční cyklování starých parket

Oblíbený z mnoha podlahových podlah dává designu každé místnosti zvláštní kouzlo a eleganci. Ale postupem času, věky, lak se rozpadá, dřevo zemře a čas přichází na opravu. Dobrým řešením v tomto případě je pozvat profesionální řemeslníky se všemi potřebnými nástroji a vybavením, protože různé druhy dřeva vyžadují odlišný přístup k opravě parket. Ale pokud jste zmateni, jak moc takové "potěšení" stojí, nebo pokud nemůžete pozvat průvodce z jiných důvodů, můžete opravit parkety a vlastní ruce. Pokud je to velmi staré, vyskytly se případy, praskliny, nesrovnalosti, samozřejmě musíme tyto vady odstranit. Připomeňme si, že úplnější verze tohoto krytu je popsána v předchozím článku, který opravuje staré parkety vlastníma rukama, maloval a opatřil krycími laky. Přečtěte si jej po tomto článku.

Obsah
  1. Cyklistika starých parket
  2. Ruční broušení parket
  3. Kolik je parketová cyklistika

Cyklistika starých parket

\ t

Natažené parkety fixují, ucpávají hřebík na samotný klobouk (a ponořují ho do dřeva poněkud) v malém vyvrtaném otvoru.

Poškrábání můstků upevněných dřevěnými kolíky, mazaným truhlářem nebo lepidlem PVA a plněné do otvoru, vyvrtané pod úhlem 45 °. Po vysušení lepidlo opatrně odstřihněte.

Všechny vady, stejně jako místa, kde jsou hřebíky nebo vložené špendlíky plněné, pečlivě shpaklyuyutsměs pilin a laku, která bude pokrýt parkety.

Desky mezi parketovými deskami mohou být ošetřeny speciální pastou. Specialisté doporučují, aby se zabránilo "konfliktu" použitých materiálů, aplikovat pastu na pastu, základní nátěr a lak, vyrobený jedním výrobcem. Aby se zachránila pasta a snaha položit praskliny, má smysl použít šablonu, která chrání štětiny před nárazem tmelu. V závislosti na teplotě a vlhkosti v místnosti se pasta vysuší za půl hodiny. Následně by měla být utěsněná místa obroušena brusným papírem č. 100, v případě potřeby odstraněn prachem vysavačem, odstranit všechny stopy tmelu na dřevě brusným papírem č. 120.

Nyní je nutné rozhodnout, zda je možné v zásadě podřídit vaši podlahu cyklistice. Je-li tloušťka vaší parketové desky 15 mm, pak může být ručně vyrobena pětkrát, tenký 8 milimetrů - ne více než třikrát.

Pokud můžete nebo nechcete cyklovat staré parkety, tmavé části by měly být ošetřeny velkým smirkovým papírem na lehkou vrstvu. Pro odstranění jemných částic laku ošetřené povrchy otřete acetonem, exponujte lepidlem BF-6 a ​​znovu ošetřete acetonem.

Je-li možné parkety cyklizovat, pak je při nejmenším možné lépe pověřit tento náročný proces odborníky, zejména proto, že náklady na tyto práce jsou plně k dispozici. Samozřejmě můžete koupit elektrický stroj, který tento proces zjednoduší, ale jejich cena je dostatečně vysoká a bude muset být použita.velmi zřídka Je lepší, alespoň si pronajmout auto. To vám výrazně ušetří čas a námahu.

Ale pokud se vám líbí park parket vlastníma rukama a vy nebojíte prach, délku procesu a budoucí významnou fyzickou námahu, pak si kupte hotovou smyčku v obchodě se stavebními materiály. Funguje mnohem pohodlněji než jakýkoliv domácí spotřebič. Je třeba mít na paměti, že pracovní cyklus s rukojetí je kratší, o něco těžší, ale mnohem efektivnější - výsledek zpracování je kvalitativnější.

Odstraňte horní část dřeva, rovnoměrně zatlačte smyčku a posuňte ji podél stromových vláken. V tomto případě bude jízda na starých parketách čistá a povrch je hladký. Současně byste neměli zapomenout občas zkrátit řezný povrch cyklu.

Ruční broušení parket

\ t

Ošetřená podlahová plocha je krájena nebo navlhčena vodou tak, že samotný cyklus parket je méně únavný. Některé doporučují pracovní plochu, kterou je třeba žehlit vlhkým hadříkem s horkým železem. Začněte proces od středu místnosti a vraťte proužek ke zdi. Upravené pásy se musí vzájemně překrývat, musí být průběžně od začátku až do konce. Cyklické staré parkety, každý pruh je prováděn dopředu a dozadu.

Bez ohledu na to, jak dlouhotrvající a zdlouhavý je proces ručního cyklování podlahy, ale to je jen další etapa přípravy podlahy k lakování. Dalším stupněm je broušení. K odpočinku v rukou,pracoval na předchozím procesu, pro broušení je možné přizpůsobit elektrický odpad, upevnění na kartáč a brusný papír na bázi tkaniny. Pokud není žádný podlahový čistič, budete muset posunout brusný papír nohou, která může papír pevněji držet na podlaze a urychlit proces. Vrstva pryžového lepidla na zadní straně brusného papíru zajistí lepší přilnavost k botám.

Poté musíte odhalit všechny laky, viz tento krok s odkazem na začátek článku. Je třeba mít na paměti, že tmavé plochy dřeva, které nemohly být odstraněny jízdou na kole, mohou zůstat viditelné i po staré parketové krytině lakem. Poněkud vyrovnávání rozdílu v barvě světla a tmavších ploch umožňuje matný lak na bázi vody. Podívejte se, jak začít opravovat byt, pokud se chystáte na velké opravy dvoupokojového bytu, ale přestože se názory vyčerpají, tento článek vám pomůže.

Kolik tikají parkety

Průměrné cenové rozpětí se pohybuje od 100 do 300 rublů na metr čtvereční. Cena záleží na vašem regionu bydliště a stupni profesionality mistrů. I když můžete vyhledávat na internetu a soukromé profesionály s potřebným vybavením, mohou opravit podlahové krytiny "na klíč". Je vhodné vidět obraz práce těchto mistrů. Mohou však být mnohem levnější (i levnější s vlastním kurzem) výběru pro vás. Hodně štěstí!